Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memiş: 38 Bin Hizmet Kolu Çalışanının Güvencesi Olduk
23 Ekim 2015

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Memiş, “İlkeli sendikacılık anlayışımız hizmet kolu çalışanlarımızın takdirini topladı ve tercih edilmemize neden oldu. Biz de, 38 bin hizmet kolu çalışanımızın güvencesi olduk” diye konuştu.

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) 4. Bölge Müdürlüğü istişare toplantısı gerçekleşti. Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Memiş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İstanbul Şube Başkanı Recep Cendek, Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve İşyeri temsilcileri ve üyeler katıldı.

Toplantıda konuşan Memiş, toplu sözleşme süreci ve kazanımlarla ilgili üyelere bilgi verdi. Memiş, 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde genelde 43 hizmet kolumuzda 15 kazanım elde ederek, bugüne kadarki en iyi sözleşmeye imza attık” dedi.

“TECRÜBEMİZİ MASAYA YANSITTIK”

Her toplu sözleşme de daha da iyi kazanımlar elde ettiklerini vurgulayan Memiş, “ Bundan önce iki toplu sözleşme dönemi geçirdik. Bu üçüncü sözleşmemiz. Her sözleşmede tecrübe kazanıyoruz ve bu tecrübeyi masaya yansıtıyoruz. 3. Dönem toplu sözleşmesi ile her  kamu görevlilerinin genelini, ilgilendiren 43, hizmet kolumuzda da önceki kazanımlarla beraber 15 kazanım elde ettik. 2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, KİT'lerde çalışan personelin yıllık izinlerinin ertesi yıla devri, Kamuda çalışan şeflerin ek özel hizmet tazminatlarının artırılması, Koruma Güvenlik Personeli ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerinin artırılması sağlandı. 4/C’li personelin kadroya geçirilmesi ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrosuna geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca  KİT'lerde çalışan teknik personele de ilk defa  arazi tazminatı ödenmesini sağladık.  Cuma Namazı izni ile ibadet özgürlüğünü genişlettik. Emeklilerimize de 100 TL seyyanen zam aldık. Kazanımların adresi olduk” dedi.

“31 MART VAKASI TEİAŞ’IN ÖNEMİNİ ARTIRDI”

TEİAŞ’ın Türkiye’nin en önemli ve stratejik kurumlarından birisi olduğunu söyleyen Memiş, 31 Martta yaşanan büyük elektrik kesintisi, ülkemizin enerjisini sağlayan TEİAŞ’ın önemi ortaya koydu. Toplu sözleşme masasında bunun izahını çok iyi yaptık. TEİAŞ çalışanlarının, çalışma koşularını en iyi şekilde anlattık. Sahadan gelen taleplerimizi, makul hale getirip kamu işverenine sunduk. Yük Tevzi Müdürlüklerinde vardiyalı çalışan personele ilave 120 TL ücret, TEİAŞ helikopterli bakımda görev yapan personele uçuş tazminatı sağlandık. TEİAŞ’taki Canlı Bakım İşletme Müdürlüklerinde çalışan personele ilave 100 TL ödeme,  TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’a bağlı işletmelerde yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine her bir gün için 15 TL ilave ödeme elde ettik”ifadelerini kullandı.

“ENERJİ BİR-SEN, 38 BİN ÇALIŞANIN GÜVENCESİDİR”

2010 yılında yetkili sendika olan ve 1 toplu görüşme 3 toplu sözleşme dönemi geçirdiğini belirten Memiş, 2010 yılına masada yetkili olduğu halde kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını sürekli geriye götürenler, bugün çıkıp kazanımlarımızı itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Biz kazanım üretirken, onlar çamur atma peşinde koştu. İlkeli sendikacılık anlayışımız, hizmet kolu çalışanlarımızın takdirini topladı ve altı yıl üst üste genel yetkili sendika emanetini bize verdi. Bizler, bu yetki emanetine sahip çıktık. Çalışanlarımızın mali ve sosyal haklarını daha da ileriye taşımak için elimizden gelenin en iyisini yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Enerji Bir-Sen, 38 bin hizmet kolu çalışanının güvencesi olduğunu herkese gösterdi ” diye konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen