Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Güçlü ve Büyük Türkiye’yi Hep Birlikte İnşa Edeceğiz
19 Ekim 2015

Memur Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, "Amacımız, öncü medeniyet yani bizim medeniyetimizi öncü hale getirmek. İkincisi de güçlü sendika ve büyük Türkiye. Güçlü ve büyük Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Memur Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı'nda düzenlenen “Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye” toplantısına katıldı. Konuşmasına şehitlere rahmet dileyerek başlayan Tonbul, “Bizim en büyük gücümüz, kardeşliğimizdir bizler tarih boyunca birbirimize verdiğimiz kıymetle, ortaya koyduğumuz birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla, sağduyunun aydınlığıyla sıkıntılı dönemleri hep birlikte aştık” dedi.

 

Amacımız medeniyetimizi öncü hale getirmek diyen Tonbul, “Memur-Sen olarak, Amacımız, öncü medeniyet yani bizim medeniyetimizi öncü hale getirmek. İkincisi de güçlü sendika ve büyük Türkiye. Büyük Türkiye, öncü medeniyet ve güçlü sendikacılık için Memur-Sen ne yapıyor? Onun için de hedef belirledik. 1 milyon üye hedefimiz var. Bizler Memur-Sen ailesi olarak, amaçlarımızı herkese anlatacağız ve onları sendikamıza üye yapacağız. Bununla da kalmayıp onları aynı zamanda bu ülke için çalışan birer nefer yapacağız. Büyük Türkiye’yi  hep birlikte inşa edeceğiz" dedi.

BAŞKA TÜRKİYE YOK

Ülkemizdeki birlik, beraberlik ve istikrarın korunmasının önemine dikkat çeken Tonbul, “  Gelin, birlikte yaşama ve kardeşlik irademizi herkese gösterelim. Bu süreçte daha soğukkanlı, daha sağduyulu olalım. Çünkü başka Türkiye yok” ifadelerini kullandı.

GÜVEN, HUZUR VE İSTİKRAR İÇİN 1 MİLYON ÜYE

Memur-Sen’in tüm teşkilatlarıyla 1 milyon üye hedefine odaklandığının altını çizen Tonbul, “15 Mayıs’a kadar tüm teşkilatlarımızla gece gündüz çalışarak,  1 milyon üye hedefimize ulaşacağız. Ülkemizdeki, güven huzur ve istikrar için Güçlü sendika olma yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

CANKESEN: AMACIMIZ TÜRKİYE'DEKİ İSTİKRARA KATKI SAĞLAMAK

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen de terörü şiddetle kınadıklarını vurguladı.

Memur-Sen'in "1 milyon üye hedefi" toplantılarının birçok ilde eş zamanlı yapıldığını dile getiren Cankesen, "Amacımız elbette 1 milyon üye hedefine ulaşmak ancak bu hedefe ulaşırken de Türkiye'de istikrara katkı sağlamak. Sendikacılık anlayışımız, sadece ücret pazarlığı yapan bir anlayış değildir. Ülkemizde istikrarın sağlanmasını da kendimize görev addediyoruz" diye konuştu.

 

Toplantıya, AK Parti Kütahya Milletvekili Şükrü Nazlı, Memur-Sen Kütahya Temsilcisi Kamil Uçan, Memur-Sen'e bağlı sendikaların şube başkanları, temsilcileri ve üyeleri katıldı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen