Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Kırıkkale Şube 102 Üye İle Enerji Bir-Sen Tarihinde Bir İlke İmza Attı
06 Nisan 2016

Enerji Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK)  Kırıkkale Fabrikalarında yapılan 102 yeni üyeyi, toplu halde Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’a teslim ederek sendika tarihinde bir ilke imza attı.

Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumuna bağlı Kırıkkale Mühimmat Fabrikası, Hurda İşletme Müdürlüğü, Silah Fabrikası Müdürlüğü, Barut Fabrikası Müdürlüğü, Ağır Silah Fabrikası Müdürlüğü ve Pirinç Fabrikası Müdürlüğü’nde yapılan 102 yeni üyeyi sendika genel merkezinde gerçekleştirilen törenle, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’a teslim etti.

Enerji Bir-Sen Genel Merkezinde gerçekleştirilen toplu üye teslim töreninde konuşan Tonbul,  Enerji Bir-Sen’in, hizmet kolunda 6 yıldır genel yetkili sendika olduğunu, 2010 yılından bu yana kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında önemli mesafe aldığını söyledi.  Enerji Bir-Sen’in başarılarının, kamu görevlileri tarafından takdirle karşılandığını ifade eden Tonbul, “tercih  edilmemiz, ilkeli ve dürüst sendikacılık anlayışımızdan kaynaklanıyor. Hizmet sendikacılığımızla, her kesimin teveccühünü kazanıyoruz ” dedi.

ENERJİ BİR-SEN TARİHİNDE İLK

Kırıkkale Şubenin 102 üye ile Enerji Bir-Sen’in 20 bin üye hedefine önemli katkı sunduğunu söyleyen Tonbul, “Kırıkkale Şubemizi tebrik ediyorum. Bu kadar sayı ile toplu üye teslimi Enerji Bir-Sen tarihinde bir ilk oldu. Kırıkkale’deki MKE  fabrikalarında var gücüyle çalışarak bu üyeleri Enerji Bir-Sen ailesine kazandıran Şube Başkanımıza, Yönetimine ve iş yeri temsilcilerine teşekkürlerimi sunuyorum. 20 Bin üye hedefi yolunda, bu 102 üyeyi çok önemli buluyorum. İnşallah MKE’de  bu yıl genel yetkili sendika unvanını alacağız” dedi.

20 BİN ÜYE HEDEFİ İÇİN SEFERBERLİK ÇAĞRISI

15 Mayıs’ın üye tespit döneminin yaklaştığını hatırlatan Tonbul,  “Tüm teşkilatımızın ve kamuoyununda bildiği gibi, Enerji Bir-Sen olarak 20 bin üye, Memur-Sen olarak ta  1 milyon üye hedefimiz var. Bizim hizmet kolumuzdaki kurumlar sürekli özelleşiyor. Özelleştirmelere rağmen bugüne kadar büyümemizi sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz. Potansiyelimizin büyük bir kısmı Ankara’daki kurumlarımızda bulunuyor. Tüm teşkilatımızı, özellikle de Ankara’daki şubelerimizi 15 Mayıs’a kadar 20 bin üye hedefi için seferberliğe davet ediyorum” diye konuştu.

ŞUBE BAŞKANI BAŞER: “REKOR BİZDE, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Şube Başkanı Mikail Başer ise, “Enerji Bir-Sen bayrağını Kırıkkale’de en iyi şekilde dalgalandırmaya çalışıyoruz. Şube olarak, Genel Merkezimizin 20 bin üye hedefine elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Genel Başkanımız başta olmak üzere genel merkez yöneticilerimizin, üyelerimizin derdiyle dertlenmesi bizim elimizi daha da güçlendiriyor. Fabrikalarımızda yaptığımız 102 yeni üyemizi Genel Başkanımıza teslim ettik. Şubelerimiz arasında da tatlı bir üye çalışması rekabeti var. Rekor bizde, daha çok çalışacağız. İnşallah MKE genelinde bu çalışmalarımızı yetkiyle taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

Törende, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ve Kırıkkale Şube Başkan Yardımcısı Bahri Balcı hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Maden Sahaları Dairesi Başkanlığında görevli üyemiz Ümit Sönmez'in kayınbabası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 6 Haziran Cumartesi günü Kütahya İli Tavşanlı İlçesinde defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Haziran 2021

EÜAŞ Elektrik Piyasası Hizmetleri Daire Başkanlığında görev yapan üyemiz M. Sait Keten'in annesi vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi Çorum'da defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: (0 542 415 00 24)
28 Mayıs 2021

EÜAŞ Adana ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Adem Doğaç Covid-19 nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Çatalan HES İşletme Müdürlüğü’nde görevli personelimiz ve Toroslar Şube Yönetim Kurulu Üyemiz Ramazan Arslan'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 488 11 11)
20 Mayıs 2021

EÜAŞ Satın Alma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Mehmet Emin Gürbüz'ün annesi Leyla Gürbüz vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 29 Nisan Çarşamba günü Ayaş Merkez Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0535 479 44 68)
15 Nisan 2021

Enerji Bir-Sen Dumlupınar Şube Sekreterimiz Erdoğan Gümüşay’ın eşi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 533 686 83 18)
25 Nisan 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen