Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Mevlana Şube Divan Toplantısı Yapıldı
04 Ocak 2016

Enerji Bir-Sen Mevlana Şube Divan Toplantısı gerçekleştirildi.

Devlet Su İşleri (DSİ) 4. Bölge Müdürlüğü Sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Mevlana Şube Başkanı Mahmut Öncel, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve İşyeri Temsilcileri katıldı.

Toplantıda 2016-2017 toplu sözleşme kazanımları ve sendikal faaliyetlerle ilgili istişarede bulunuldu. Divan toplantısında konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, toplu sözleşme süreci ve kazanımlarla ilgili bilgi verdi.

“MASADAN HERKES KAZANÇLI ÇIKTI”

Toplu Sözleşme sürecinde Memur-Sen'in tarihi bir başarıya imza attığının altını çizen Doğan, "Sizlerin de bildiği gibi 3 Ağustosta başlayıp 22 Ağustosta sona eren 3. dönem toplu sözleşme görüşmelerini başarıyla sonuçlandırdık. 3. dönem toplu sözleşmelerinin tarihe geçen sonuçlarından biri; genel toplu sözleşme ile birlikte 11 hizmet kolunun tamamında ilk defa toplu sözleşme imzalanması olmuştur. Genel toplu sözleşme de alınan 43, hizmet kolu toplu sözleşmelerinde kazanılan 170 olmak üzere toplam 213 kazanım üreterek tarihi bir başarıya imza attık. Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda önceki toplu sözleşme kazanımlarımızı devam ettirdik.   Kısacası, tarihi kazanımlar elde ederek, toplu sözleşme masasına Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen damgasını vurduk" ifadelerini kullandı.

“KAZANIMLARIMIZ HAYATA GEÇİYOR”

Enerji Bir-Sen’in, 2016-2017 hizmet kolu toplu sözleşmesi ile enerji, sanayi ve madencilik kolunda  çalışan 38 bin kamu görevlisi  için yeni kazanımlar elde ettiğini söyleyen Doğan, “2005 yılından sonra göreve başlayan personele 1 derece verilmesi, KİT'lerde çalışan personelin yıllık izinlerinin ertesi yıla devri, Kamuda çalışan şefler, Koruma Güvenlik Personeli ve Sivil Savunma Uzmanlarına iyileştirme sağlandı. 4/C’li personelin kadroya geçirilmesi konusunda ortak çalışma yapılması, ek ödemelerden istifade edememeleri nedeniyle mağdur olan 4/C’li personele, 150 TL ek ödeme ödenmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Ayrıca  KİT'lerde çalışan teknik personele de  arazi tazminatı kazandık. Bu kazanımlarımız, 2016 Ocak ayı itibari ile hayata geçecek” dedi.

"20 BİN ÜYE HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ"

Enerji Bir-Sen'in hizmet kolundaki 22 kurumdan 18'in de yetkili sendika olduğunu da vurgulayan Doğan, " 15 Mayıs hedefimiz 20 bin üye. Enerji Bir-Sen olarak, 20 bin üye hedefimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Şu anki üye sayımız 17 bini geçti.  15 Mayıs’ta 22 kurumun 22'sinde yetkili sendika olma azmiyle çalışmalıyız. Sizlerin de gayretiyle 20 bin üye hedefimize ulaşacağız” diye konuştu.

Mevlana Şube Başkanı Mahmut Öncel’de toplantıya katılım sağlayan Genel Merkez Yöneticileri ve Mevlana Şube teşkilatına teşekkür etti. Öncel, Genel Başkan Vekili Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Kaya’ya, Hz. Mevlana'nın "Mesnevi" eserini hediye etti.

Toplantıdan sonra DSİ Bölge Müdürü Mustafa Uzun’u makamında ziyaret eden Enerji Bir-Sen Heyeti, sendikal faaliyetler ve çalışan personelin sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Bölge Müdürü Uzun, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Enerji Bir-Sen Heyetine teşekkür etti.

Son olarak Memur-Sen Konya Temsilciliğini ziyaret eden Doğan ve Kaya, İl Temsilcisi Nazif Karlıer ile bir süre görüştü. Temsilcilik ziyaretinin ardından Konya programını tamamlayan Doğan ve Kaya Ankara'ya döndü.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen