Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
DSİ Genel Müdürü Diniz’den Enerji Bir-Sen’e Ziyaret
03 Şubat 2016

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, DSİ Personel ve Eğitim Daire Başkanı Ayhan Demiryürek ve Enerji Bir-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Abdullah Üstüner hazır bulundu.

Yapılan görüşmede toplu sözleşme kazanımlarının uygulanması ve DSİ çalışanlarının sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

“TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARI İVEDİLİKLE UYGULANMALI”

Kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının bu toplu sözleşme de daha da ileriye taşındığını söyleyen Tonbul, “ 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde yüzdelik zamlar dışında, kamuda çalışan şeflerin ek özel hizmet tazminatlarını 7 puan artırdık. Sizin de çok yakından takip ettiğiniz Ilısu Projesi, Silvan Projesi ve Çoruh Projelerinde çalışan personele fazla çalışma ücreti kazanımı sağladık. Yine ihtisaslaşmış devlet kuruluşlarında madencilik faaliyetlerinin incelenmesi ve denetlenmesi için memuriyet mahalli dışına görevlendirilen personele çift harcırah hakkını elde ettik. DSİ’de  ihtisaslaşmış kurumlarımız arasında. Böyle bir görevde bulunan arkadaşlar, çift harcırah alacak. Yine önceki toplu sözleşme kazanımlarımızdan olan, koruyucu giyim malzemesi verilmesi bu yılda devam edecek. Toplu sözleşme kazanımlarımızın ivedilikle uygulanmasını istiyoruz. Bu nokta da desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Diniz ise, “Enerji Bir-Sen’in yeni hizmet binasının hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu güzel ortamda kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum. Toplu sözleşmenin kanun hükmünde  olduğu ve bundan geriye dönüşün olmadığı artık bürokrasimize de yavaş yavaş yerleşmeye başladı. Toplu sözleşme hükümleri, kanunun ön gördüğü şekilde kurumumuzda uygulamaya koyulacak. Çalışanlarımızın daha iyi şartlarda istihdam edilmesi noktasında alınan hakkın uygulanmasını en hızlı şekilde gerçekleştireceğiz. Bu noktada elimden gelen desteği vermeye hazırım” dedi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Genel Müdür Diniz ve beraberindekilere teşekkür etti. Ziyaret sonunda Genel Müdür Diniz’e tablo hediye edildi.

 

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen