Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Kırıkkale Şube 102 Üye İle Enerji Bir-Sen Tarihinde Bir İlke İmza Attı
06 Nisan 2016

Enerji Bir-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK)  Kırıkkale Fabrikalarında yapılan 102 yeni üyeyi, toplu halde Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’a teslim ederek sendika tarihinde bir ilke imza attı.

Kırıkkale Şube Başkanı Mikail Başer Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumuna bağlı Kırıkkale Mühimmat Fabrikası, Hurda İşletme Müdürlüğü, Silah Fabrikası Müdürlüğü, Barut Fabrikası Müdürlüğü, Ağır Silah Fabrikası Müdürlüğü ve Pirinç Fabrikası Müdürlüğü’nde yapılan 102 yeni üyeyi sendika genel merkezinde gerçekleştirilen törenle, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’a teslim etti.

Enerji Bir-Sen Genel Merkezinde gerçekleştirilen toplu üye teslim töreninde konuşan Tonbul,  Enerji Bir-Sen’in, hizmet kolunda 6 yıldır genel yetkili sendika olduğunu, 2010 yılından bu yana kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında önemli mesafe aldığını söyledi.  Enerji Bir-Sen’in başarılarının, kamu görevlileri tarafından takdirle karşılandığını ifade eden Tonbul, “tercih  edilmemiz, ilkeli ve dürüst sendikacılık anlayışımızdan kaynaklanıyor. Hizmet sendikacılığımızla, her kesimin teveccühünü kazanıyoruz ” dedi.

ENERJİ BİR-SEN TARİHİNDE İLK

Kırıkkale Şubenin 102 üye ile Enerji Bir-Sen’in 20 bin üye hedefine önemli katkı sunduğunu söyleyen Tonbul, “Kırıkkale Şubemizi tebrik ediyorum. Bu kadar sayı ile toplu üye teslimi Enerji Bir-Sen tarihinde bir ilk oldu. Kırıkkale’deki MKE  fabrikalarında var gücüyle çalışarak bu üyeleri Enerji Bir-Sen ailesine kazandıran Şube Başkanımıza, Yönetimine ve iş yeri temsilcilerine teşekkürlerimi sunuyorum. 20 Bin üye hedefi yolunda, bu 102 üyeyi çok önemli buluyorum. İnşallah MKE’de  bu yıl genel yetkili sendika unvanını alacağız” dedi.

20 BİN ÜYE HEDEFİ İÇİN SEFERBERLİK ÇAĞRISI

15 Mayıs’ın üye tespit döneminin yaklaştığını hatırlatan Tonbul,  “Tüm teşkilatımızın ve kamuoyununda bildiği gibi, Enerji Bir-Sen olarak 20 bin üye, Memur-Sen olarak ta  1 milyon üye hedefimiz var. Bizim hizmet kolumuzdaki kurumlar sürekli özelleşiyor. Özelleştirmelere rağmen bugüne kadar büyümemizi sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz. Potansiyelimizin büyük bir kısmı Ankara’daki kurumlarımızda bulunuyor. Tüm teşkilatımızı, özellikle de Ankara’daki şubelerimizi 15 Mayıs’a kadar 20 bin üye hedefi için seferberliğe davet ediyorum” diye konuştu.

ŞUBE BAŞKANI BAŞER: “REKOR BİZDE, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Şube Başkanı Mikail Başer ise, “Enerji Bir-Sen bayrağını Kırıkkale’de en iyi şekilde dalgalandırmaya çalışıyoruz. Şube olarak, Genel Merkezimizin 20 bin üye hedefine elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Genel Başkanımız başta olmak üzere genel merkez yöneticilerimizin, üyelerimizin derdiyle dertlenmesi bizim elimizi daha da güçlendiriyor. Fabrikalarımızda yaptığımız 102 yeni üyemizi Genel Başkanımıza teslim ettik. Şubelerimiz arasında da tatlı bir üye çalışması rekabeti var. Rekor bizde, daha çok çalışacağız. İnşallah MKE genelinde bu çalışmalarımızı yetkiyle taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

Törende, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ve Kırıkkale Şube Başkan Yardımcısı Bahri Balcı hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen