Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Paylaşma ve Kardeşlik Ayında “Mazlumlar İçin İnfak Vakti”
24 Haziran 2015

Memur-Sen paylaşma ve kardeşlik ayında “Mazlumlar İçin İnfak Vakti” sloganıyla dev yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında Filistinlilere, 1000 koli gıda yardımı, ihtiyaç sahibi bin kişi ile iftar ve 100 Filistinli çocuğa bayramlık giyim yardımı gerçekleştirilecek. Tel Abyad’dan Türkiye’ye sığınanlara yönelik bir TIR’lık gıda yardımı, Kosova’nın güneyinde bulunan Mamuşa’da 200 kişilik bir iftar programı ve Çin zulmü altındaki Arakanlı mazlumlara 20 bin TL’lik gıda yardımı yapılması hedefleniyor.

 

Memur-Sen Konfederasyonu kardeş kuruluşlarla birlikte “Mazlumlar için infak vakti” sloganıyla Suriyeli mülteciler, Arakanlı mazlumlar, Filistin ve Balkanlarda yeni bir yardım kampanyası başlattı.Yardım kampanyasının ayrıntıları Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından Genel Merkez’de düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu.

 

Ramazan’ın kardeşlik ve paylaşma ayı olduğunu belirten Yalçın, “Ramazan, insanın kulluk nimetinden pay alma ayıdır. Biz de medeniyetimizin değerleri üzerine var olan sivil toplum kuruluşu olarak insani görevlerimizi yerine getirmek, bu mübarek günleri hayrı inşa, merhameti ifa günleri olarak değerlendirmek istiyoruz. Derdimiz sadece sevap kazanmak değil, Allah’ın rızasına talip olmanın hakkını vermektir. Hedefimiz, elimiz yettiğince, gücümüz ölçüsünde, maddi imkanlarımızı, manevi hazlarımızı infak ayı Ramazanda kardeşlerimizle, mazlumlarla ve mağdurlarla paylaşmaktır” diye konuştu.

24haziranaciklama4

 

“AYRIMI YAPMADAN YARDIMLAŞIYORUZ”

“Kurulduğumuz günden bu yana dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı yapmadan yardımlaşan, yardım için koşan bir erdemliler hareketi olmaya özen gösterdik” diyen Yalçın, “Gönlümüzden kopanları ve imkânlarımızı geniş bir coğrafyadaki mazlumlarla kardeşçe paylaştık. Arakan’dan Pakistan’a, Somali’den Doğu Türkistan’a, Bosna’dan, Nepal’e, Sudan’dan Filistin’e, Suriye’den Kosova’ya dost ve yardım elimizi uzattık. Bugün de yarın da bu iyilik kervanında yürümeye, yardımlarımızı sürdürmeye kararlıyız. Yine kutlu bir Ramazan’dayız. Paylaşma ve kardeşlik ayındayız. Mazlumlar yardım elimizi bekliyorlar, yolumuzu gözlüyorlar. Bu anlayışla, bu Ramazan ayında yardımlarımızı ‘Mazlumlar için infak vakti’ haykırışıyla arttırmaya ve yaygınlaştırmaya karar verdik” şeklinde konuştu.

 

“FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan’ın mirasçıları olarak, medeniyet coğrafyamız içinde tarihi ve manevi boyutuyla özel bir önem taşıyan Filistin’e her zaman öncelik veriyoruz”  diyen Yalçın, “Bu çerçevede,  yardım faaliyetlerinde çözüm ortağı kuruluşlarımızdan Sadakataşı Derneğimizle birlikte, doğrudan Filistin’e yönelik olarak gıda yardımı kararı aldık. Katil İsrail’in uyguladığı ekonomik ambargoların cenderesi altında yoksulluk çeken ihtiyaç sahibi Filistinli kardeşlerimize 1000 koli gıda yardımı dağıtacağız” ifadelerini kullandı.

 

Filistin’de ‘kardeşler iftarda buluşuyor’ temasıyla bin kişilik bir iftar programı gerçekleştireceklerini belirten Yalçın, “Filistinli ihtiyaç sahibi bin kişi ile iftarda gönüllerimizi birleştireceğiz, sevgimizi paylaşacağız, kardeşliğimizi pekiştireceğiz, acılarına ortak olacağız, geleceğe dair neler yapabiliriz onları konuşacağız” dedi.

 

“TEL ABYAD’DAN GELENLERE BİR TIR YARDIMI”

Medeniyetin hayırlı uygulamasının başta yetimler olduğunu vurgulayan Yalçın, mazlum coğrafyanın mağdur çocuklarına yardım etmenin gerekliliğini vurguladı. Yalçın şöyle devam etti: “Bu kapsamda, 100 Filistinli çocuğa bayramlık giyim yardımı yapacağız. İnşallah bu yardımlar Ramazan boyunca katlanarak artar. Sonra yönümüzü sınırımızın biraz daha doğusuna çeviriyoruz. Suriye’de yaşanan iç savaş ve çatışmanın mağdur ettiği Tel Abyad’dan Türkiye’ye sığınanlara yönelik bir TIR’lık gıda yardımımızı sosyal ortağımız Deniz Feneri Derneği kanalıyla mazlumlara ulaştıracağız. Bu mübarek Ramazan ayında mazlumların ve mağdurların iftar ve sahurda bir tas çorba içmelerine, iki kaşık yemek yemelerine vesile olabilirsek bunun hazzı ve bahtiyarlığı bizlere yeter de artar bile.”

 

“BİRBİRİMİZE GÖNLÜMÜZÜ AÇACAĞIZ”

Sözlerine Eğitim-Bir-Sen ve Sağlık Sen’nin Balkanlara düzenlediği kardeşlik turunu hatırlatarak devam eden Yalçın, “Bu kardeşlik turundan güzel bağlar kurarak döndüler. Bu bağlarımızı Balkanlardaki kardeşlerimizle birlikte Ramazan bereketini paylaşarak, gönülleri kaynaştıran iftarlarda buluşarak güçlendireceğiz. Bu amaçla Mamuşa-Gönül Eri Derneği’nden dostlarımızla birlikte Mamuşa’da 200 kişilik bir iftar programında kaynaşacağız, birbirimize gönlümüzü, kurumlarımızı açacağız, birbirimizle hedeflerimizi paylaşacağız” şeklinde konuştu.

 

Arakan’daki diktatör rejiminin inançlarından dolayı insanlara yaptığı zulmü lanetleyen Yalçın, “Bu zulümden Arakan’dan kaçıp insanlığa kavuşmak isteyenlerin dramını, gemilerde aç susuz kalanları dünya görmeyebilir. Ancak, biz gözden kaçıramayız, ilgisiz kalamayız. Dünya sümenaltı edebilir, biz infak limanından hareket eden yardım gemilerinin dümenini Arakan’a kırmak zorundayız. Yardım faaliyetlerimizdeki ortaklarımızdan Deniz Feneri Derneği aracılığıyla 20 bin TL’lik gıda yardımını Arakanlı kardeşlerimize gönderiyoruz” diye konuştu.

 

 

“RAMAZAN BEREKETTİR”

Konuşmasını bütün sendikalara, üyelere, yöneticilere, kardeş kuruluşlara ve kamu kurumlarına, kuruluşlarına çağrı yaparak noktalayan Yalçın, “Ramazan berekettir, merhamettir. Ramazan’ın güzelliği infaktır. Ramazan’ın bayramı mazlumla ve mağdurla kucaklaşmaktır. Beraber soframızı paylaşmaktır. Cebinizde olmayabilir, kasanızda kalmayabilir, gönlünüzden, dilinizden ve elinizden o bereketten pay almak, o bayramın ortağı olmak için duanızı ve yardımlarınızı eksik etmeyin. Bu duygu ve düşüncelerle başta basın mensubu arkadaşlarımız olmak üzere, hepiniz için ramazan ayının hayırlar getirmesini diliyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah mazlumların ve bizlerin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

24haziranaciklama2

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen