Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Gümüşhane’de Demokrasi Nöbetine Katıldı
05 Ağustos 2016

Gümüşhane Meydanı’nda milli irade nöbeti tutan vatandaşlara hitap eden Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve  Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Biz 78 milyon biriz, beraberiz, hep beraber tek bir millet olarak üzerimize topla da tankla da uçakla da gelseler durmayacağız, yılmayacağız, asla teslim olmayacağız” dedi.

15 Temmuz gecesi gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardından başlatılan Demokrasi Nöbeti etkinliği 21.gününde Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul’un katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.  

Atatürk Caddesi Gümüşhane Belediye Başkanlığı önünde kurulan platform ve dev ekranlı alanda düzenlenen programda konuşan Tonbul, Ankara’da darbe girişimine en yakından şahitlik etmiş birisi olarak yaşadıklarını ve duygularını anlattı. Tonbul, “Milletimizin yanında, milletimizin emrinde, aynı amaç için, aynı hedef için alçakça bir ihaneti ortadan kaldırmak için nöbetteyiz. Mücadelemiz hayırlı olsun” dedi.

“GENÇLERİMİZİN İSTİKBALİNİN NÖBETİNİ TUTUYORUZ”

Hakkari’den Edirne’ye, Mersin’den Sinop’a kadar Türkiye’nin 81 ilinde ki en büyük meydanlarında demokrasi nöbeti tutulduğunu kaydeden Tonbul, “Bu tutulan sadece demokrasi nöbeti değil, bu nöbet bizim istiklalimizin ve gençlerimizin istikbalinin nöbeti. Biz istiklalimize ve istikbalimize sahip çıkmanın nöbetini tutuyoruz. Bu olaylarda 4’ü Gümüşhane’den olmak üzere 260 kişi şehit oldu. Bunlar bu ülke için, ülkenin istikbali ve istiklali için canlarını verdiler. Amerika’nın uşağı olan FETÖ’ye ve ona destek veren batıya şunu haykırmamız lazım: Buradan bir çakıl taşı toplamak kolay değil. Bizi eski Türkiye sanmayın, bu milleti de eski Türk milleti sanmayın. Öyle 60 da darbe yapacaksınız, Başbakanları ve bakanları asacaksınız kimse ses çıkarmayacak. 71’de yapacaksınız herkesi sindireceksiniz. Ama bugün demokrasisine ve ümmetin örnek olarak gösterdiği son kale Türkiye ve onun lideri, Reisicumhuru, Recep Tayyip Erdoğan’ı kimseye teslim etmeyecek. Onların tankları, F-16’ları varsa bu milletin de bileği ve yüreği var. Millet, bu bileğini de yüreğini de gösterdi” dedi.

“MEMUR-SEN DARBENİN ENGELLENMESİNDE ÖNEMLİ ROL OYNADI”

Memur-Sen’in darbe girişiminin hemen ardından alanlara indiğini belirten Tonbul, “Darbe haberi duyulur duyulmaz, tereddütsüz bir şekilde tepki veren ve alanlara ilk inen kurum Memur-Sen oldu.1 milyon üyemizle 'sen', 'ben' demeden kanlı kalkışmaya ilk tepkiyi biz verdik. 15 Temmuz gecesi tüm teşkilatımızla birlikte meydanlara indik. Mücadelemizi, 81 İlimizin tamamında alanlara yaydık. Millet, devlet, siyaset, STK'lar ve medya omuz omuza kanlı darbe girişimine ‘dur’ dedi. Memur-Sen, o gece Türkiye’nin meydanları doldurmasında, darbenin engellenmesinde lokomotif rolü oynadı”  diye konuştu.

“HEP BİRLİKTE ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Daha sonra Ankara’da 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını aktaran Tonbul, “Suriye’de gördüklerinizi biz o akşam Ankara’da yaşadık. Allah bir daha göstermesin. Ama Allah göstermesin demek dua, bunun fiili duasını da yapmamız lazım. Hep birlikte, el birliğiyle ülkemize sahip çıkmamız lazım. Bunu da yapıyoruz elhamdülillah. 20 gündür ülkenin her yerinde toplanıyoruz” diye konuştu.

“KENDİ HALKINI KATLEDENLER EN AĞIR CEZAYI ALMALI”

Bundan sonra yapılması gerekenlerle ilgili de görüşlerini aktaran Tonbul, “Milletimizin topyekün mücadelesi darbecilerin hain emellerini gerçekleştirmelerine fırsat vermedi. Şimdi hesap sorma vakti. Kendi halkına, uçaklarla , tanklarla saldıranlar en ağır cezayı almalı. Küresel cuntacılarla yargı önünde sonuna kadar hesaplaşacağız, FETÖ teslim edilene kadar haklı mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Bundan sonra bu kardeşliğimizi, TBMM’de ki birlikteliğimizi, muhalefet ve iktidar partisi Cumhurbaşkanının etrafında toplanıp kenetlenmiş bu Türk milletini kendi içimizde şu-bu demeden bir yumruk gibi olacağız. Ülkemizde ABD, AB’ye karşı, TBMM’nin bombalanmasını bile kınayamayanlara karşı tek vücut durmamız lazım. İnşallah bunu hep birlikte yapacağız. Tehlike içimizde. Biz kurtuluş savaşını 7 düvele karşı verdik. O zaman asker vardı karşımızda. Ama hırsız evin içinden oldu mu kapı kilit tutmuyor. Dolayısıyla içimizdeki bu hainleri bertaraf etmek için birlik olacağız ve dünyaya bu birlikteliğimizi göstereceğiz. Allah düşmanın da merdini nasip eylesin” ifadelerini kullandı.

Programa Gümüşhaneli milli atlet  Ercan Muslu'da katıldı. Muslu, Rio Olimpiyatları öncesi hemşehrilerinden moral desteği istedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen