Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bir Dizi Ziyaret
14 Kasım 2016

Enerji Bir-Sen Heyeti, Muş, Ağrı, Bitlis, Siirt ve Batman illerini kapsayan teşkilat çalışması gerçekleştirdi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte teşkilat çalışmaları kapsamında Muş, Ağrı, Bitlis, Siirt ve Batman illerindeki enerji hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, DSİ, TEİAŞ, EÜAŞ ve Şeker Fabrikalarında  çalışan üyelerle bir araya gelen Doğan ve Gürbüz,  çalışanların sorunlarını dinledi.

Ziyaretlerde konuşan Doğan, Enerji Bir-Sen’in faaliyetleri ve çalışma hayatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Doğan,  kamu görevlilerinin en çok merak ettiği konuların başında gelen iş güvencesi ile ilgili soruları yanıtladı. İş güvencesinin Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in kırmızı çizgisi olduğunun altını çizen Doğan, “Memurun iş güvencesine dokunacağız, çalışanlar kavramına geçeceğiz diyenlere sesleniyoruz. Bizler memurun iş güvencesinden asla taviz vermeyiz. Bunun için B planımız ve C planımız var. Gerektiğinde bu planlarımızı devreye sokarız” dedi.

“ENERJİ HİZMET KOLUNDA ONLARCA KAZANIM ELDE ETTİK”

Enerji Bir-Sen’in 2010 yılından bu yana genel yetkili sendika olduğunu söyleyen Doğan, “ Biliyor sunuz bu güne kadar 3 toplu sözleşme dönemi geçirdik. 2010 yılından bu yana da genel yetkili sendika olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu güne kadar kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında çok önemli kazanımlar elde ettik. Özellikle  hizmet kolumuzdaki kazanımlar çok önemli. Başta koruyucu giyim, koruyucu gıda enerji hizmet koluna özel kazanımlardı. Bu kazanımları üç dönemdir sürdürüyoruz. Bundan sonraki toplu sözleşme dönemlerinde de masada tutacağız. Yeni kazanımlar içinde toplu sözleşme masasına daha güçlü oturacağız” ifadelerini kullandı.

“MAĞDURİYETLERİN KISA SÜREDE GİDERİLECEĞİNE İNANIYORUZ”

Olağanüstü KHK’larla  ihraç edilen memurların durumuna da değinen Doğan, “Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz’da tarihte görülmemiş bir ihanetle karşı karşıya kaldı. Kendi askerimiz dediğimiz teröristler, helikopterle, uçakla kendi halkına bomba yağdırdı. Yüzlerce şehidimiz gazimiz oldu. 15 Temmuz’dan sonra olağanüstü bir döneme girdik. Kamuda da tasfiyeler başladı. FETÖ terör örgütü mensupları önce açığa alındı sonrada KHK ile ihraç edildiler. Bu ihraç edilenlerin arasına ister istemez masumlar da karışmakta ve mağduriyetler oluşmaktadır. Fakat hükümet yeni kararnameler ile bu sorunu yakın zamanda çözecek ve hainler ve masumlar birbirinden ayrılacaktır. Biz bu süreçte üzerimize düşeni yapmaktayız, kurumlar ile sürekli olarak istişare halindeyiz. Bu beladan çok yakında kurtulacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Aras Şube Başkanı Servet Yıldız, Dicle Şube Başkanı Erkan Karahan, Bingöl İl Başkanı Refik Varan, Siirt İl Başkanı Beşir Özyeşil,  Batman İl Başkanı Enes Sevgili, Muş İl Başkanı Yaşar Kök ve Bitlis İl Başkanı Niyazi Yayla ziyaretlerde hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Emet Eti Bor İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Doç.Dr. Mehmet Savaş'ın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün (10.09.2018) öğle namazına müteakip Köprücek Köyü Mezarlığına defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
10 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Adıyaman İl Başkan Yardımcımız Fehmi Çakır'ın kayınpederi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. (Tel: 533 686 83 92)
05 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen