Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den Doğu Anadolu Bölgesi’nde Bir Dizi Ziyaret
14 Kasım 2016

Enerji Bir-Sen Heyeti, Muş, Ağrı, Bitlis, Siirt ve Batman illerini kapsayan teşkilat çalışması gerçekleştirdi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte teşkilat çalışmaları kapsamında Muş, Ağrı, Bitlis, Siirt ve Batman illerindeki enerji hizmet koluna bağlı kurumları ziyaret etti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, DSİ, TEİAŞ, EÜAŞ ve Şeker Fabrikalarında  çalışan üyelerle bir araya gelen Doğan ve Gürbüz,  çalışanların sorunlarını dinledi.

Ziyaretlerde konuşan Doğan, Enerji Bir-Sen’in faaliyetleri ve çalışma hayatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Doğan,  kamu görevlilerinin en çok merak ettiği konuların başında gelen iş güvencesi ile ilgili soruları yanıtladı. İş güvencesinin Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in kırmızı çizgisi olduğunun altını çizen Doğan, “Memurun iş güvencesine dokunacağız, çalışanlar kavramına geçeceğiz diyenlere sesleniyoruz. Bizler memurun iş güvencesinden asla taviz vermeyiz. Bunun için B planımız ve C planımız var. Gerektiğinde bu planlarımızı devreye sokarız” dedi.

“ENERJİ HİZMET KOLUNDA ONLARCA KAZANIM ELDE ETTİK”

Enerji Bir-Sen’in 2010 yılından bu yana genel yetkili sendika olduğunu söyleyen Doğan, “ Biliyor sunuz bu güne kadar 3 toplu sözleşme dönemi geçirdik. 2010 yılından bu yana da genel yetkili sendika olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu güne kadar kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının iyileştirilmesi noktasında çok önemli kazanımlar elde ettik. Özellikle  hizmet kolumuzdaki kazanımlar çok önemli. Başta koruyucu giyim, koruyucu gıda enerji hizmet koluna özel kazanımlardı. Bu kazanımları üç dönemdir sürdürüyoruz. Bundan sonraki toplu sözleşme dönemlerinde de masada tutacağız. Yeni kazanımlar içinde toplu sözleşme masasına daha güçlü oturacağız” ifadelerini kullandı.

“MAĞDURİYETLERİN KISA SÜREDE GİDERİLECEĞİNE İNANIYORUZ”

Olağanüstü KHK’larla  ihraç edilen memurların durumuna da değinen Doğan, “Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz’da tarihte görülmemiş bir ihanetle karşı karşıya kaldı. Kendi askerimiz dediğimiz teröristler, helikopterle, uçakla kendi halkına bomba yağdırdı. Yüzlerce şehidimiz gazimiz oldu. 15 Temmuz’dan sonra olağanüstü bir döneme girdik. Kamuda da tasfiyeler başladı. FETÖ terör örgütü mensupları önce açığa alındı sonrada KHK ile ihraç edildiler. Bu ihraç edilenlerin arasına ister istemez masumlar da karışmakta ve mağduriyetler oluşmaktadır. Fakat hükümet yeni kararnameler ile bu sorunu yakın zamanda çözecek ve hainler ve masumlar birbirinden ayrılacaktır. Biz bu süreçte üzerimize düşeni yapmaktayız, kurumlar ile sürekli olarak istişare halindeyiz. Bu beladan çok yakında kurtulacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Aras Şube Başkanı Servet Yıldız, Dicle Şube Başkanı Erkan Karahan, Bingöl İl Başkanı Refik Varan, Siirt İl Başkanı Beşir Özyeşil,  Batman İl Başkanı Enes Sevgili, Muş İl Başkanı Yaşar Kök ve Bitlis İl Başkanı Niyazi Yayla ziyaretlerde hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen