Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
ÇANKIRI TEŞKİLATIMIZDAN VEKİLLERE ZİYARET
01 Mart 2013

 

Ziyarete Enerji Bir-Sen Çankırı İl Temsilcisi Mehmet SERİN, İl Sekreteri Ahmet GÜLTEKİN, İl Mali Sekreteri Cemil Özdemir ve İl Yönetim Kurulu üyesi Hasan TUNCA katıldılar.

Ziyaret kapsamında ilk önce Çankırı Milletvekili ve TBMM Bilim, Sanayi ve Teknoloji Komisyonu üyesi Sn. Hüseyin FİLİZ Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki makamında ziyaret edildi.  

İl yönetimi adına sorunları ileten İl Temsilcisi Mehmet SERİN, MKE Kurumu’nun yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun çalışmaları hakkında bilgi almak ve bu konuda bir farkındalık oluşturarak çözüm sürecini hızlandırmak için destek istedi.

SERİN; “Enerji, Sanayi ve Madencilik alanında faaliyet gösteren bir sivil toplum örgütü olarak; şehirlerin ve ülkelerin gelişmesinin üretim (sanayi) ve hizmet sektörünün gelişmesinden geçtiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda Çankırı’nın gelişmesine çok büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz organize sanayi bölgesinin kurulmasında ve yatırımcıların bu bölgeye çekilmesi konusundaki yoğun çabalarından dolayı Sn. Hüseyin FİLİZ’e çok teşekkür ediyoruz. “  dedi.

Sn. Hüseyin FİLİZ ise; “Sanayi ve üretimin içinden gelen birisi olarak sıkıntıları çok iyi biliyor ve Çankırı’mızdaki sanayinin gelişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Çankırı’daki özel sanayi kuruluşları olsun, MKE ve Makas Fabrikası gibi kamu kurumları olsun sorunlarının çözümü, üretim ve istihdamın artması için elimizden gelen gayreti gösterdik bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Yeni kurulan organize sanayi bölgesinin Çankırı için hayati öneme sahip olduğunu düşünüyor, yatırımcı sayısının artması için arayışlarımıza devam ediyoruz. Yatırımcı Japon Firması, ilgili oda ve kuruluşlara kayıtlarını yaptırarak yatırım sürecini başlatmıştır. Yeni kurulacak OSB’ye Ankara’dan daha kolay ulaşımı sağlamak için Ankara, Çubuk, Tüney hattından yeni bir yol açılması için girişimlerimiz devam etmekte olup bu konu ile ilgili en kısa sürede Sn. Ulaştırma Bakanı ile görüşeceğim.” dedi.

Daha sonra Çankırı Milletvekili ve TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu Üyesi Sn. İdris ŞAHİN’i ziyaret eden il yönetimi talepleri konusunda destek istedi. 

Sn. İdris ŞAHİN’de; “MKE Kurumundaki sorunların komple bir yapılandırma ile temelden çözülmesi gerekir. Bu sürecin başlaması ve olumlu bir neticeye ulaşarak çözümü noktasında elimizden gelen desteği vermeye hazırız" dedi.

Ziyaret sonrası bir değerlendirme yapan İl Temsilcisi Mehmet SERİN; Gösterdikleri ilgi ve misafirperverlikten dolayı Milletvekillerimiz Sn. Hüseyin FİLİZ ve Sn. İdris ŞAHİN’e teşekkür eder çalışmalarında başarılar dileriz.” dedi.

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen