Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Yeni Türkiye Hayali İçin İstikrarın Destekçisiyiz
21 Ekim 2015

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "Maddi ve manevi kazanımlarımızı korumak ve ülke olarak kalkınmamızı sürdürmek için, yeni Türkiye hayali için istikrara varız ve sonuna kadar destekçisiyiz" dedi.

"Öncü Medeniyet Güçlü Sendika Büyük Türkiye Hedef Bir Milyon Üye” programlarının Rize ayağı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, "Bizler Memur-Sen ailesi olarak ülkenin bu zor günleri kolay aşabilmesi ve geleceğe geçmişinden daha aydınlık bakabilmesi için gerekli sorumluluğu ve görevli tüm yurttaşlarımızla beraber üstlendik" diye konuştu.

BİZİ, BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTEYENLERE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Tonbul, 12 Eylül darbesiyle beş bin insanın hiç uğruna toprağa verdiğini anlatarak, "(Sen sağcısın, sen solcusun) diye bu ülkenin gencecik evlatları hayatlarını kaybetti. Bunu bize birileri yaptırdı. İşte o zaman da bizi uyandıracak, bizi yönlendirecek bir sivil toplum kuruluşumuz yoktu. Ama onların baroları, odaları ve borsaları vardı ama bizim yoktu. Ama artık güçlü Memur-Sen var. Onların topu, tüfeği ve tankı varsa bizimde imanımız var. Bizi birbirimize düşürmek ve Suriye gibi, Irak gibi olmamızı isteyenlere izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

“YENİ TÜRKİYE HAYALİ İÇİN İSTİKRARIN DESTEKÇİSİYİZ”

Ülkeyi geçmişte yaşadığı karanlık günlere götürmek isteyenlere bu milletin artık izin vermeyeceğini vurgulayan Tonbul, "Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından olan Memur-Sen ailesi olarak da biz buna asla izin vermeyeceğiz. İstikrar için, geleceğe aydınlıkla bakabilmek için bugün çalıştığımızdan daha çok çalışarak ülkemizi hak ettiği günlere, refaha kavuşturmak için gereken çabayı göstereceğiz. Maddi ve manevi kazanımlarımızı korumak ve ülke olarak kalkınmamızı sürdürmek için, yeni Türkiye hayali için istikrara varız ve sonuna kadar destekçisiyiz” dedi.

CANKESEN: “MEMUR-SEN YENİ TÜRKİYENİN SÖZCÜSÜ, KAMU GÖREVLİLERİNİN SAVUNUCUSUDUR”

Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen ise, Memur-Sen'in özel üyelerinin haklarını ve menfaatlerini savunmak ve ülkenin derdine derman olabilmek için kurulan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını anlattı.

Cankesen, "Memur-Sen büyük ve yeni Türkiye'nin sözcüsü, kamu görevlilerinin ve mazlumların savunucusudur. Hükumetimizle imzalamış olduğumuz ve iki yıl geçerlik olacak toplu sözleşme ile 123 kazanım elde ettik. Çalışanlarımızı mutlu eden bir sözleşme imzalamış olduk" şeklinde konuştu.

Toplantıya, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Zeki Karaoğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi Resul Usta, Memur-Sen'e bağlı sendikaların temsilcileri, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü İdris Altuntaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut ile sendika üyeleri katıldı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen