Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Mısır ve Türk Halkı Ezeli ve Ebedi Dosttur
28 Nisan 2016

Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Arap Federasyonu Başkanlar Kurulu Toplantısı’nda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Mısır ve Türk halkının ezeli ve ebedi dost olduğunu söyledi.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Arap Federasyonu Başkanlar Kurulu Toplantısına katıldı. 14 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Türkiye’den Bem Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ve Çelik-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Recep Akyel iştirak etti.

Programda konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, bu tür uluslararası organizasyonların farklı ülkelerin deneyimlerini öğrenmek, onlardan istifade etmek bakımından çok büyük önem arz ettiğini söyledi.

 Organizasyonun bu alandaki büyük boşluğu dolduracağını ifade eden Tonbul, “ Toplantının çalışma hayatındaki sorunların çözümüne katkı sunmasının yanında, üye sendikaların birbiriyle kaynaşmasını ve tecrübelerini paylaşmasını da önemli görüyorum “dedi.

“ SUNİ SINIRLAR GÖNÜLLERİMİZİ PARÇALAMAYA YETMEDİ”

Mısır ve Türkiye halkları arasındaki  gönül köprülerinin hiçbir zaman kopmadığını söyleyen Tonbul, “ Mısır ve Türkiye aynı medeniyetin, silsilesi içerisinde yer almış önemli aktörleri. Bizler, dilimiz farklı olsa da birbirimizin ezgilerini dillendiriyoruz. Suni sınırlar, bizi coğrafi olarak ayırsa da gönüllerimizi parçalamaya yetmedi. Çünkü Türkiye ve Mısır halklarının kalbi geçmişte de gelecekte de birlikte attı. Bizler, iki farklı ülke bir ümmetiz. Mısır’daki sendikalarla yapacağımız iş birliği ve protokollerinin, Orta Doğu’da aklın sesi olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK EMEK HAREKETİYİZ”

Memur-Sen’in, 1 milyona yakın üyesiyle Türkiye’nin en büyük emek hareketi olduğunu söyleyen Tonbul, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Memur-Sen, tamamı kamu personelinden oluşan 1 milyona yakın üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu konumunda. Kurulduğumuz günden bugüne Türkiye’nin gelişim ve dönüşüm sürecine önemli katkılarda bulunuyoruz. Çalışanların, haklarının korunması ve geliştirilmesi, sorunlarına çözüm bulunması yönünde sendikal mücadele veriyoruz. Kamu çalışanlarının haklarının savunuculuğunun yanında aynı zamanda yardım kuruluşu gibi çalışıyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun zalimin karşısında, mazlumun yanında duruyoruz. Bu duruşumuzu, Filistin’de, Arakan’da, Somali’de, Sudan’da, Doğu Türkistan’da ve dünyanın bir çok yerinde gösterdik.  Ümmetin birliği için elimizi taşın altına koyuyoruz, koymaya da devam edeceğiz.”

“ ÜLKEMİZDEKİ ENERJİ HİZMETLERİNE YÖN VERİYORUZ”

Enerji Bir-Sen’in faaliyetlerinden de bahseden Tonbul,Enerji Bir-Sen olarak, enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda faaliyet gösteriyoruz.  Hizmet kolumuzun en büyük sendikasıyız. Hizmet kolu çalışanlarımızın, insan onuruna yakışır bir mesleki hayat sürdürebilmeleri mücadele ediyoruz. Sendikamıza üye 18 bin kamu görevlisi ile Türkiye’nin enerji, sanayi ve madencilik hizmetlerine yön veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Tonbul, konuşmasını programa ev sahipliği yapan Mısır Metal İşçileri Sendikası ve Arap Metal Mühendislik Endüstrileri Federasyonu Genel Başkanı Khalid Mounir Al-fekhy Akyel’e teşekkür ederek tamamladı.

Toplantıda, Arap ülkelerinin sendika temsilcilerinin yoğun olarak katıldığı toplantıda iş birliği, istişare ve ilişkilerin geliştirilmesi konularında kanaat birliğine varıldı.

Genel Başkan Tonbul, toplantıya katılan enerji sendikalarıyla  işbirliği protokolü imzaladı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen