Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: İş Güvencesini Büyük Türkiye’nin Güvencesi olarak Görüyoruz
18 Kasım 2015

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "İş güvencesi, Büyük Memur-Sen Ailesi’nin ve bütün kamu görevlilerinin kırmızı çizgisidir. İş güvencesini büyük Türkiye’nin güvencesi olarak görüyoruz” dedi.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) Genel Müdürlüğü, istişare toplantısı gerçekleştirildi.Kurum toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, TKİ Genel Müdür Yardımcıları Muammer Bulut, Abdurrahman Murat, Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri,  Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Açıkbaş ve TKİ çalışanları katıldı.

Toplantıda konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, son günlerde gündemde olan iş güvencesi  ve toplu sözleşme kazanımlarıyla ilgili bilgi verdi.

“SLOGANIMIZ GÜÇLÜ MEMUR, BÜYÜK TÜRKİYE”

Güçlü memurun olmazsa olmazı iş güvencesidir diyen Tonbul, “ İş güvencesi, Büyük Memur-Sen Ailesi’nin ve bütün kamu görevlilerinin kırmızı çizgisidir. Kamu görevlilerinin bu kırmızı çizgisinin erozyona uğratılmasına, aşılmasına, etrafından dolanılmasına asla müsaade etmeyiz. İş güvencesini sadece kırmızı çizgimiz olarak değil, Büyük Türkiye’nin güvencesi olarak da  görüyoruz. Güçlü memur, büyük Türkiye sloganıyla hareket edeceğiz. Bu kapsamda, sessiz kalmayacağız. Bu hassasiyetlerimizi ve iş güvencemizi sonuna kadar koruyacağız” ifadelerini kullandı.

“ KAMU ÇALIŞANLARININ MALİ VE SOSYAL HAKLARINI GENİŞLETTİK”

Kamu çalışanlarının geneline ve hizmet koluna yönelik elde edilen kazanımların yüzde yüz artırıldığını ifade eden Tonbul, “3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde kamu görevlilerinin genelini, ilgilendiren 43, hizmet kolumuzda da önceki kazanımlarla beraber 15 kazanım elde ettik. 2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, KİT'lerde çalışan personelin yıllık izinlerinin ertesi yıla devri, Kamuda çalışan şeflerin ek özel hizmet tazminatlarının artırılması, Koruma Güvenlik Personeli ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerinin artırılması sağlandı. 4/C’li personelin kadroya geçirilmesi ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrosuna geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca  KİT'lerde çalışan teknik personele de ilk defa  arazi tazminatı ödenmesini sağladık.  Cuma Namazı izni ile ibadet özgürlüğünü genişlettik. Emeklilerimize de 100 TL seyyanen zam aldık. Son 3 toplu sözleşme de kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını genişlettik” dedi.

“4C’LİLER VE ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER SORUNU TBMM’DE ÇÖZÜLECEK”

3. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde 4C’li personel ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrolarına geçirilmesi noktasında çalışma yapılmasına karar verildiğini söyleyen Tonbul, “1 Kasım seçimleri sona erdi. Millet istikrar dedi. Tek başına iktidarı verdi. Seçimden önce verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz. Toplu sözleşme görüşmelerinde 4C’li personel ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrolarına geçirilmesi noktasında mutabakata varıldı. Yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte 4C’liler ve üniversite mezunu işçilerin bir an önce Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine getirilmesini bekliyoruz. Artık, bu sorunun çözüm yeri TBMM’dir. Memur-Sen olarak  bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Maden Sahaları Dairesi Başkanlığında görevli üyemiz Ümit Sönmez'in kayınbabası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 6 Haziran Cumartesi günü Kütahya İli Tavşanlı İlçesinde defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Haziran 2021

EÜAŞ Elektrik Piyasası Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapan üyemiz M. Sait Keten'in annesi vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi Çorum'da defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: (0 542 415 00 24)
28 Mayıs 2021

EÜAŞ Adana ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Adem Doğaç Covid-19 nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Çatalan HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli personelimiz ve Toroslar Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ramazan Arslan'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 488 11 11)
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Satın Alma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Mehmet Emin Gürbüz'ün annesi Leyla Gürbüz vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 29 Nisan Çarşamba günü Ayaş Merkez Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0535 479 44 68)
15 Nisan 2021

Enerji Bir-Sen Dumlupınar Şube Sekreterimiz Erdoğan Gümüşay’ın eşi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 533 686 83 18)
25 Nisan 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen