Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Millet İradesine İpotek Koymak İsteyenlere Geçit Vermedik
24 Ekim 2015

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, Türkiye’nin büyüme ve gelişme yolculuğuna ilişkin sessiz devrimleri bitirmek ve Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunu kesintiye uğratmaya yönelik eylem ve girişimleri püskürtmede aktif rol aldık. Millet iradesine ipotek koymak isteyenlere asla geçit vermedik” dedi.

Memur-Sen "Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye" sloganıyla 81 ilde düzenlenen 'İl Buluşmaları' Isparta ile devam etti.

Devlet Su İşleri Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“ŞER ODAKLARINA KARŞI HER DÖNEM REFLEKS GÖSTERDİK”

Biz,  milleti kucaklayacak, devleti demokratikleştirecek yeni anayasa için mücadele ederken, Yeniden Büyük Türkiye ve medeniyetimizin yeniden inşası için çalışırken, dışarıdaki ve içerdeki şer odakları da boş durmadı. Biz de  Memur-Sen olarak, şer odaklarına karşı  her dönem refleks gösterdik. Türkiye’nin büyüme ve gelişme yolculuğuna ilişkin sessiz devrimleri bitirmek ve Yeniden Büyük Türkiye yolculuğunu kesintiye uğratmaya yönelik eylem ve girişimleri püskürtmede aktif rol aldık. Millet iradesine ipotek koymak isteyenlere asla geçit vermedik.

“MASADAN HERKES KAZANÇLI ÇIKTI”

Tonbul, Toplu Sözleşme sürecinde Memur-Sen'in tarihi bir başarıya imza attığını da dile getirerek, "Masadan herkes kazançlı çıktı. Memur-Sen üyesi olsun veya olmasın herkes kazandı. Bundan sonraki adım kazanımlarımızın hayata geçirilmesidir. Bunun içinde Türkiye'de istikrarın sürmesi gerekiyor. Ülkenin bir daha güçsüz olma lüksü yoktur. Bizim duruşumuz asla bir siyasal hareketin duruşu olamaz. Biz bir sendikayız, Akif İnan'ın sendikal yaklaşımını prensip edinmiş, doğru bildiğini söyleme noktasında bu kimin işine yarar yaklaşımından ziyade; bu memleketin işine ne yarar prensibindeyiz. Biz tarafız taraftar değiliz, biz Yeniden Büyük Türkiye idealinin, adil bir dünya, mağdur ve mazlumlarının eziyet çekmediği, emeğiyle, alın teriyle kazanan kesimin açlık sınırından çıktığı bir Türkiye tarafındayız. Bunun için Hak bildiğimizi söylemeye devam edeceğiz” dedi.

Toplantıya, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Cancankesen, Memur-Sen İl Başkan Vekili Kuddusi Uranlı, Memur-Sen’e bağlı sendikaların temsilcileri, DSİ 18. Bölge Müdürü Adem Coşkun, Amasya Milletvekili Sait Yüce ve davetliler katıldı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen