Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memiş, Yük Tevzi Çalışanlarına Toplu Sözleşmeyi Anlattı
21 Kasım 2015

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Memiş, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’ne (TEİAŞ)  bağlı  Milli Yük Tevzi, Orta Anadolu Yük Tevzi ve Güç Trafoları Müdürlüğü çalışanları ile bir araya geldi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Vedat Memiş, Milli Yük Tevzi, Orta Anadolu Yük Tevzi ve Güç Trafoları Müdürlüğü çalışanlarına, genel ve hizmet kolu toplu sözleşme kazanımları ile ilgili bilgi verdi.

“KAMU ÇALIŞANLARININ HAKLARINI İLERİYE TAŞIDIK”

Kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarının ileriye taşındığı bir sözleşmeye imza attıklarını söyleyen Memiş, “3. dönem toplu sözleşme görüşmelerini başarıyla yürüterek, beklentilerin üzerinde bir sözleşmeye imza attık. Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan kamu görevlilerinin sorunlarının tamamını toplu sözleşme masasına taşıdık. Yasal süreyi sonuna kadar kullanarak, Genelde 43, hizmet kolunda önceki kazanımlarla beraber toplamda  15 kazanım elde ettik. Yaptığımız sözleşmeden, hizmet kolumuzda çalışan 38 bin kamu görevlisinin yüzünü güldürdük” dedi.

“KİT’LERDE TARİHİ KAZANIMLARA İMZA ATTIK”

Yapılan sözleşme ile Kamu İktisadi Teşebbüsleri’nde (KİT) çalışan personeli mutlu ettiklerini  ifade eden Memiş, “Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda 22 kurum bulunuyor. Bu kurumların yarıdan fazlası KİT statüsünde yer alıyor. Toplu sözleşme masasında, KİT çalışanları için çok önemli kazanımlar elde edildi. KİT’lerde yıllık izinlerin ertesi yıla devredilmesi, KİT’lerde teknik personele ilk defa arazi tazminatı alınması, Koruma Güvenlik Görevlileri ve Sivil Savunma Uzmanlarının ek ödemelerini 5 puan artırılması, Baş Mühendis, Mühendis ve mimarların ek ödemelerinin  12 puan artırılması ve yine KİT’lerde görev yapan başmüdür, kombina, müessese fabrika ve işletme müdürlerinin ek özel hizmet tazminatlarını 10 puan artırdık. KİT'lerde tarihi kazanımlara imza attık” diye konuştu.

“TEİAŞ ÇALIŞANLARINA 4 KAZANIM BİRDEN SAĞLADIK”

TEİAŞ çalışanlarının bu toplu sözleşmeden kazançlı çıktığını söyleyen Memiş, “ Toplu sözleşme masasında TEİAŞ çalışanlarının, çalışma koşularını en iyi şekilde anlattık. Sahadan gelen taleplerimizi, makul hale getirip kamu işverenine sunduk. Yük Tevzi Müdürlüklerinde vardiyalı çalışan personele ilave 120 TL ücret, TEİAŞ helikopterli bakımda görev yapan personele uçuş tazminatı sağlandık. TEİAŞ’taki Canlı Bakım İşletme Müdürlüklerinde çalışan personele ilave 100 TL ödeme,  TEİAŞ, EÜAŞ ve TEDAŞ’a bağlı işletmelerde yüksek gerilim altında fiilen çalışan kamu görevlilerine her bir gün için 15 TL ilave ödeme elde ederek, TEİAŞ çalışanlarına dört kazanım birden sağladık ” ifadelerini kullandı.

Toplantı sonrası  Milli Yük Tevzi İşletme Müdürü Musa Alsaran ve Orta Anadolu Yük Tevzi Müdürü Hacı Durgun makamlarında ziyaret edildi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen