Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
DSİ Genel Müdürü Diniz’den Enerji Bir-Sen’e Ziyaret
03 Şubat 2016

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, DSİ Personel ve Eğitim Daire Başkanı Ayhan Demiryürek ve Enerji Bir-Sen Ankara 2 Nolu Şube Başkanı Abdullah Üstüner hazır bulundu.

Yapılan görüşmede toplu sözleşme kazanımlarının uygulanması ve DSİ çalışanlarının sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

“TOPLU SÖZLEŞME KAZANIMLARI İVEDİLİKLE UYGULANMALI”

Kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının bu toplu sözleşme de daha da ileriye taşındığını söyleyen Tonbul, “ 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde yüzdelik zamlar dışında, kamuda çalışan şeflerin ek özel hizmet tazminatlarını 7 puan artırdık. Sizin de çok yakından takip ettiğiniz Ilısu Projesi, Silvan Projesi ve Çoruh Projelerinde çalışan personele fazla çalışma ücreti kazanımı sağladık. Yine ihtisaslaşmış devlet kuruluşlarında madencilik faaliyetlerinin incelenmesi ve denetlenmesi için memuriyet mahalli dışına görevlendirilen personele çift harcırah hakkını elde ettik. DSİ’de  ihtisaslaşmış kurumlarımız arasında. Böyle bir görevde bulunan arkadaşlar, çift harcırah alacak. Yine önceki toplu sözleşme kazanımlarımızdan olan, koruyucu giyim malzemesi verilmesi bu yılda devam edecek. Toplu sözleşme kazanımlarımızın ivedilikle uygulanmasını istiyoruz. Bu nokta da desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Diniz ise, “Enerji Bir-Sen’in yeni hizmet binasının hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah bu güzel ortamda kamu çalışanlarının mali ve sosyal haklarını daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum. Toplu sözleşmenin kanun hükmünde  olduğu ve bundan geriye dönüşün olmadığı artık bürokrasimize de yavaş yavaş yerleşmeye başladı. Toplu sözleşme hükümleri, kanunun ön gördüğü şekilde kurumumuzda uygulamaya koyulacak. Çalışanlarımızın daha iyi şartlarda istihdam edilmesi noktasında alınan hakkın uygulanmasını en hızlı şekilde gerçekleştireceğiz. Bu noktada elimden gelen desteği vermeye hazırım” dedi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Genel Müdür Diniz ve beraberindekilere teşekkür etti. Ziyaret sonunda Genel Müdür Diniz’e tablo hediye edildi.

 

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen