Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bir Dizi Ziyaret
14 Kasım 2016

Enerji Bir-Sen Heyeti, Muş, Ağrı, Bitlis, Siirt ve Batman illerini kapsayan teşkilat çalışması gerçekleştirdi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte teşkilat çalışmaları kapsamında Muş, Ağrı, Bitlis, Siirt ve Batman illerindeki enerji hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, DSİ, TEİAŞ, EÜAŞ ve Şeker Fabrikalarında  çalışan üyelerle bir araya gelen Doğan ve Gürbüz,  çalışanların sorunlarını dinledi.

Ziyaretlerde konuşan Doğan, Enerji Bir-Sen’in faaliyetleri ve çalışma hayatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Doğan,  kamu görevlilerinin en çok merak ettiği konuların başında gelen iş güvencesi ile ilgili soruları yanıtladı. İş güvencesinin Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in kırmızı çizgisi olduğunun altını çizen Doğan, “Memurun iş güvencesine dokunacağız, çalışanlar kavramına geçeceğiz diyenlere sesleniyoruz. Bizler memurun iş güvencesinden asla taviz vermeyiz. Bunun için B planımız ve C planımız var. Gerektiğinde bu planlarımızı devreye sokarız” dedi.

“ENERJİ HİZMET KOLUNDA ONLARCA KAZANIM ELDE ETTİK”

Enerji Bir-Sen’in 2010 yılından bu yana genel yetkili sendika olduğunu söyleyen Doğan, “ Biliyor sunuz bu güne kadar 3 toplu sözleşme dönemi geçirdik. 2010 yılından bu yana da genel yetkili sendika olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu güne kadar kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında çok önemli kazanımlar elde ettik. Özellikle  hizmet kolumuzdaki kazanımlar çok önemli. Başta koruyucu giyim, koruyucu gıda enerji hizmet koluna özel kazanımlardı. Bu kazanımları üç dönemdir sürdürüyoruz. Bundan sonraki toplu sözleşme dönemlerinde de masada tutacağız. Yeni kazanımlar içinde toplu sözleşme masasına daha güçlü oturacağız” ifadelerini kullandı.

“MAĞDURİYETLERİN KISA SÜREDE GİDERİLECEĞİNE İNANIYORUZ”

Olağanüstü KHK’larla  ihraç edilen memurların durumuna da değinen Doğan, “Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz’da tarihte görülmemiş bir ihanetle karşı karşıya kaldı. Kendi askerimiz dediğimiz teröristler, helikopterle, uçakla kendi halkına bomba yağdırdı. Yüzlerce şehidimiz gazimiz oldu. 15 Temmuz’dan sonra olağanüstü bir döneme girdik. Kamuda da tasfiyeler başladı. FETÖ terör örgütü mensupları önce açığa alındı sonrada KHK ile ihraç edildiler. Bu ihraç edilenlerin arasına ister istemez masumlar da karışmakta ve mağduriyetler oluşmaktadır. Fakat hükümet yeni kararnameler ile bu sorunu yakın zamanda çözecek ve hainler ve masumlar birbirinden ayrılacaktır. Biz bu süreçte üzerimize düşeni yapmaktayız, kurumlar ile sürekli olarak istişare halindeyiz. Bu beladan çok yakında kurtulacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Aras Şube Başkanı Servet Yıldız, Dicle Şube Başkanı Erkan Karahan, Bingöl İl Başkanı Refik Varan, Siirt İl Başkanı Beşir Özyeşil,  Batman İl Başkanı Enes Sevgili, Muş İl Başkanı Yaşar Kök ve Bitlis İl Başkanı Niyazi Yayla ziyaretlerde hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen