Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Kırıkkale Şube 102 Üye İle Enerji Bir-Sen Tarihinde Bir İlke İmza Attı
06 Nisan 2016

Enerji Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK)  Kırıkkale Fabrikalarında yapılan 102 yeni üyeyi, toplu halde Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’a teslim ederek sendika tarihinde bir ilke imza attı.

Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumuna bağlı Kırıkkale Mühimmat Fabrikası, Hurda İşletme Müdürlüğü, Silah Fabrikası Müdürlüğü, Barut Fabrikası Müdürlüğü, Ağır Silah Fabrikası Müdürlüğü ve Pirinç Fabrikası Müdürlüğü’nde yapılan 102 yeni üyeyi sendika genel merkezinde gerçekleştirilen törenle, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’a teslim etti.

Enerji Bir-Sen Genel Merkezinde gerçekleştirilen toplu üye teslim töreninde konuşan Tonbul,  Enerji Bir-Sen’in, hizmet kolunda 6 yıldır genel yetkili sendika olduğunu, 2010 yılından bu yana kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında önemli mesafe aldığını söyledi.  Enerji Bir-Sen’in başarılarının, kamu görevlileri tarafından takdirle karşılandığını ifade eden Tonbul, “tercih  edilmemiz, ilkeli ve dürüst sendikacılık anlayışımızdan kaynaklanıyor. Hizmet sendikacılığımızla, her kesimin teveccühünü kazanıyoruz ” dedi.

ENERJİ BİR-SEN TARİHİNDE İLK

Kırıkkale Şubenin 102 üye ile Enerji Bir-Sen’in 20 bin üye hedefine önemli katkı sunduğunu söyleyen Tonbul, “Kırıkkale Şubemizi tebrik ediyorum. Bu kadar sayı ile toplu üye teslimi Enerji Bir-Sen tarihinde bir ilk oldu. Kırıkkale’deki MKE  fabrikalarında var gücüyle çalışarak bu üyeleri Enerji Bir-Sen ailesine kazandıran Şube Başkanımıza, Yönetimine ve iş yeri temsilcilerine teşekkürlerimi sunuyorum. 20 Bin üye hedefi yolunda, bu 102 üyeyi çok önemli buluyorum. İnşallah MKE’de  bu yıl genel yetkili sendika unvanını alacağız” dedi.

20 BİN ÜYE HEDEFİ İÇİN SEFERBERLİK ÇAĞRISI

15 Mayıs’ın üye tespit döneminin yaklaştığını hatırlatan Tonbul,  “Tüm teşkilatımızın ve kamuoyununda bildiği gibi, Enerji Bir-Sen olarak 20 bin üye, Memur-Sen olarak ta  1 milyon üye hedefimiz var. Bizim hizmet kolumuzdaki kurumlar sürekli özelleşiyor. Özelleştirmelere rağmen bugüne kadar büyümemizi sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz. Potansiyelimizin büyük bir kısmı Ankara’daki kurumlarımızda bulunuyor. Tüm teşkilatımızı, özellikle de Ankara’daki şubelerimizi 15 Mayıs’a kadar 20 bin üye hedefi için seferberliğe davet ediyorum” diye konuştu.

ŞUBE BAŞKANI BAŞER: “REKOR BİZDE, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Şube Başkanı Mikail Başer ise, “Enerji Bir-Sen bayrağını Kırıkkale’de en iyi şekilde dalgalandırmaya çalışıyoruz. Şube olarak, Genel Merkezimizin 20 bin üye hedefine elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Genel Başkanımız başta olmak üzere genel merkez yöneticilerimizin, üyelerimizin derdiyle dertlenmesi bizim elimizi daha da güçlendiriyor. Fabrikalarımızda yaptığımız 102 yeni üyemizi Genel Başkanımıza teslim ettik. Şubelerimiz arasında da tatlı bir üye çalışması rekabeti var. Rekor bizde, daha çok çalışacağız. İnşallah MKE genelinde bu çalışmalarımızı yetkiyle taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

Törende, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ve Kırıkkale Şube Başkan Yardımcısı Bahri Balcı hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen