Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: İstikrar Bizim İstikbalimizdir
09 Ekim 2015

Gümüşhane’de "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye için 1 Milyon Üye" programında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel  Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “ Ülkemizdeki istikrar, bizim istikbalimizdir” dedi.

Memur-Sen tarafından 81 ilde düzenlenen 'İl Buluşmaları’ Gümüşhane'de yapıldı. 1 milyon üye projesi kapsamında Genel Merkez ile il ve ilçe teşkilatlarını buluşturmayı amaçlayan etkinlik Devlet Su İşleri tesislerinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti Gümüşhane Milletvekili adayları Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Memur-Sen İl Başkanı Musa Uncu, sendika başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.Toplantıda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 81 ilde bu toplantıları yaptıklarını, Gümüşhane’den de 500 üye daha beklediklerini söyledi.

“TÜRKİYE’DE 10 YILDA BİR SİYASETİ VE BİZİ DÖVEN KURUMLAR VARDI”

İnsanların hemen unuttuğunu belirterek Memur-Sen’in yaptığı çalışmalardan kısaca bahseden Tonbul, Türkiye’de kedi-köpek davalarıyla 10 yılda bir iktidarların aşağıya alındığını belirterek bunca zamandır bu tür olaylara hiçbir sivil toplum örgütünün karşı çıkmadığını kaydetti. Türkiye’nin siyaseti her 10 yılda bir döven kurumların sahibi olduğunu dile getiren Tonbul, “Bir türlü örgütlü toplum olamadık, sindirdiler. 10 yılda bir seçtiklerimiz, dolayısıyla biz dayak yiyoruz” dedi.“İSTİKRAR BİZİM İSTİKBALİMİZDİR”

Son dönemde meydanlara inmeleri nedeniyle “kapatma davası” gibi olaylar üzerinde etkili olduklarını iyi bildiklerini belirten Tonbul, “Meydanlara inmezsek daha çok 28 Şubat’lar yaşarız” tespitinde bulundu.

Konuşmasının son bölümünde “istikrar” vurgusu yapan Tonbul, istikrarın önemine dikkati çekerek Suriye örneğini verdi. Dünya üzerine nerede biz mazlum varsa Memur-Sen olarak yanlarında olduklarını deklare eden Tonbul, “İstikrar bizim istikbalimizdir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

CANKESEN: ÜCRET SENDİKACILIĞI YAPMIYORUZ

Memur-Sen ailesinin tüm fertlerinin Türkiye’de ve dünyada manevi vazifelerinin olduğunu belirten Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ise sadece ücret bazında faaliyetler yapan sivil toplum örgütü olmadıklarını vurguladı. 

MEMUR-SEN TEMSİLCİSİ UNCU: 4 BİN ÜYE HEDEFİMİZİ TUTTURDUK

Memur-Sen İl Başkanı Musa Uncu ise, Gümüşhane’de planlanan üye hedeflerini tutturarak 4 bin üyeye ulaştıklarını, bunu artırmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.


AK Parti Gümüşhane Milletvekili adayı Hacı Osman Akgül ise konuşmasında AK Parti’nin ülkeye ne kadar büyük hizmetler yaptığının ortada olduğunu belirterek, tüm bunların güçlü bir Türkiye ile gerçekleştiğini söyledi. 

“TÜRKİYE MAZLUM MİLLETLERİN VE ÜMMETİN SON KALESİ”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 1996 yılında Malezya’ya gittiklerini ve şehrin trafik sistemini kontrol edecek yazılımı almak için başlarından geçenleri anlatan Akgül, “Türkiye mazlum milletlerin ve ümmetin son kalesi. Ülkemiz üzerine küresel güçler tarafından büyük bir oyun oynanıyor. İnşallah bu oyun 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin tek başına iktidarıyla son bulacak” dedi.

Türkiye’de bir yazarkasa atılmasıyla, bir kitapçık fırlatılmasıyla ekonominin altüst olduğunu hatırlatan Akgül, “O dönemde 22 banka 46 milyar doları hortumladı. İşte o şekilde devralınan o ekonomi 2012 yılı Mayıs ayında zirve yapmıştı. 2023 hedeflerine ulaşmak kaçınılmaz hale gelmişti. O gün gezi olaylarını başlattılar. 17-25 Aralık’ta yargı eliyle ihtilal girişiminde bulundular. 7 Haziran’da bütün güçlerini birleştiren 77 düvele karşı yaptık seçimleri. Seçimlerin ardından en fazla oyu almamıza rağmen tek başımıza iktidar olamadık” ifadelerini kullandı.

 “21.ASIR BİZİM MİLLETİMİZİN ASRI OLACAKTIR”

AK Parti Gümüşhane Milletvekili adayı Cihan Pektaş da Türk milletinin geçirdiği zor dönemleri tarihten örnekler vererek aktardı ve son dönemde Türkiye’de ki müspet havayı tersine döndürmek için büyük bir çaba olduğunu söyledi. Merhum Menderes ve Erbakan’ın hayatından kesitler aktaran ve yaptıkları hizmetleri anlatan Pektaş, “21.asır bizim milletimizin asrı olacaktır. İstanbul’un fethinin nasip olduğu bu millete olan kin hiçbir zaman durmaz. Güneş tekrar Anadolu topraklarından yükselecektir” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen