Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Yeni Türkiye Hayali İçin İstikrarın Destekçisiyiz
21 Ekim 2015

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "Maddi ve manevi kazanımlarımızı korumak ve ülke olarak kalkınmamızı sürdürmek için, yeni Türkiye hayali için istikrara varız ve sonuna kadar destekçisiyiz" dedi.

"Öncü Medeniyet Güçlü Sendika Büyük Türkiye Hedef Bir Milyon Üye” programlarının Rize ayağı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Bizler Memur-Sen ailesi olarak ülkenin bu zor günleri kolay aşabilmesi ve geleceğe geçmişinden daha aydınlık bakabilmesi için gerekli sorumluluğu ve görevli tüm yurttaşlarımızla beraber üstlendik" diye konuştu.

BİZİ, BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTEYENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Tonbul, 12 Eylül darbesiyle beş bin insanın hiç uğruna toprağa verdiğini anlatarak, "(Sen sağcısın, sen solcusun) diye bu ülkenin gencecik evlatları hayatlarını kaybetti. Bunu bize birileri yaptırdı. İşte o zaman da bizi uyandıracak, bizi yönlendirecek bir sivil toplum kuruluşumuz yoktu. Ama onların baroları, odaları ve borsaları vardı ama bizim yoktu. Ama artık güçlü Memur-Sen var. Onların topu, tüfeği ve tankı varsa bizimde imanımız var. Bizi birbirimize düşürmek ve Suriye gibi, Irak gibi olmamızı isteyenlere izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

“YENİ TÜRKİYE HAYALİ İÇİN İSTİKRARIN DESTEKÇİSİYİZ”

Ülkeyi geçmişte yaşadığı karanlık günlere götürmek isteyenlere bu milletin artık izin vermeyeceğini vurgulayan Tonbul, "Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Memur-Sen ailesi olarak da biz buna asla izin vermeyeceğiz. İstikrar için, geleceğe aydınlıkla bakabilmek için bugün çalıştığımızdan daha çok çalışarak ülkemizi hak ettiği günlere, refaha kavuşturmak için gereken çabayı göstereceğiz. Maddi ve manevi kazanımlarımızı korumak ve ülke olarak kalkınmamızı sürdürmek için, yeni Türkiye hayali için istikrara varız ve sonuna kadar destekçisiyiz” dedi.

CANKESEN: “MEMUR-SEN YENİ TÜRKİYENİN SÖZCÜSÜ, KAMU GÖREVLİLERİNİN SAVUNUCUSUDUR”

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ise, Memur-Sen'in özel üyelerinin haklarını ve menfaatlerini savunmak ve ülkenin derdine derman olabilmek için kurulan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını anlattı.

Cankesen, "Memur-Sen büyük ve yeni Türkiye'nin sözcüsü, kamu görevlilerinin ve mazlumların savunucusudur. Hükumetimizle imzalamış olduğumuz ve iki yıl geçerlik olacak toplu sözleşme ile 123 kazanım elde ettik. Çalışanlarımızı mutlu eden bir sözleşme imzalamış olduk" şeklinde konuştu.

Toplantıya, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Zeki Karaoğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi Resul Usta, Memur-Sen'e bağlı sendikaların temsilcileri, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü İdris Altuntaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut ile sendika üyeleri katıldı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen