Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Her Toplu Sözleşme Mali ve Sosyal Hakları Daha da İleriye Taşıyacak
13 Kasım 2015

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Her geçen toplu sözleşme, kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını daha da ileriye taşıyacak” dedi.

Ankara 1 ve 5 Nolu Şube İstişare Toplantısı Türkiye Elektrik Dağıtım Şirketi (TEDAŞ) Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Vedat Memiş, Gürkan Kaya, Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bozkuş, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara 5 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara 7 Nolu Şube Yönetim Kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Genel Başkan Tonbul, genelde ve hizmet kolunda elde edilen kazanımlarla ilgili bilgi verdi. Tonbul, 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde kamu çalışanlarının takdirini kazanan bir sözleşme yaptıklarını söyledi.

“HER SÖZLEŞME BİZİ DAHA DA İLERİ TAŞIYACAK”

Yapılan her toplu sözleşmenin kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını  daha da ileriye taşıyacağını söyleyen Tonbul, “Biz toplu görüşmelerden, toplu sözleşmeye geçtik. Toplu görüşmelerde masaya getirdiğimiz, talepler masada kalıyordu. Referandumla beraber kamu çalışanlarının toplu sözleşme hakkını elde ettik. Bugüne kadar 3 toplu sözleşme dönemi geçirdik. Her geçen toplu sözleşme kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını daha da ileriye götürecek. Belki birkaç yıl sonra kamu çalışanlarının sosyal haklar anlamında en ileri seviyeye ulaşacak ve toplu sözleşme masasında sadece ücretleri konuşacağız “ dedi.

“YENİ KAZANIMLAR ENERJİ ÇALIŞANLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ”

Türkiye’nin en stratejik kurumlarının bulunduğu enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda sendikal faaliyet yürüttüklerini söyleyen Tonbul, “Hizmet kolumuzda bu yıl 8 yeni kazanım elde ettik. Önceki kazanımlarımızla beraber toplamda 15 kazanıma imza attık. ÇAYKUR’da çalışan personele kampanya primi ile 210 TL gibi bir kazanım sağladık. Yük Tevzi Müdürlüklerinde vardiyalı çalışan personele ilave 120 TL ücret, TEİAŞ helikopterli bakımda görev yapan personele uçuş tazminatı sağlandık. TEİAŞ’taki Canlı Bakım İşletme Müdürlükleri'nde çalışan personele ilave 100 TL ödeme,  TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’a bağlı işletmelerde yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine her bir gün için 15 TL ilave ödeme elde ettik. TKİ Genel Müdürlüğüne bağlı Biga ve Çan İşletmeleri ile ETİ Maden İşletmelerine bağlı Bigadiç, Emet, Kırka ve Bandırma İşletmelerinde çalışan personelin, işi gidiş- gelişlerindeki servis sorunu çözüme kavuşturduk. Maden Kanununa göre görevlendirilen personele de çift harcırah hakkı kazandık. Bu kazanımlarımızla birlikte hizmet kolumuzda çalışan 38 bin kamu görevlisini memnun ettik” ifadelerini kullandı.

“TAŞERONLARIN BEKLENTİLERİ KARŞILANMALI”

Hükümetin seçim öncesi  vaadi olan taşeronlara kadro konusunu da değerlendiren Tonbul, “Biz, emekten yanayız. Emek ve ekmek öncelikli sendikacılık yapıyoruz. Seçim bitti, artık icraat vakti. Bizim taşeron konusunu bakış açımızı bütün kamuoyu biliyor. Hükümet seçimden önce verdiği sözleri tutmalı. Kamuda asıl işi yapan yaklaşık 200 bin çalışanın kadroya kavuşturulmasını bekliyoruz. Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen olarak, hükümetin seçim vaadlerinin takipçisiyiz” dedi.

Programda konuşan Ankara 1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Bozkuş ise, katılımcılara teşekkür ederek, 20 bin üye hedefi için daha fazla çalışacaklarını söyledi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen