Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: İş Güvencesini Büyük Türkiye’nin Güvencesi olarak Görüyoruz
18 Kasım 2015

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "İş güvencesi, Büyük Memur-Sen Ailesi’nin ve bütün kamu görevlilerinin kırmızı çizgisidir. İş güvencesini büyük Türkiye’nin güvencesi olarak görüyoruz” dedi.

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu (TKİ) Genel Müdürlüğü, istişare toplantısı gerçekleştirildi.Kurum toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, TKİ Genel Müdür Yardımcıları Muammer Bulut, Abdurrahman Murat, Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri,  Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Açıkbaş ve TKİ çalışanları katıldı.

Toplantıda konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, son günlerde gündemde olan iş güvencesi  ve toplu sözleşme kazanımlarıyla ilgili bilgi verdi.

“SLOGANIMIZ GÜÇLÜ MEMUR, BÜYÜK TÜRKİYE”

Güçlü memurun olmazsa olmazı iş güvencesidir diyen Tonbul, “ İş güvencesi, Büyük Memur-Sen Ailesi’nin ve bütün kamu görevlilerinin kırmızı çizgisidir. Kamu görevlilerinin bu kırmızı çizgisinin erozyona uğratılmasına, aşılmasına, etrafından dolanılmasına asla müsaade etmeyiz. İş güvencesini sadece kırmızı çizgimiz olarak değil, Büyük Türkiye’nin güvencesi olarak da  görüyoruz. Güçlü memur, büyük Türkiye sloganıyla hareket edeceğiz. Bu kapsamda, sessiz kalmayacağız. Bu hassasiyetlerimizi ve iş güvencemizi sonuna kadar koruyacağız” ifadelerini kullandı.

“ KAMU ÇALIŞANLARININ MALİ VE SOSYAL HAKLARINI GENİŞLETTİK”

Kamu çalışanlarının geneline ve hizmet koluna yönelik elde edilen kazanımların yüzde yüz artırıldığını ifade eden Tonbul, “3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde kamu görevlilerinin genelini, ilgilendiren 43, hizmet kolumuzda da önceki kazanımlarla beraber 15 kazanım elde ettik. 2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, KİT'lerde çalışan personelin yıllık izinlerinin ertesi yıla devri, Kamuda çalışan şeflerin ek özel hizmet tazminatlarının artırılması, Koruma Güvenlik Personeli ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerinin artırılması sağlandı. 4/C’li personelin kadroya geçirilmesi ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrosuna geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca  KİT'lerde çalışan teknik personele de ilk defa  arazi tazminatı ödenmesini sağladık.  Cuma Namazı izni ile ibadet özgürlüğünü genişlettik. Emeklilerimize de 100 TL seyyanen zam aldık. Son 3 toplu sözleşme de kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını genişlettik” dedi.

“4C’LİLER VE ÜNİVERSİTELİ İŞÇİLER SORUNU TBMM’DE ÇÖZÜLECEK”

3. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde 4C’li personel ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrolarına geçirilmesi noktasında çalışma yapılmasına karar verildiğini söyleyen Tonbul, “1 Kasım seçimleri sona erdi. Millet istikrar dedi. Tek başına iktidarı verdi. Seçimden önce verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz. Toplu sözleşme görüşmelerinde 4C’li personel ve üniversiteli işçilerin memuriyet kadrolarına geçirilmesi noktasında mutabakata varıldı. Yeni hükümetin kurulmasıyla birlikte 4C’liler ve üniversite mezunu işçilerin bir an önce Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine getirilmesini bekliyoruz. Artık, bu sorunun çözüm yeri TBMM’dir. Memur-Sen olarak  bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen