Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: İstikrar Bizim İstikbalimizdir
09 Ekim 2015

Gümüşhane’de "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 Milyon Üye" programında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel  Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “ Ülkemizdeki istikrar, bizim istikbalimizdir” dedi.

Memur-Sen tarafından 81 ilde düzenlenen 'İl Buluşmaları’ Gümüşhane'de yapıldı. 1 milyon üye projesi kapsamında Genel Merkez ile il ve ilçe teşkilatlarını buluşturmayı amaçlayan etkinlik Devlet Su İşleri tesislerinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti Gümüşhane Milletvekili adayları Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Memur-Sen İl Başkanı Musa Uncu, sendika başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 81 ilde bu toplantıları yaptıklarını, Gümüşhane’den de 500 üye daha beklediklerini söyledi.

“TÜRKİYE’DE 10 YILDA BİR SİYASETİ VE BİZİ DÖVEN KURUMLAR VARDI”

İnsanların hemen unuttuğunu belirterek Memur-Sen’in yaptığı çalışmalardan kısaca bahseden Tonbul, Türkiye’de kedi-köpek davalarıyla 10 yılda bir iktidarların aşağıya alındığını belirterek bunca zamandır bu tür olaylara hiçbir sivil toplum örgütünün karşı çıkmadığını kaydetti. Türkiye’nin siyaseti her 10 yılda bir döven kurumların sahibi olduğunu dile getiren Tonbul, “Bir türlü örgütlü toplum olamadık, sindirdiler. 10 yılda bir seçtiklerimiz, dolayısıyla biz dayak yiyoruz” dedi.“İSTİKRAR BİZİM İSTİKBALİMİZDİR”

Son dönemde meydanlara inmeleri nedeniyle “kapatma davası” gibi olaylar üzerinde etkili olduklarını iyi bildiklerini belirten Tonbul, “Meydanlara inmezsek daha çok 28 Şubat’lar yaşarız” tespitinde bulundu.

Konuşmasının son bölümünde “istikrar” vurgusu yapan Tonbul, istikrarın önemine dikkati çekerek Suriye örneğini verdi. Dünya üzerine nerede biz mazlum varsa Memur-Sen olarak yanlarında olduklarını deklare eden Tonbul, “İstikrar bizim istikbalimizdir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

CANKESEN: ÜCRET SENDİKACILIĞI YAPMIYORUZ

Memur-Sen ailesinin tüm fertlerinin Türkiye’de ve dünyada manevi vazifelerinin olduğunu belirten Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ise sadece ücret bazında faaliyetler yapan sivil toplum örgütü olmadıklarını vurguladı. 

MEMUR-SEN TEMSİLCİSİ UNCU: 4 BİN ÜYE HEDEFİMİZİ TUTTURDUK

Memur-Sen İl Başkanı Musa Uncu ise, Gümüşhane’de planlanan üye hedeflerini tutturarak 4 bin üyeye ulaştıklarını, bunu artırmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.


AK Parti Gümüşhane Milletvekili adayı Hacı Osman Akgül ise konuşmasında AK Parti’nin ülkeye ne kadar büyük hizmetler yaptığının ortada olduğunu belirterek, tüm bunların güçlü bir Türkiye ile gerçekleştiğini söyledi. 

“TÜRKİYE MAZLUM MİLLETLERİN VE ÜMMETİN SON KALESİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 1996 yılında Malezya’ya gittiklerini ve şehrin trafik sistemini kontrol edecek yazılımı almak için başlarından geçenleri anlatan Akgül, “Türkiye mazlum milletlerin ve ümmetin son kalesi. Ülkemiz üzerine küresel güçler tarafından büyük bir oyun oynanıyor. İnşallah bu oyun 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin tek başına iktidarıyla son bulacak” dedi.

Türkiye’de bir yazarkasa atılmasıyla, bir kitapçık fırlatılmasıyla ekonominin altüst olduğunu hatırlatan Akgül, “O dönemde 22 banka 46 milyar doları hortumladı. İşte o şekilde devralınan o ekonomi 2012 yılı Mayıs ayında zirve yapmıştı. 2023 hedeflerine ulaşmak kaçınılmaz hale gelmişti. O gün gezi olaylarını başlattılar. 17-25 Aralık’ta yargı eliyle ihtilal girişiminde bulundular. 7 Haziran’da bütün güçlerini birleştiren 77 düvele karşı yaptık seçimleri. Seçimlerin ardından en fazla oyu almamıza rağmen tek başımıza iktidar olamadık” ifadelerini kullandı.

 “21.ASIR BİZİM MİLLETİMİZİN ASRI OLACAKTIR”

AK Parti Gümüşhane Milletvekili adayı Cihan Pektaş da Türk milletinin geçirdiği zor dönemleri tarihten örnekler vererek aktardı ve son dönemde Türkiye’de ki müspet havayı tersine döndürmek için büyük bir çaba olduğunu söyledi. Merhum Menderes ve Erbakan’ın hayatından kesitler aktaran ve yaptıkları hizmetleri anlatan Pektaş, “21.asır bizim milletimizin asrı olacaktır. İstanbul’un fethinin nasip olduğu bu millete olan kin hiçbir zaman durmaz. Güneş tekrar Anadolu topraklarından yükselecektir” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen