Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Gümüşhane’de Demokrasi Nöbetine Katıldı
05 Ağustos 2016

Gümüşhane Meydanı’nda milli irade nöbeti tutan vatandaşlara hitap eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve  Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Biz 78 milyon biriz, beraberiz, hep beraber tek bir millet olarak üzerimize topla da tankla da uçakla da gelseler durmayacağız, yılmayacağız, asla teslim olmayacağız” dedi.

15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından başlatılan Demokrasi Nöbeti etkinliği 21.gününde Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’un katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.  

Atatürk Caddesi Gümüşhane Belediye Başkanlığı önünde kurulan platform ve dev ekranlı alanda düzenlenen programda konuşan Tonbul, Ankara’da darbe girişimine en yakından şahitlik etmiş birisi olarak yaşadıklarını ve duygularını anlattı. Tonbul, “Milletimizin yanında, milletimizin emrinde, aynı amaç için, aynı hedef için alçakça bir ihaneti ortadan kaldırmak için nöbetteyiz. Mücadelemiz hayırlı olsun” dedi.

“GENÇLERİMİZİN İSTİKBALİNİN NÖBETİNİ TUTUYORUZ”

Hakkari’den Edirne’ye, Mersin’den Sinop’a kadar Türkiye’nin 81 ilinde ki en büyük meydanlarında demokrasi nöbeti tutulduğunu kaydeden Tonbul, “Bu tutulan sadece demokrasi nöbeti değil, bu nöbet bizim istiklalimizin ve gençlerimizin istikbalinin nöbeti. Biz istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkmanın nöbetini tutuyoruz. Bu olaylarda 4’ü Gümüşhane’den olmak üzere 260 kişi şehit oldu. Bunlar bu ülke için, ülkenin istikbali ve istiklali için canlarını verdiler. Amerika’nın uşağı olan FETÖ’ye ve ona destek veren batıya şunu haykırmamız lazım: Buradan bir çakıl taşı toplamak kolay değil. Bizi eski Türkiye sanmayın, bu milleti de eski Türk milleti sanmayın. Öyle 60 da darbe yapacaksınız, Başbakanları ve bakanları asacaksınız kimse ses çıkarmayacak. 71’de yapacaksınız herkesi sindireceksiniz. Ama bugün demokrasisine ve ümmetin örnek olarak gösterdiği son kale Türkiye ve onun lideri, Reisicumhuru, Recep Tayyip Erdoğan’ı kimseye teslim etmeyecek. Onların tankları, F-16’ları varsa bu milletin de bileği ve yüreği var. Millet, bu bileğini de yüreğini de gösterdi” dedi.

“MEMUR-SEN DARBENİN ENGELLENMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNADI”

Memur-Sen’in darbe girişiminin hemen ardından alanlara indiğini belirten Tonbul, “Darbe haberi duyulur duyulmaz, tereddütsüz bir şekilde tepki veren ve alanlara ilk inen kurum Memur-Sen oldu.1 milyon üyemizle 'sen', 'ben' demeden kanlı kalkışmaya ilk tepkiyi biz verdik. 15 Temmuz gecesi tüm teşkilatımızla birlikte meydanlara indik. Mücadelemizi, 81 İlimizin tamamında alanlara yaydık. Millet, devlet, siyaset, STK'lar ve medya omuz omuza kanlı darbe girişimine ‘dur’ dedi. Memur-Sen, o gece Türkiye’nin meydanları doldurmasında, darbenin engellenmesinde lokomotif rolü oynadı”  diye konuştu.

“HEP BİRLİKTE ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Daha sonra Ankara’da 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını aktaran Tonbul, “Suriye’de gördüklerinizi biz o akşam Ankara’da yaşadık. Allah bir daha göstermesin. Ama Allah göstermesin demek dua, bunun fiili duasını da yapmamız lazım. Hep birlikte, el birliğiyle ülkemize sahip çıkmamız lazım. Bunu da yapıyoruz elhamdülillah. 20 gündür ülkenin her yerinde toplanıyoruz” diye konuştu.

“KENDİ HALKINI KATLEDENLER EN AĞIR CEZAYI ALMALI”

Bundan sonra yapılması gerekenlerle ilgili de görüşlerini aktaran Tonbul, “Milletimizin topyekün mücadelesi darbecilerin hain emellerini gerçekleştirmelerine fırsat vermedi. Şimdi hesap sorma vakti. Kendi halkına, uçaklarla , tanklarla saldıranlar en ağır cezayı almalı. Küresel cuntacılarla yargı önünde sonuna kadar hesaplaşacağız, FETÖ teslim edilene kadar haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bundan sonra bu kardeşliğimizi, TBMM’de ki birlikteliğimizi, muhalefet ve iktidar partisi Cumhurbaşkanının etrafında toplanıp kenetlenmiş bu Türk milletini kendi içimizde şu-bu demeden bir yumruk gibi olacağız. Ülkemizde ABD, AB’ye karşı, TBMM’nin bombalanmasını bile kınayamayanlara karşı tek vücut durmamız lazım. İnşallah bunu hep birlikte yapacağız. Tehlike içimizde. Biz kurtuluş savaşını 7 düvele karşı verdik. O zaman asker vardı karşımızda. Ama hırsız evin içinden oldu mu kapı kilit tutmuyor. Dolayısıyla içimizdeki bu hainleri bertaraf etmek için birlik olacağız ve dünyaya bu birlikteliğimizi göstereceğiz. Allah düşmanın da merdini nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

Programa Gümüşhaneli milli atlet  Ercan Muslu'da katıldı. Muslu, Rio Olimpiyatları öncesi hemşehrilerinden moral desteği istedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen