Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
İrademize de Geleceğimize de Sahip Çıkacağız
08 Ekim 2015
 

Kazanımlarıyla Toplu Sözleşmeye damgasını vuran Memur-Sen 81 ilde saha çalışmalarına başladı.

 

“Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye” sloganlarıyla 81 İlde teşkilatlarıyla bir araya gelecek olan Memur-Sen Yönetimi ve üye sendika başkanları 81 ilde sahaya indi. Bu kapsamsa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen ve Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Erzincan Memur-Sen ailesiyle bir araya geldi.

 

_MG_0810

 

 

HEDEF 1 MİLYON ÜYE

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 2016 yılı için 1 milyon üye hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.

 

Tonbul, çalışanın yanında bir sendika olduklarını ifade ederek, “Memur-Sen 11 hizmet kolunda Türkiye’de yetkilidir. 3. toplu sözleşmemizi yaptık. Bu yaptığımız sözleşmeyle memurlarımızın önemli kazanımları oldu. Sadece bizim sendikamıza üye olanlar değil, diğer sendikaya üye olanlar da bu sözleşmeden faydalanacak” dedi.

 

ALT1

 

MEMUR-SEN BİR İHYA HAREKETİDİR

Memur-Sen’in, insanlığa, barışa, huzura, kurtuluşa ulaştıracak değerli bir ihya hareketi olduğunu ifade eden Tonbul, “Memur-Sen çağın gerekliliğini red etmeyen, insanı hakikatle buluşturacak, yeniden inşa hareketidir. Memur-Sen bütün zulümlere sesini yükselten bir harekettir” diye konuştu.

 

ESEN: ÜLKEMİZ KAOS ORTAMINDAN ÇIKMALIDIR

1 Kasım’da yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu ifade eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen ise, şunları söyledi: “Bu seçimin istikrar getirmesini diliyorum. Şu andaki kaos ortamından ülkemiz bir an önce çıkmalıdır. 7 Haziran seçimlerinden sonra kimse tek başına iktidara gelemedi. İktidara gelemeyince ülkede bir kaos oluşmaya başladı. Herkes benim kırmızı çizgim var, şartlarım var diyerek konuşmaya başladı. Biz bu konuda yapılan bu söylemleri yadırgadık. Millet koalisyonu işaret etmişti. Koalisyonun kurulması gerekirdi. Biz bu toplum içinde yaşayan herkesin kardeşlik ruhu içinde hareket etmesini istiyoruz. Benim partim iktidara gelmezse ben şunu yapmam bunu konuşmam demek doğru değil. Biz bu yüzden ülkemizin istikrarlı olmasını istiyoruz. İstikrar olursa huzur olur. İstikrar olmazsa istiklalimiz ve istikbalimiz tehlikeye girer. İrademize de geleceğimize de sahip çıkacağız. ”

 

Memur-Sen-Erzincan01

 

 

MÜLTECİ KONUSUNDA HASSASİYET GÖSTERİLMELİDİR

Mülteci krizine de değinen Mehmet Emin Esen, Türkiye’nin Macaristan’ın başkenti Budapeşte’nin nüfusu kadar insanı mülteci olarak ağırladığını dile getirdi. Esen, Türkiye’nin kendisine sığınan misafirlerine din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin etnik kökeni ne olursa olsun kucak açtığını ancak Batılı ülkelerin bu duruma duyarsız kaldığını vurguladı. Batı’nın Aylan Kurdi olayı sonrası yüzünün kızarmaya başladığını anlatan Esen, mülteci konusunda herkesin aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini söyledi.

 

“SİYASİ İSTİKRAR ÖNEMLİ”

“Türkiye’nin bütünlüğünü, kardeşlik hukukumuzu, birliğimizi ve dirliğimizi hedef alan şiddet ve terör sarmalına karşı tek ses tek yüreğiz ve bunu 81 ilde aynı anda sahada haykıran tek kuruluşuz” diyen Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, “7 Haziran seçimleri sonucu hükümet kurulamadı ve kaos oluşturulmaya çalışıldı. Ülkenin bir nevi kalkınması engellendi” ifadelerini kullandı.

 

Son zamanlarda meydana gelen PKK olayları, şehit haberleri, paralel yapı ve dış güçlerin ülkeye ne kadar zarar verebileceğini görmeye başladıklarını belirten Cankesen, “Bu anlamda da Memur-Sen ailesi olarak önümüzdeki seçimlerde siyasi istikrarın ve istikbalimizin önemli olduğunu arkadaşlarımıza anlatmaya çalıştık. Çünkü bu arkadaşlarımız toplumun örnek liderlerinden, bir nevi kanaat önderlerinden seçilmiş arkadaşlarımızdır” şeklinde konuştu.

 

ALT5

 

 

GAYRETLERİMİZ SÜRECEK

“Rakiplerimizle arayı açarak zirve yolculuğumuzu sürdürmede katkısı olan, emeği geçen tüm Memur-Sen camiasına teşekkür ediyorum” diyen Memur-Sen Erzincan İl Temsilcisi Nebi Gül, “Ülke genelinde, 1 milyon üyeli, uluslararası toplumda etkili bir Memur-Sen konfederasyonu hedefledik ve bu hedefimiz doğrultusunda Erzincan Memur-Sen camiası olarak gayret ve çalışmalarımız artarak devam edecek” diye konuştu.

 

ALT2

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen