Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Memur-Sen Var Oldukça Demokrasi Çıtası Yükselecek
21 Ekim 2015

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen ailesinin oluşturduğu demokrasi aşığı kalabalıklar bu millete haddinin bildirilemeyeceğini gösterdi. Artık Memur-Sen var oldukça demokrasi çıtası yükselecek, ülkeyi memleketin gerçek sahibi halk yönetecek, millet yönetecek, halkın kendi oylarıyla seçtiği siyasiler yönetecek” dedi.

 “Öncü Medeniyet Güçlü Sendika Büyük Türkiye Hedef Bir Milyon Üye” sloganıyla yola çıkan Memur-Sen, Trabzon Buluşmasını Alyans’ta gerçekleştirdi.

Buluşmaya, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Memur-Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri, Ak Parti MKYK üyesi Süleyman Soylu, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi ve Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan  Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, konuşmasına salonu dolduran katılımcılara teşekkür ederek başladı.

“MEMUR-SEN VAR OLDUKÇA DEMOKRASİ ÇITASI YÜKSELECEK”

 Tonbul, “Trabzonlu Memur-Sen’liler ne günler yaşadığımızı hangi badireleri atlatarak bu günlere geldiğimizi biliyorsunuz. Bu memlekette demokrasi, sudan bahanelerle müteaddit defalar kesintiye uğratıldı. Seçimle gelmiş iktidarlara son verildi, başbakanlar asıldı. Neden biliyor musunuz? O zaman zinde güçlerin karşısında duracak bir Memur-Sen yoktu da onun için. 2008 yılında Malatya’da Kernek meydanında, Bursa’da, Samsun’da iskeletini Memur-Sen ailesinin oluşturduğu demokrasi aşığı kalabalıklar bu millete haddinin bildirilemeyeceğini gösterdi. Artık Memur-Sen var oldukça demokrasi çıtası yükselecek, ülkeyi memleketin gerçek sahibi halk yönetecek, millet yönetecek, halkın kendi oylarıyla seçtiği siyasiler yönetecek. Artık ülkede iktidarlar yerli olacak. Birkaç gün önce yerli otomobil konusunda bir tartışma yaşandı. Yerli olmayan kafalardan hemen çatlak sesler çıkmaya başladı. Buradan sesleniyorum: Yerli otomobil yapılsın, ilk talip olanlar 850bin üyeli Memur-Sen ailesi olacaktır” dedi.

“KAZANIMLARIMIZI YÜZDE YÜZ ARTIRDIK”

Kamu çalışanlarının geneline ve hizmet koluna yönelik elde edilen kazanımların yüzde yüz artırıldığını ifade eden Tonbul, “3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde kamu görevlilerinin genelini, ilgilendiren 43, hizmet kolumuzda da önceki kazanımlarla beraber 15 kazanım elde ettik. 2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, KİT'lerde çalışan personelin yıllık izinlerinin ertesi yıla devri, Kamuda çalışan şeflerin ek özel hizmet tazminatlarının artırılması, Koruma Güvenlik Personeli ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerinin artırılması sağlandı. 4/C’li personelin kadroya geçirilmesi ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrosuna geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca  KİT'lerde çalışan teknik personele de ilk defa  arazi tazminatı ödenmesini sağladık.  Cuma Namazı izni ile ibadet özgürlüğünü genişlettik. Emeklilerimize de 100 TL seyyanen zam aldık” dedi.

CANKESEN: TRABZON 1 MİLYON ÜYE HEDEFİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen de ‘Bu sene yapılan toplu sözleşmede elde edilen toplam 213 kazanımla toplu sözleşmeye Memur-Sen damgasını vurduk, bundan sonra yapacağımız toplu sözleşmelerde de daha iyisini yapmak için çaba göstereceğiz. Birileri kazanımlarımızı gölgelemeye çalışabilir ama bundan önce yapılan pazarlıklara bakıldığında bizden öncekilerin çalışanlar adına bir şey elde edemediklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Trabzon bu sene eğitim iş kolunda yetkiyi aldı. Önümüzdeki dönemde yetkisini taçlandırarak devam ettirmesini yetkili, olamamış iş kollarımızın da en kısa zamanda yetkili olmalarını bekliyoruz. Bu teşkilatın bu birlikteliği ve dinamizmiyle bana verdiği mesaj gelecek sene bütün iş kollarında yetkili bir Trabzon göreceğimiz ve 1 milyon hedefine bu ilin büyük katkı sağlayacağı yönündedir” diye konuştu.

Programda konuşan Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Kara ‘Zor zamanlardan, sıkıntılı dönemlerden geçerek bu günlere geldik. Ülkemizin birliğinde bütünlüğünde gözü olanlar, kardeşliğimizi bozmaya bizi mezhep, etnik köken ve bölgesel ayrımcılıkla birbirimizden ayırmaya çalıştılar. Biz, ülkemiz insanının bu oyunlara gelmesine müsaade etmedik, halkımızın basireti, Memur-Sen’in demokrasiye olan katkısı ve siyasetin dik duruşuyla oynanan bütün kirli oyunları bozduk. Bundan sonra da bozmaya devam edeceğiz. Bu ülkede herkesi asli unsur olarak kabul ettik. Bu nedenledir ki Kürt kardeşlerimizin sahip olmadığı hiçbir hakkın sahibi olarak görmedik bundan sonra da görmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ MKYK SOYLU: 1 KASIMDAN SONRA 2023 HEDEFLERİMİZE YOL ALACAĞIZ

Programın konukları arasında bulunan Ak Parti MKYK üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu da konuşmasında son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü. ‘Türk demokrasi tarihine bakıldığında belli tarihlerin birer turnusol kâğıdı gibi önümüzde durduğunu görürüz. 12 Mart, 27 Mayıs, 12 Eylül, 17-25 Aralık. Bu tarihler bizlere kimin ne olduğunu göstermesi bakımında son derece önemli tarihler. Bakın Türkiye son 13 yıllık Ak parti iktidarında başbakana yazar kasa fırlatılmasına tanık oldu. Artık uzaya uydu fırlatır konuma geldik. Halkımız bunları görüyor ve tercihini ona göre kullanıyor. Bundan önce yapılan 7 Haziran seçimlerinde bize bir uyarıda bulundu seçmenler. Biz size tek başına iktidar vermiyoruz. Bir araya gelin hükümet kurun ve ülkeyi koalisyonla yönetin, diye. Ama siyasi partilerin hiçbiri bizimle samimi bir şekilde masaya oturmadı. Biz, HDP dışındaki bütün siyasi partilerle koalisyona şartsız kapılarımızı açarken, onlar bize olmadık şartlar öne sürdü. Maksatları hükümete ortak olmak değil, görevden kaçmaktı. Çünkü bunların geçmişteki iktidar tecrübeleri halkımız açısından hayal kırıklıkları ile doludur. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde halkımızın teveccühü ile yeniden iktidar olacağız ve sizin sloganınızda da olduğu gibi büyük Türkiye hedefimize, 2023 hedefimize yol alacağız. Halkımıza güveniyoruz, halkımızın desteğini bekliyoruz, aldığımız destek oranında da hizmet etme gücümüzü kendimizde bulacağız. Değerli Memur-Sen ailesi, programınızın hayırlara vesile olması dileklerimle misafirperverliğinize teşekkür ediyorum” dedi.

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi birer selamlama konuşması yaptılar.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen