Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Memur-Sen Var Oldukça Demokrasi Çıtası Yükselecek
21 Ekim 2015

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen ailesinin oluşturduğu demokrasi aşığı kalabalıklar bu millete haddinin bildirilemeyeceğini gösterdi. Artık Memur-Sen var oldukça demokrasi çıtası yükselecek, ülkeyi memleketin gerçek sahibi halk yönetecek, millet yönetecek, halkın kendi oylarıyla seçtiği siyasiler yönetecek” dedi.

 “Öncü Medeniyet Güçlü Sendika Büyük Türkiye Hedef Bir Milyon Üye” sloganıyla yola çıkan Memur-Sen, Trabzon Buluşmasını Alyans’ta gerçekleştirdi.

Buluşmaya, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, Memur-Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri, Ak Parti MKYK üyesi Süleyman Soylu, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi ve Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan  Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, konuşmasına salonu dolduran katılımcılara teşekkür ederek başladı.

“MEMUR-SEN VAR OLDUKÇA DEMOKRASİ ÇITASI YÜKSELECEK”

 Tonbul, “Trabzonlu Memur-Sen’liler ne günler yaşadığımızı hangi badireleri atlatarak bu günlere geldiğimizi biliyorsunuz. Bu memlekette demokrasi, sudan bahanelerle müteaddit defalar kesintiye uğratıldı. Seçimle gelmiş iktidarlara son verildi, başbakanlar asıldı. Neden biliyor musunuz? O zaman zinde güçlerin karşısında duracak bir Memur-Sen yoktu da onun için. 2008 yılında Malatya’da Kernek meydanında, Bursa’da, Samsun’da iskeletini Memur-Sen ailesinin oluşturduğu demokrasi aşığı kalabalıklar bu millete haddinin bildirilemeyeceğini gösterdi. Artık Memur-Sen var oldukça demokrasi çıtası yükselecek, ülkeyi memleketin gerçek sahibi halk yönetecek, millet yönetecek, halkın kendi oylarıyla seçtiği siyasiler yönetecek. Artık ülkede iktidarlar yerli olacak. Birkaç gün önce yerli otomobil konusunda bir tartışma yaşandı. Yerli olmayan kafalardan hemen çatlak sesler çıkmaya başladı. Buradan sesleniyorum: Yerli otomobil yapılsın, ilk talip olanlar 850bin üyeli Memur-Sen ailesi olacaktır” dedi.

“KAZANIMLARIMIZI YÜZDE YÜZ ARTIRDIK”

Kamu çalışanlarının geneline ve hizmet koluna yönelik elde edilen kazanımların yüzde yüz artırıldığını ifade eden Tonbul, “3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde kamu görevlilerinin genelini, ilgilendiren 43, hizmet kolumuzda da önceki kazanımlarla beraber 15 kazanım elde ettik. 2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, KİT'lerde çalışan personelin yıllık izinlerinin ertesi yıla devri, Kamuda çalışan şeflerin ek özel hizmet tazminatlarının artırılması, Koruma Güvenlik Personeli ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerinin artırılması sağlandı. 4/C’li personelin kadroya geçirilmesi ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrosuna geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca  KİT'lerde çalışan teknik personele de ilk defa  arazi tazminatı ödenmesini sağladık.  Cuma Namazı izni ile ibadet özgürlüğünü genişlettik. Emeklilerimize de 100 TL seyyanen zam aldık” dedi.

CANKESEN: TRABZON 1 MİLYON ÜYE HEDEFİNE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen de ‘Bu sene yapılan toplu sözleşmede elde edilen toplam 213 kazanımla toplu sözleşmeye Memur-Sen damgasını vurduk, bundan sonra yapacağımız toplu sözleşmelerde de daha iyisini yapmak için çaba göstereceğiz. Birileri kazanımlarımızı gölgelemeye çalışabilir ama bundan önce yapılan pazarlıklara bakıldığında bizden öncekilerin çalışanlar adına bir şey elde edemediklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Trabzon bu sene eğitim iş kolunda yetkiyi aldı. Önümüzdeki dönemde yetkisini taçlandırarak devam ettirmesini yetkili, olamamış iş kollarımızın da en kısa zamanda yetkili olmalarını bekliyoruz. Bu teşkilatın bu birlikteliği ve dinamizmiyle bana verdiği mesaj gelecek sene bütün iş kollarında yetkili bir Trabzon göreceğimiz ve 1 milyon hedefine bu ilin büyük katkı sağlayacağı yönündedir” diye konuştu.

Programda konuşan Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Kara ‘Zor zamanlardan, sıkıntılı dönemlerden geçerek bu günlere geldik. Ülkemizin birliğinde bütünlüğünde gözü olanlar, kardeşliğimizi bozmaya bizi mezhep, etnik köken ve bölgesel ayrımcılıkla birbirimizden ayırmaya çalıştılar. Biz, ülkemiz insanının bu oyunlara gelmesine müsaade etmedik, halkımızın basireti, Memur-Sen’in demokrasiye olan katkısı ve siyasetin dik duruşuyla oynanan bütün kirli oyunları bozduk. Bundan sonra da bozmaya devam edeceğiz. Bu ülkede herkesi asli unsur olarak kabul ettik. Bu nedenledir ki Kürt kardeşlerimizin sahip olmadığı hiçbir hakkın sahibi olarak görmedik bundan sonra da görmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ MKYK SOYLU: 1 KASIMDAN SONRA 2023 HEDEFLERİMİZE YOL ALACAĞIZ

Programın konukları arasında bulunan Ak Parti MKYK üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu da konuşmasında son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Soylu konuşmasını şöyle sürdürdü. ‘Türk demokrasi tarihine bakıldığında belli tarihlerin birer turnusol kâğıdı gibi önümüzde durduğunu görürüz. 12 Mart, 27 Mayıs, 12 Eylül, 17-25 Aralık. Bu tarihler bizlere kimin ne olduğunu göstermesi bakımında son derece önemli tarihler. Bakın Türkiye son 13 yıllık Ak parti iktidarında başbakana yazar kasa fırlatılmasına tanık oldu. Artık uzaya uydu fırlatır konuma geldik. Halkımız bunları görüyor ve tercihini ona göre kullanıyor. Bundan önce yapılan 7 Haziran seçimlerinde bize bir uyarıda bulundu seçmenler. Biz size tek başına iktidar vermiyoruz. Bir araya gelin hükümet kurun ve ülkeyi koalisyonla yönetin, diye. Ama siyasi partilerin hiçbiri bizimle samimi bir şekilde masaya oturmadı. Biz, HDP dışındaki bütün siyasi partilerle koalisyona şartsız kapılarımızı açarken, onlar bize olmadık şartlar öne sürdü. Maksatları hükümete ortak olmak değil, görevden kaçmaktı. Çünkü bunların geçmişteki iktidar tecrübeleri halkımız açısından hayal kırıklıkları ile doludur. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde halkımızın teveccühü ile yeniden iktidar olacağız ve sizin sloganınızda da olduğu gibi büyük Türkiye hedefimize, 2023 hedefimize yol alacağız. Halkımıza güveniyoruz, halkımızın desteğini bekliyoruz, aldığımız destek oranında da hizmet etme gücümüzü kendimizde bulacağız. Değerli Memur-Sen ailesi, programınızın hayırlara vesile olması dileklerimle misafirperverliğinize teşekkür ediyorum” dedi.

Programa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi birer selamlama konuşması yaptılar.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen