Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Ankara Milletvekili Mallı’dan, Enerji Bir-Sen’e Ziyaret
28 Ağustos 2015

Ak Parti Ankara Milletvekili Mahmut Sami Mallı, Enerji Bir-Sen Genel Merkezini ziyaret eti.

Ak Parti Ankara Milletvekili Mahmut Sami Mallı, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’u makamında ziyaret  etti.Tonbul ile bir süre görüşen Mallı, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.

Geçtiğimiz günlerde tamamlanan 2016-2017 toplu sözleşme görüşmelerine değinen Mallı, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in kamu çalışanlarını mutlu edecek bir sözleşmeye imza attığını söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarının sadece mali ve sosyal haklar değil, ülke ve dünyada yaşanan gelişmelere de duyarlı olması gerektiğini vurgulayan Mallı, “Memur-Sen’in, ülkemiz ve dünyada yaşanan gelişmelere yaklaşımını takdirle karşılıyoruz. Arakan’dan Filistin’e, Suriye’ye ve Bosna gibi bir çok yere yardım eli uzattığın biliyor ve yakından takip ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tonbul, “1 Kasım’da  yapılacak erken seçimle bir an önce hükümetin kurulması gerekiyor. Seçimlerin şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 “3 Ağustos’ta başlayan ve 22 Ağustos’ta sona eren Toplu Sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanlarının geneline ve hizmet kollarına ilişkin önemli kazanımlar elde ettiklerini söyleyen Tonbul, “2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, KİT'lerde çalışan personelin yıllık izinlerinin ertesi yıla devri, Kamuda çalışan şefler, Koruma Güvenlik Personeli ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerinde iyileştirme sağlandı. 4/C’li personelin kadroya geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca  KİT'lerde çalışan teknik personele de  arazi tazminatı ödenecek” şeklinde konuştu.

Hizmet Kolumuzda 15 Kazanım

Bu yılki hizmet kolu toplu sözleşmesinde önceki kazanımlarında devam ettirilerek, yeni kazanımlara imza atıldığının altını çizen Tonbul şöyle konuştu:

Önceki toplu sözleşme görüşmelerinde elde edilen kazanımlardan koruyucu gıda yardımı, koruyucu giyim yardımı, ücretsiz okul servis, ücretsiz sosyal servis, MTA kamplarında çalışan personele ücretsiz yemek verilmesi ve vardiyalı personele servis hizmeti verilmesi devam ettirildi. Yük Tevzi Müdürlüklerinde vardiyalı çalışan personele 120 TL ilave ücret, ÇAYKUR’da kampanya döneminde görev yapan personele yılda 3 ayı geçmemek üzere ayda 70 TL toplamda 210 TL ödeme, TKİ Genel Müdürlüğü ile ETİ Maden İşletmelerine bağlı işletmelerinde çalışan personelin, işi gidiş- gelişlerindeki servis sorunu çözüme kavuşturuldu. TEİAŞ helikopterli bakımda görev yapan personele uçuş tazminatı, TEİAŞ’ ta çalışan canlı bakım İşletme Müdürlüklerinde çalışan personele ilave 100 TL ücret, TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’a bağlı işletmelerde yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine her bir gün için 15 TL ilave ödeme sağlandı. DSİ’ye bağlı Ilısu projesi 16. Bölge Müdürlüğünde görev yapan personele ayda 70 saate kadar, yılı merkezi bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma ücretinin dört katı tutarı, 10. Bölge Müdürlüğüne bağlı Silvan Barajı ve 26. Bölge Müdürlüğüne bağlı projelerde çalışan personele ayda 50 saate kadar yılı merkezi bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma ücretinin üç  katı tutarında fazla çalışma ücreti ödenmesi sağlandı. EÜAŞ’a bağlı Karakaya, Alparslan, Dicle ve Batman hidroelektrik  santrallerinde çalışan personele ayda 50 saate kadar, yılı merkezi yönetim bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma ücretinin üç katı tutarında fazla çalışma ücreti ödenmesi sağlandı. Maden Kanununa göre “ihtisaslaşmış Devlet kuruluşu" olarak tanımlanmış olan kurumlarda çalışan personele, çift harcırah ödenmesi sağlandı.”

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen