Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Ülkemizde Huzurun Tesisi, En Büyük Önceliğimizdir
20 Ekim 2015

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen'in "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye Hedef 1 Milyon Üye" Giresun programında konuştu. Tonbul, "Vatandaşlarımızın can güvenliği ve ülkemizde huzurun tesisi, en büyük önceliğimizdir" dedi.

Memur-Sen'in "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye Hedef 1 Milyon Üye" programlarının Giresun ayağı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Büyük buluşmaya, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, AK Parti Giresun Milletvekili adayları sendikalara bağlı şube başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Giresun teşkilatına önemli mesajlar verdi.

"KİRLİ İTTİFAKIN HEDEFİ BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYEDİR"

7 Haziran'dan sonra ülkeyi kaosa sürüklemek isteyen kirli ellerin devreye girdiğini söyleyen Tonbul, " Terörü temizleyerek toplumsal barışı bir daha geri alınamaz biçimde tesis etmeliyiz. Bütün bu kirli ittifakın hedefi büyük ve güçlü Türkiye'dir. Bizim hedefimiz ise onların tuzaklarına karşı büyük ve güçlü Türkiye'yi korumaktır. Vatandaşlarımızın can güvenliği ve ülkemizde huzurun tesisi en büyük önceliğimizdir" dedi.

"TARİHİ KAZANIMLARLA MASAYA DAMGA VURDUK"

Konuşmasını Toplu sözleşme kazanımlarıyla sürdüren Tonbul, "Sizlerin de bildiği gibi 3 Ağustosta başlayıp 22 Ağustosta sona eren 3. dönem toplu sözleşme görüşmelerini başarıyla sonuçlandırdık. 3. dönem toplu sözleşmelerinin tarihe geçen sonuçlarından biri; genel toplu sözleşme ile birlikte 11 hizmet kolunun tamamında ilk defa toplu sözleşme imzalanması olmuştur. Genel toplu sözleşme de alınan 43, hizmet kolu toplu sözleşmelerinde kazanılan 170 olmak üzere toplam 213 kazanım üreterek tarihi bir başarıya imza attık. Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda önceki toplu sözleşme kazanımlarımızı devam ettirdik.   Kısacası, tarihi kazanımlar elde ederek, toplu sözleşme masasına Memur-Sen damgasını vurduk" dedi.

 

ULAŞTIRMA MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI CANKESEN: 78 MİLYON HEP BİRLİKTE GÖZ YAŞI DÖKÜYORUZ

Memur-Sen ailesinin tüm fertlerinin Türkiye'de ve dünyada manevi vazifelerinin olduğunu belirti. Cankesen, "maalesef ülkemizin dört bir yanında yaşanan hain terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve şehit olan güvenlik güçlerimiz için yüreğimiz yanıyor. Şehitlerimizin evlerine ateş düşerken, ülke olarak, 78 milyon vatandaş hep birlikte gözyaşı döküyoruz" dedi.

Cankesen sözlerine şöyle devam etti:  "TCDD önünde gerçekleştirilen hain terör saldırısını,  güvenlik güçlerimizi şehit eden terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefret ve şiddetle kınıyoruz. Terör saldırılarında hayatını kaybeden demiryolcu arkadaşlarıma ve vatandaşlarımıza, şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum."

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen