Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Alın Teri Dökenlerle Soru Çalanlar Bir Tutulmasın
02 Ağustos 2016

2010 KPSS'nin yargı kararıyla iptal edilmesi çerçevesinde yapılması öngörülen iş ve işlemler hakkında yetkililerle görüşen Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, söz konusu sınavı alın teri ile kazanıp, ataması yapılan kamu görevlilerinin haklarının ve konumlarının korunması gerektiğini, soruların çalınması ve toplu kopya eyleminde yer alanlarla sınırlı işlem yapılması gerektiğini yetkililer nezdinde ilgili kurumlara ifade etti.

FETÖ tarafından soruların çalınması ve cevap anahtarının mensuplarına verilmesi çerçevesinde adli yargıda kovuşturmaya, idari yargıda ise iptal davasına konu edilen 2010 KPSS ile ilgili olarak Ankara 1. İdare Mahkemesi’nce (Danıştay’ın verdiği bozma kararına uymak suretiyle) söz konusu sınavın bütün olarak iptaline karar verildiği kamuoyuna yansımıştır.

HAKLI VE HAKSIZ AYIRT EDİLMELİ

Anılan yargı kararının üreteceği sonuçların belirsizliği ve nasıl uygulanacağına ilişkin ilgili kurumlarca açıklama yapılmaması nedeniyle Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı nezdinde yetkililerle görüşerek, Memur-Sen’in değerlendirme ve önerilerini aktardı.

Bu çerçevede Hacı Bayram Tonbul, “2010 KPSS’ye katılan ve atanma için gerekli puanı elde eden herkesin atamalarının iptal edilmesi gibi bir sonucun kamu vicdanını yaralamak yanında, hukuka uygun olmayacağı da açıktır. Bu nedenle söz konusu sınavda soruların çalınması ve cevap anahtarının kendine verilmesi suretiyle avantaj elde ederek ataması yapılan (FETÖ mensubu olan) kamu görevlileri dışında diğer hiçbir kamu görevlisinin bu iptal kararına bağlı olarak görevine son verilmemesi gerekmektedir” şeklinde Memur-Sen’in görüşlerini yetkililere aktardı.

Görüşme yapılan kurum yetkilileri; kısa süre içerinde konuyla ilgili açıklama yapılacağını, alın teriyle söz konusu sınavı kazanan kamu görevlilerinin bu karar nedeniyle mağdur olmaması için Memur-Sen’in görüşleri de dikkate alınarak gerekli idari tedbirlerin ve yasal düzenlemenin gerçekleşeceğini ifade etti.

Tonbul, hakkıyla sınavı kazanan ve kamu görevlisi olarak atananların mevcut hukuki durumlarını ve konumlarını kaybetmemesi adına kanunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen