Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memiş: 38 Bin Hizmet Kolu Çalışanının Güvencesi Olduk
23 Ekim 2015

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Memiş, “İlkeli sendikacılık anlayışımız hizmet kolu çalışanlarımızın takdirini topladı ve tercih edilmemize neden oldu. Biz de, 38 bin hizmet kolu çalışanımızın güvencesi olduk” diye konuştu.

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) 4. Bölge Müdürlüğü istişare toplantısı gerçekleşti. Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Memiş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İstanbul Şube Başkanı Recep Cendek, Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve İşyeri temsilcileri ve üyeler katıldı.

Toplantıda konuşan Memiş, toplu sözleşme süreci ve kazanımlarla ilgili üyelere bilgi verdi. Memiş, 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde genelde 43 hizmet kolumuzda 15 kazanım elde ederek, bugüne kadarki en iyi sözleşmeye imza attık” dedi.

“TECRÜBEMİZİ MASAYA YANSITTIK”

Her toplu sözleşme de daha da iyi kazanımlar elde ettiklerini vurgulayan Memiş, “ Bundan önce iki toplu sözleşme dönemi geçirdik. Bu üçüncü sözleşmemiz. Her sözleşmede tecrübe kazanıyoruz ve bu tecrübeyi masaya yansıtıyoruz. 3. Dönem toplu sözleşmesi ile her  kamu görevlilerinin genelini, ilgilendiren 43, hizmet kolumuzda da önceki kazanımlarla beraber 15 kazanım elde ettik. 2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, KİT'lerde çalışan personelin yıllık izinlerinin ertesi yıla devri, Kamuda çalışan şeflerin ek özel hizmet tazminatlarının artırılması, Koruma Güvenlik Personeli ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerinin artırılması sağlandı. 4/C’li personelin kadroya geçirilmesi ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrosuna geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca  KİT'lerde çalışan teknik personele de ilk defa  arazi tazminatı ödenmesini sağladık.  Cuma Namazı izni ile ibadet özgürlüğünü genişlettik. Emeklilerimize de 100 TL seyyanen zam aldık. Kazanımların adresi olduk” dedi.

“31 MART VAKASI TEİAŞ’IN ÖNEMİNİ ARTIRDI”

TEİAŞ’ın Türkiye’nin en önemli ve stratejik kurumlarından birisi olduğunu söyleyen Memiş, 31 Martta yaşanan büyük elektrik kesintisi, ülkemizin enerjisini sağlayan TEİAŞ’ın önemi ortaya koydu. Toplu sözleşme masasında bunun izahını çok iyi yaptık. TEİAŞ çalışanlarının, çalışma koşularını en iyi şekilde anlattık. Sahadan gelen taleplerimizi, makul hale getirip kamu işverenine sunduk. Yük Tevzi Müdürlüklerinde vardiyalı çalışan personele ilave 120 TL ücret, TEİAŞ helikopterli bakımda görev yapan personele uçuş tazminatı sağlandık. TEİAŞ’taki Canlı Bakım İşletme Müdürlüklerinde çalışan personele ilave 100 TL ödeme,  TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’a bağlı işletmelerde yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine her bir gün için 15 TL ilave ödeme elde ettik”ifadelerini kullandı.

“ENERJİ BİR-SEN, 38 BİN ÇALIŞANIN GÜVENCESİDİR”

2010 yılında yetkili sendika olan ve 1 toplu görüşme 3 toplu sözleşme dönemi geçirdiğini belirten Memiş, 2010 yılına masada yetkili olduğu halde kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını sürekli geriye götürenler, bugün çıkıp kazanımlarımızı itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Biz kazanım üretirken, onlar çamur atma peşinde koştu. İlkeli sendikacılık anlayışımız, hizmet kolu çalışanlarımızın takdirini topladı ve altı yıl üst üste genel yetkili sendika emanetini bize verdi. Bizler, bu yetki emanetine sahip çıktık. Çalışanlarımızın mali ve sosyal haklarını daha da ileriye taşımak için elimizden gelenin en iyisini yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Enerji Bir-Sen, 38 bin hizmet kolu çalışanının güvencesi olduğunu herkese gösterdi ” diye konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen