Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Kamu Görevlileri Zamlı Maaşlarına Kavuştu
23 Ocak 2016

Trabzon’daki Karadeniz Şube istişare toplantısında konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 3 milyon 200 bin memur ve 2 milyon memur emeklisinin 15 Ocak itibari ile zamlı maaşlarına kavuştuğunu söyledi.

Karadeniz Şube İstişare toplantısına, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcıları Vedat Memiş, Cemil Şentürk, Zeki Karaoğlu, Karadeniz Şube Başkanı Mustafa Kemal Kuru Çelik, Karadeniz Şube Yönetim Kurulu, İşyeri Temsilcileri ve üyeler katıldı.

Toplantıda konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, toplu sözleşme kazanımları ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2016-2017 toplu sözleşme hükümlerinin 1 Ocak itibari ile yürürlüğe girdiğini söyleyen Tonbul, “ 2016-2017 toplu sözleşme kazanımlarımız 1 Ocak itibari ile yürürlüğe girdi. 3 milyon 200 bin memur ve 2 milyon memur emeklimiz 15 Ocak itibari ile  zamlı maaşlarına kavuştu. Kamu görevlileri ve emeklileri2016’nın ilk 6 ayı için yüzde 6 zam ve 0.90 gerçekleşen enflasyon farkı ile birlikte 6.90 zam aldı” dedi.

“ONLARCA KAZANIM HAYATA GEÇTİ”

Toplu sözleşme görüşmelerinde genelde 43 hizmet kolunda 15 kazanım elde edildiğini hatırlatan Tonbul, “ Biliyorsunuz, bol kazanımlı bir toplu sözleşme dönemi geçirdik. Genelde ve hizmet kolumuzda onlarca kazanım hayata geçti. KİT’lerde, tarihinde görülmemiş kazanımlara imza attık. Mali kazanımların yanı sıra, vicdanlara da dokunduk ve Cuma Namazı izni ile ibadet özgürlüğünü genişlettik. Bütün bu kazanımlarımız, 1 Ocak’ta yürürlüğe girdi ve bu yıl içerisinde yansımasını hep birlikte göreceğiz” diye konuştu.

“20 BİN ÜYE HEDEFİMİZE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTIK”

Enerji Bir-Sen’in 20 bin üye hedefine bir adım daha yaklaştığını vurgulayan Tonbul, “ Üye sayımız 17 bin 400’e ulaştı. 21 kurumun 19’unda genel yetkili sendikayız. Yetkili olmadığımız ETİ Maden ve MKEK’te genel yetkili sendika unvanını almak için var gücümüzle çalışıyoruz.  Karadeniz Şubemiz de 20 bin üye hedefimize elinden geldiği kadar destek veriyor. 2016 yılı kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının  daha da geliştiği bir yıl olacak. Bizde Enerji Bir-Sen’imizi 20 bin üye hedefine taşıyacağız. 15 Mayıs’ta bütün kurumlara enerji Bir-Sen damgasını vuracağız” dedi.

ZENGİN’E DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Toplantının en güzel anı da Karadeniz Şube Başkan Vekili Dursun  Zengin’e yapılan doğum günü sürprizi oldu. Karadeniz Şube tarafından hazırlanan pasta sürprizi, Genel Başkan Tonbul ve diğer katılımcılar tarafından takdirle karşılandı. 63 yaşına giren Dursun Zengin’e, Genel Başkan Tonbul, yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen