Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Her Toplu Sözleşme Mali ve Sosyal Hakları Daha da İleriye Taşıyacak
13 Kasım 2015

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Her geçen toplu sözleşme, kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını daha da ileriye taşıyacak” dedi.

Ankara 1 ve 5 Nolu Şube İstişare Toplantısı Türkiye Elektrik Dağıtım Şirketi (TEDAŞ) Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Vedat Memiş, Gürkan Kaya, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bozkuş, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara 5 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara 7 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Genel Başkan Tonbul, genelde ve hizmet kolunda elde edilen kazanımlarla ilgili bilgi verdi. Tonbul, 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanlarının takdirini kazanan bir sözleşme yaptıklarını söyledi.

“HER SÖZLEŞME BİZİ DAHA DA İLERİ TAŞIYACAK”

Yapılan her toplu sözleşmenin kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını  daha da ileriye taşıyacağını söyleyen Tonbul, “Biz toplu görüşmelerden, toplu sözleşmeye geçtik. Toplu görüşmelerde masaya getirdiğimiz, talepler masada kalıyordu. Referandumla beraber kamu çalışanlarının toplu sözleşme hakkını elde ettik. Bugüne kadar 3 toplu sözleşme dönemi geçirdik. Her geçen toplu sözleşme kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını daha da ileriye götürecek. Belki birkaç yıl sonra kamu çalışanlarının sosyal haklar anlamında en ileri seviyeye ulaşacak ve toplu sözleşme masasında sadece ücretleri konuşacağız “ dedi.

“YENİ KAZANIMLAR ENERJİ ÇALIŞANLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ”

Türkiye’nin en stratejik kurumlarının bulunduğu enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda sendikal faaliyet yürüttüklerini söyleyen Tonbul, “Hizmet kolumuzda bu yıl 8 yeni kazanım elde ettik. Önceki kazanımlarımızla beraber toplamda 15 kazanıma imza attık. ÇAYKUR’da çalışan personele kampanya primi ile 210 TL gibi bir kazanım sağladık. Yük Tevzi Müdürlüklerinde vardiyalı çalışan personele ilave 120 TL ücret, TEİAŞ helikopterli bakımda görev yapan personele uçuş tazminatı sağlandık. TEİAŞ’taki Canlı Bakım İşletme Müdürlükleri'nde çalışan personele ilave 100 TL ödeme,  TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’a bağlı işletmelerde yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine her bir gün için 15 TL ilave ödeme elde ettik. TKİ Genel Müdürlüğüne bağlı Biga ve Çan İşletmeleri ile ETİ Maden İşletmelerine bağlı Bigadiç, Emet, Kırka ve Bandırma İşletmelerinde çalışan personelin, işi gidiş- gelişlerindeki servis sorunu çözüme kavuşturduk. Maden Kanununa göre görevlendirilen personele de çift harcırah hakkı kazandık. Bu kazanımlarımızla birlikte hizmet kolumuzda çalışan 38 bin kamu görevlisini memnun ettik” ifadelerini kullandı.

“TAŞERONLARIN BEKLENTİLERİ KARŞILANMALI”

Hükümetin seçim öncesi  vaadi olan taşeronlara kadro konusunu da değerlendiren Tonbul, “Biz, emekten yanayız. Emek ve ekmek öncelikli sendikacılık yapıyoruz. Seçim bitti, artık icraat vakti. Bizim taşeron konusunu bakış açımızı bütün kamuoyu biliyor. Hükümet seçimden önce verdiği sözleri tutmalı. Kamuda asıl işi yapan yaklaşık 200 bin çalışanın kadroya kavuşturulmasını bekliyoruz. Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak, hükümetin seçim vaadlerinin takipçisiyiz” dedi.

Programda konuşan Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bozkuş ise, katılımcılara teşekkür ederek, 20 bin üye hedefi için daha fazla çalışacaklarını söyledi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen