Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
DSİ Genel Müdürü Diniz’den Enerji Bir-Sen’e Ziyaret
03 Şubat 2016

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, DSİ Personel ve Eğitim Daire Başkanı Ayhan Demiryürek ve Enerji Bir-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Abdullah Üstüner hazır bulundu.

Yapılan görüşmede toplu sözleşme kazanımlarının uygulanması ve DSİ çalışanlarının sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

“TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARI İVEDİLİKLE UYGULANMALI”

Kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının bu toplu sözleşme de daha da ileriye taşındığını söyleyen Tonbul, “ 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde yüzdelik zamlar dışında, kamuda çalışan şeflerin ek özel hizmet tazminatlarını 7 puan artırdık. Sizin de çok yakından takip ettiğiniz Ilısu Projesi, Silvan Projesi ve Çoruh Projelerinde çalışan personele fazla çalışma ücreti kazanımı sağladık. Yine ihtisaslaşmış devlet kuruluşlarında madencilik faaliyetlerinin incelenmesi ve denetlenmesi için memuriyet mahalli dışına görevlendirilen personele çift harcırah hakkını elde ettik. DSİ’de  ihtisaslaşmış kurumlarımız arasında. Böyle bir görevde bulunan arkadaşlar, çift harcırah alacak. Yine önceki toplu sözleşme kazanımlarımızdan olan, koruyucu giyim malzemesi verilmesi bu yılda devam edecek. Toplu sözleşme kazanımlarımızın ivedilikle uygulanmasını istiyoruz. Bu nokta da desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Diniz ise, “Enerji Bir-Sen’in yeni hizmet binasının hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu güzel ortamda kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum. Toplu sözleşmenin kanun hükmünde  olduğu ve bundan geriye dönüşün olmadığı artık bürokrasimize de yavaş yavaş yerleşmeye başladı. Toplu sözleşme hükümleri, kanunun ön gördüğü şekilde kurumumuzda uygulamaya koyulacak. Çalışanlarımızın daha iyi şartlarda istihdam edilmesi noktasında alınan hakkın uygulanmasını en hızlı şekilde gerçekleştireceğiz. Bu noktada elimden gelen desteği vermeye hazırım” dedi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Genel Müdür Diniz ve beraberindekilere teşekkür etti. Ziyaret sonunda Genel Müdür Diniz’e tablo hediye edildi.

 

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Maden Sahaları Dairesi Başkanlığında görevli üyemiz Ümit Sönmez'in kayınbabası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 6 Haziran Cumartesi günü Kütahya İli Tavşanlı İlçesinde defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Haziran 2021

EÜAŞ Elektrik Piyasası Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapan üyemiz M. Sait Keten'in annesi vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi Çorum'da defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: (0 542 415 00 24)
28 Mayıs 2021

EÜAŞ Adana ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Adem Doğaç Covid-19 nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Çatalan HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli personelimiz ve Toroslar Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ramazan Arslan'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 488 11 11)
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Satın Alma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Mehmet Emin Gürbüz'ün annesi Leyla Gürbüz vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 29 Nisan Çarşamba günü Ayaş Merkez Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0535 479 44 68)
15 Nisan 2021

Enerji Bir-Sen Dumlupınar Şube Sekreterimiz Erdoğan Gümüşay’ın eşi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 533 686 83 18)
25 Nisan 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen