Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Ankara 7 No’lu Şube 1. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
30 Nisan 2015

Enerji Bir-Sen Ankara 7 No’lu Şube 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Tek liste ile gidilen seçimde Mustafa Kaya Şube Başkanı oldu.

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kırka Toplantı Salonunda gerçekleştirilen genel kurula, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Vedat Memiş, Mehmet Reşit Gürbüz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Daire Başkanı Mustafa Kulluk, delegeler ve üyeler katıldı.

Kongrede Divan Başkanlığına Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Memiş seçilirken, Başkan Yardımcıları Latif Arslan ve Ökkeş Alper Taşlıalan oldu.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Memiş, “Ankara’da sendikalaşma oranı %25. Potansiyelimizin büyük bir bölümü Ankara’daki kurumlarda bulunuyor. TKİ ve ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünün birleşmesiyle 7. Şubemizi kuruyoruz. Hizmet kolumuzdaki kurumlarda, potansiyeli olan her kuruma 1 şube kuracağız. Başlangıçta Eti Maden ve TKİ’nin birleşmesiyle şubemizi kuruyoruz. Bu kurumlarımızda var olan potansiyel değerlendirilerek, üye yeter sayısı yakalanırsa ayrı ayrı  şubeleşmemizi gerçekleştireceğiz. ETİ Maden ve TKİ’deki üyelerimizin sorunları, artık daha çabuk çözüme kavuşturulacak. Şube Yönetim Kurulu üyeleri sorunları an be an kurum yetkililerine taşıyabilecek. Önümüzdeki Toplu Sözleşme görüşmelerinde kurum sorunlarını daha net belirleyip, masaya taşıyacağız. Seçimlerimizin üyelerimize, çalışanlarımıza ve sendikamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ankara 7 Nolu Şube Genel Kurulunda konuşan Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Enerji Bir-Sen’in ilkeli sendikacılık anlayışıyla hizmet kolunda kamu çalışanlarının takdirini kazandığını söyledi.

“15 Mayıs’ta, Eti Maden de Yetkili Sendika Unvanını Alacağız”

Enerji Bir-Sen’in geçtiğimiz günlerde 20 yılını kutladığını söyleyen Doğan,” 1995 yılında çıktığımız bu kutlu yolculukta, çalışanlarımızın mali ve sosyal haklarının savunucusu olduk. İlkeli sendikacılık anlayışımız, Enerji Bir-Sen’i hizmet kolunun lider sendikası yaptı. Bugün 16 500 üyemizle hizmet kolumuzun genel yetkili sendikasıyız. Türkiye genelinde 27. Şubemizi kuruyoruz. ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nde 15 Mayıs’ta yetkili sendika unvanını alacağız” dedi.

“Sadece Ücret Sendikacılığı Yapmıyoruz”

Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in sadece ücret sendikacılığı yapmadığını belirten Doğan, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen, değerler sendikacılığı yapıyor. Kamu çalışanlarının kanayan yarası olan kamuda başörtüsü serbestliği ile eşitlik ilkesinin gereğini yerine getirdik. 12 milyon 300 bin imza toplayarak bu zulme son verdik. Dünyanın neresinde olursa olsun, zalimin karşısında mazlumun yanında olduk. Bizim için Van Depremi ne ise; Pakistan’daki sel felaketi de o oldu. Daha birkaç gün önce Nepal’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle, bugün bir tır gıda yardımını Nepal’e gönderdik” diye konuştu.

“5 Yıllık Yetki Dönemimizde Onlarca Kazanım elde ettik”

Memur-Sen’in cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attığını söyleyen Doğan, Konfederasyonumuz Memur-Sen, 2008 yılında genel yetkiyi aldığından itibaren memur sendikacılığında ezberleri bozdu. Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza atmayı başardı. Enerji Bir-Sen olarak biz de,  2010 yılında hizmet kolumuzda yetkili sendika unvanını aldığımız günden itibaren hedeflerimizi bir bir geçekleştirdik.  5 yıllık genel yetkili sendika dönemimizde 1 toplu görüşme ve 2 toplu sözleşme dönemi geçirdik.  Bu süre zarfında, çalışanlarımız için onlarca kazanım elde ettik” diye konuştu.

Şube Başkanı seçilen Mustafa Kaya ise; “Eti Maden ve TKİ merkezli Ankara 7 Nolu Şube’nin kurulmasıyla birlikte sorunların tespiti ve çözümü daha kolay olacak. Şubemizi oluşturan  her iki kurumumuzda da potansiyelimiz var. 15 Mayıs’a kadar Eti Maden Genel Müdürlüğü’nde yetkili sendika unvanını almak istiyoruz. TKİ Genel Müdürlüğünde de 236 olan üye sayımızı 300’e çıkaracağız” dedi.

Genel Kurulda, Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Açıkbaş’ta bir selamlama konuşması yaptı.

Protokol konuşmalarının ardından oy kullanma işlemine geçildi. Tek liste ile gidilen seçimde, Mustafa Kaya başkanlığındaki Yönetim şu isimlerden oluştu.

Mustafa Kaya

Uğur Akan

Güler Yener

Şule Kuzu

Yasin Dumanlı

Seyfullah Yılmaz

Erol Özbek

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen