Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan, Balıkesir’deki Kurumlara Ziyaret
27 Ekim 2016

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Balıkesir’deki enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya ile birlikte geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleştirilen Karesi Şube seçimlerinde Başkanlığa seçilen Ali Zengin ve Yönetimini ziyaret etti.

Zengin ve Yönetimine görevinde başarı dileyen Tonbul, Şube faaliyetleri ile ilgili Tonbul,  Balıkesir teşkilat çalışması kapsamında enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna bağlı Bandırma Eti Maden İşletmesi, Susurluk Şeker Fabrikası, MTA Kuzeybatı Anadolu Bölge Müdürlüğü,  DSi 25. Bölge Müdürlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Balıkesir İl Müdürlüğü, TEİAŞ Balıkesir İşletme Müdürlüğü, DSİ Balıkesir Eğitim Tesisleri ve Eti Maden Bigadiç Bor İşletme Müdürlüğü’nde çalışan üyelerle bir araya geldi.

Yapılan toplantılarda ülke gündemi ile ilgili gelişmeler, çalışma hayatında yaşanan sorunlar ve toplu sözleşmenin uygulanmasında yaşanan sorunlar detaylarıyla konuşuldu.

“İŞ GÜVENCESİ, DEVLETİN VE HİZMETLERİNİN SÜREKLİLİĞİNİN GARANTİSİDİR”

Balıkesir ziyaretlerinden önce Devlet Personel Başkanlığı’nın Bursa’da düzenlediği Kamu Personel Sisteminin Değerlendirilmesi Çalıştayı’na katıldığını belirten Tonbul,  toplantıda başta iş güvencesi olmak üzere çalışma hayatı ile ilgili konuların masaya yatırıldığını söyledi. Toplantıda Memur-Sen olarak iş güvencesinin kırmızı çizgimiz olduğunu bir kez daha vurguladık diyen Tonbul, “ Kamuoyunda memurların iş güvencesinin kaldırılacağına yönelik bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Biz Türkiye’nin en büyük emek hareketi olarak buna asla müsaade etmeyeceğimizi her platformda dile getiriyoruz. Memur-Sen olarak kamuda iş güvencesi bizim kırmızı çizgimizdir ve bundan taviz vermemiz mümkün değildir. Bu yalnızca memurlar için iş garantisi olarak görülmemelidir, kamuda iş güvencesi demek devletin ve hizmetlerinin sürekliliği ve garantisi demektir. Ülkemize musallat olan FETÖ belasının kurumlara nüfuz etme, ele geçirme çabasının hedefine ulaşamamasının en büyük sebebi yine iş güvencesi olmuştur. TÜBİTAK ve KOSGEB gibi iş güvencesinin daha esnek olduğu kurumlar baktığımızda ne yazık ki çok daha yüksek oranlarda FETÖ üyesinin yuvalandığını görüyoruz. Zor şartlar altında görevlerini yürüten kamu çalışanlarını iş güvencelerini kaldırmak gibi bir tehditle karşı karşıya bırakmak en çok devlete zarar verecektir. Bu nedenle bizler tehdit yerine teşvik politikasının izlenmesini destekliyoruz” dedi.

“CUMHURİYET TARİHİNİN İLK TOPLU SÖZLEŞMESİNE İMZA ATTIK”

Kamu görevlilerin mali ve sosyal haklarının her geçen toplu sözleşme daha ileriye taşındığını belirten Tonbul, “ Memurlar 2010 yılında toplu sözleşme hakkını kavuştu. Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine de biz imza attık.  O tarihten bugüne üç toplu sözleşme dönemi geçirdik. 2017 Ağustos ayında da 4. Dönem toplu sözleşmemizi gerçekleştireceğiz. Her geçen toplu sözleşme kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarını daha da ileriye taşıyoruz. Toplu sözleşme, toplu görüşmeden çok farklı. Toplu sözleşme kanun hükmünde olduğu için kamu kurumları masada elde edilen kazanımları  uygulamak zorunda. Şu ana kadar kazanımların uygulanması noktasında bazı aksaklıklar yaşandı. Bunun sebebi de bürokraside memurların toplu sözleşmesine alışamayan bürokratların olmasıdır. Masada elde edilen kazanımları bürokratların insafına terk etmedik, etmeyeceğiz.  Onlarda memurların bir toplu sözleşmesinin olduğunu, toplu görüşmenin tarihin tozlu sayfalarına karıştığını artık bilmeleri gerekiyor” diye konuştu.

“MEMUR-SENLİLER AVANTAJLI OLACAK”

Memur-Sen’in en büyük projelerinden olan Memur-Sen Avantaj Kart projesi çalışmalarında sona gelindiğini söyleyen Tonbul, “ Biliyorsunuz Memur-Sen Avantaj Kart projesi devam ediyor. Bu proje ile her ilde farklı olan ve üyelerin haberdar olamadığı indirim anlaşmaları ‘Memur-Sen Avantaj Kart’ ile tek çatı altında toplanacak. Bu projede sona geldik. İnşallah Memur-Sen üyeleri Türkiye’nin neresine giderse gitsin bu anlaşmalardan haberdar olacak ve avantajlardan anından yararlanabilecek. Memur-Sen’liler daha avantajlı olacak” dedi.

 
Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen