Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
BİR MAMA, BİR BEZ; SADECE BİR SMS
07 Mart 2013

 

Kızılay, Kimse Yok Mu, Cansuyu, İHH, Deniz Feneri, Yardımeli derneklerinin temsilcilerinin de katıldığı basın toplantısında konuşan Berrin Sevil Kazancı, esefle kınananlardan değil, rahmet okunanlardan olmak istediklerini belirterek, "Memur-Sen Kadınlar Komisyonu olarak, bu rahmetin katrelerini paylaşalım, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe işte o rahmetle adım atalım. Bunun için Suriye’de yaşanmakta olan iç savaşın en önemli mağdurlarının en elzem birkaç ihtiyacının karşılanmasına vesile olalım. Bu amaçla “BİR MAMA BİR BEZ- SADECE BİR SMS” sloganlı kampanyamızı, 8 Mart günü itibarıyle başlatıyoruz. Bu kampanyada bizden desteklerini esirgemeyen yardım kuruluşlarına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Yardımın nasıl yapılacağına yönelik de açıklamada bulunan Kazancı, vatandaşların yardım etmek istedikleri yardım kuruluşunun sms hattına, 'MEMURSEN SURİYE' yazarak mesaj atabileceğini kaydetti. Yardım kuruluşlarının SMS hatları ise şu şekilde: Kimse Yok Mu: 5777, Yardımeli: 4031, İHH: 3072, Deniz Feneri 5560.

 

KADINLAR HER GÜN HATIRLANMALI

Kadınlar Günü'yle ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Kazancı, tüm kadınların yalnızca 8 Mart’ta değil, değer verilen varlıklar olarak yılın her günü hatırlanması gerektiğini belirtti. Kadının toplum içinde hak ettiği değeri gördüğü günlere ulaşmak için yapılması gereken çok iş ve aşılması gereken çok engel olduğunu ifade eden Memur-Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Kazancı, "Bizler etnik köken ve toplumsal sınıf ayrımı gözetmeksizin tüm kadınların sorunlarını bu ülkenin gelişmesinin önündeki toplumsal bariyerler olarak görmekteyiz. Çalışma hayatında çok önemli sorunlarla karşı karşıyayız. Bunlardan biri; annelik yaparken, engelli veya yaşlı yakınına bakarken katı mesai uygulamalarıyla karşı karşıya bulunmaktır. Bu katı mesai uygulamaları iki tarafı keskin bir kılıç gibidir. Anayasanın dezavantajlı gruplara yönelik Pozitif Ayrımcılık ile ilgili hükümlerinin artık sözün ötesine geçilerek, fiiliyatta da uygulanır hale geldiği günleri görmek istiyoruz" dedi.

Yasal düzenlemelere rağmen ortadan kalkmasını umdukları şiddetin halen devam etmesini esefle, şaşkınlıkla ve teessürle takip ettiklerini dile getiren Kazancı, "Bu şiddet eğiliminin ekonomik, sosyal ve psikolojik sebeplerinin alışılagelen yöntemlerin de ötesine geçilerek araştırılması ve çözümler üretilmesi gerekmektedir. Kadına yönelik şiddet olaylarının da en ağır şekilde cezalandırılmasını istemekteyiz. Vicdanları bu konuda uyanmaya davet ediyoruz" şeklinde konuştu.

Basın toplantısına katılan yardım kuruluşlarının temsilcileri de, gerek Türkiye'deki, gerekse Suriye'deki savaş mağduru kadın ve çocukların yardımına koşmanın insani bir sorumluluk olduğunu dile getirerek, kampanyadan dolayı Memur-Sen Kadınlar Komisyonu'na teşekkür etti.

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen