Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Ülkemizde Huzurun Tesisi, En Büyük Önceliğimizdir
20 Ekim 2015

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen'in "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye Hedef 1 Milyon Üye" Giresun programında konuştu. Tonbul, "Vatandaşlarımızın can güvenliği ve ülkemizde huzurun tesisi, en büyük önceliğimizdir" dedi.

Memur-Sen'in "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye Hedef 1 Milyon Üye" programlarının Giresun ayağı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Büyük buluşmaya, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, AK Parti Giresun Milletvekili adayları sendikalara bağlı şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Giresun teşkilatına önemli mesajlar verdi.

"KİRLİ İTTİFAKIN HEDEFİ BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYEDİR"

7 Haziran'dan sonra ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen kirli ellerin devreye girdiğini söyleyen Tonbul, " Terörü temizleyerek toplumsal barışı bir daha geri alınamaz biçimde tesis etmeliyiz. Bütün bu kirli ittifakın hedefi büyük ve güçlü Türkiye'dir. Bizim hedefimiz ise onların tuzaklarına karşı büyük ve güçlü Türkiye'yi korumaktır. Vatandaşlarımızın can güvenliği ve ülkemizde huzurun tesisi en büyük önceliğimizdir" dedi.

"TARİHİ KAZANIMLARLA MASAYA DAMGA VURDUK"

Konuşmasını Toplu sözleşme kazanımlarıyla sürdüren Tonbul, "Sizlerin de bildiği gibi 3 Ağustosta başlayıp 22 Ağustosta sona eren 3. dönem toplu sözleşme görüşmelerini başarıyla sonuçlandırdık. 3. dönem toplu sözleşmelerinin tarihe geçen sonuçlarından biri; genel toplu sözleşme ile birlikte 11 hizmet kolunun tamamında ilk defa toplu sözleşme imzalanması olmuştur. Genel toplu sözleşme de alınan 43, hizmet kolu toplu sözleşmelerinde kazanılan 170 olmak üzere toplam 213 kazanım üreterek tarihi bir başarıya imza attık. Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda önceki toplu sözleşme kazanımlarımızı devam ettirdik.   Kısacası, tarihi kazanımlar elde ederek, toplu sözleşme masasına Memur-Sen damgasını vurduk" dedi.

 

ULAŞTIRMA MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI CANKESEN: 78 MİLYON HEP BİRLİKTE GÖZ YAŞI DÖKÜYORUZ

Memur-Sen ailesinin tüm fertlerinin Türkiye'de ve dünyada manevi vazifelerinin olduğunu belirti. Cankesen, "maalesef ülkemizin dört bir yanında yaşanan hain terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve şehit olan güvenlik güçlerimiz için yüreğimiz yanıyor. Şehitlerimizin evlerine ateş düşerken, ülke olarak, 78 milyon vatandaş hep birlikte gözyaşı döküyoruz" dedi.

Cankesen sözlerine şöyle devam etti:  "TCDD önünde gerçekleştirilen hain terör saldırısını,  güvenlik güçlerimizi şehit eden terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefret ve şiddetle kınıyoruz. Terör saldırılarında hayatını kaybeden demiryolcu arkadaşlarıma ve vatandaşlarımıza, şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum."

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen