Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
ETİ Maden İşletmeleri Kurum İdari Kurul Toplantısı Yapıldı
23 Kasım 2016

ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kurum İdari Kurul (KİK) toplantısı yapıldı.

 

Enerji Bir-Sen’in ETİ Maden Genel Müdürlüğü’nde yetkiyi almasının ardından ilk KİK toplantısı gerçekleştirildi.

 

Eti Maden Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanı Hızır Günindi Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda Enerji Bir-Sen’i Ankara 7 No’lu Şube Başkanı Mustafa Kaya, Şube Başkan Yardımcısı Şule Kuzu, Karesi Şube Başkanı Ali Zengin ve  Dumlupınar Şube Başkan Yardımcısı Erdoğan Gümüşay katıldı.

 

Enerji Bir-Sen tarafından sunulan maddeler,  gündeme alınarak görüşüldü. Toplantıda görüşülen ve karara bağlanan konular şöyle:

 

GÜNDEM-1

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında verilmekte olan arazi tazminatı puantaja bağlanması noktasında İşletmelerde farklı uygulamalar olmakta, aynı görev ve kadroda çalışmakta olan personellerimizden bir işletmemizde çalışana tam zamanlı, diğerlerine kısmı bir diğerine hiç arazi tazminatı verilmediği belirtilmektedir. Bu hususta İşletmeler arasında uygulama birlikteliğinin sağlanması.

 

KARAR-1

Toplu İş Sözleşmesi kapsamında Kurumlunuz arazi şartlarında fiili görev yapan personel haricindeki personele verilecek arazi tazminatında, ilgili birimlerce form düzenlenmesi, Birim Amiri tarafından imzalanmasını müteakip, formun yazı ekinde İşletmelerde İnsan Kaynaklan Birimine gönderilerek keyfi uygulamalara meydan verilmemesi.

 

GÜNDEM-2

KİT Personeli memurlara yapılan giyim yardımlarında işletmeler arası farklılıklar göze çarpmaktadır. Bu hususta İşletmeler arasında uygulama birlikteliğinin sağlanması.

 

KARAR-2

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, 47 No.lıı Kişisel Koruyucu Donanım ve Demirbaş Giyim Eşyası Yönergesi gereği personele unvanlara ve çalışma şartlarına göre verilecek ‘'Kişisel Koruyucu Donanımların” tüm İsletmelerde ayni olarak verilmesi.

 

 

GÜNDEM-3

Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği sınavlarının yapılacağı tarihin belirlenmesi.

 

KARAR-3

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme Yönetmeliğinin Resmi Gazetede yayınlanmasına müteakip ön görülen süreç içerisinde sınav işlemleri başlatılacaktır.

 

GÜNDEM-4

İşletmelerde kantar işyerlerinde vardiyalı olarak çalışan Sözleşmeli Personel ile diğer birimlerde çalışan personelin çalışma şartlarının iyileştirilmesi ve İş Güvenliği ve Sağlığı Tüzüğü hükümlerine uygun hale getirilmesi.

 

KARAR-4

İşletmelerde bulunan Kantar işyerlerindeki çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve İş Sağlığı ve Güvenliği kanununun hükümlerine uygun hale getirilmesi.

 

GÜNDEM-5

Memur ve sözleşmeli personelin boş zamanlarında gidebileceği spor salonlarından personelin faydalandırılması, teşekkülümüz sosyal faaliyetlerin artırılarak birimler arası spor turnuvalarının yapılması

 

KARAR-5

Kuruntumuz personelinin boş zamanlarını değerlendirmeleri ve personel arası kaynaşmayı amaçlayan sosyal içerikli faaliyetlerin yapılmasının desteklenmesi.

 

GÜNDEM-6

Kuruntumuz personeli için kanuni bir engel olmamasına rağmen yıllık izin ile bayram izni birleştirilmemektedir. Bu uygulamaya son verilmesi.

 

KARAR-6

İzinlerin kullanılmasına dair genelge hükümlerine göre personelin mağdur edilmeden izinlerin kullandırılması.

 

GÜNDEM-7

Bazı işletmelerde lojman tahsislerinde komisyon kararı uygulanmamaktadır. Bu tür uygulamaya son verilmesi. Lojman tahsis komisyonlarında yetkili sendika temsilcisinin bulunması.

 

KARAR-7

Lojman tahsislerinde ilgili Yönetmeliğe göre işlem yapılması, söz konusu komisyonda bir yetkili sendika temsilcisinin toplantılarda bulunması,

 

GÜNDEM-8

Kreş hizmetlerinden yeterli sayıya ulaşması halinde, İşletme Müdürlüklerindeki personelinde kreş hizmetlerinden yararlandırılması.

 

KARAR-8

İşletme Müdürlüklerinde yeterli sayıya ulaşılması halinde Kreş hizmetlerinin, İşletmelerde de uygulanması.

 

GÜNDEM-9

İstanbul'da çalışan personele servis ücretlerinin karşılanması için (İstanbul Kart) verilmesi.

 

KARAR-9

İstanbul'da çalışan personelimiz için Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gerekli çalışmaların yapılması.

 

GÜNDEM-10

Personelimizin Kurum Misafirhanelerinden minimum ücret ile faydalandırılmasının sağlanması.

 

KARAR-10

Personelimizin Kurum misafirhanelerinden minimum ücretle yararlanmaları için Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından konu hakkında çalışma yapacaktır.

 

GÜNDEM-11

İşletmelerde görev yapan personelin moral , motivasyonunun ve verimliliğinin artırılması için sosyal faaliyetlere ağırlık verilmesi.

 

KARAR-11

İşletmelerimizde görev yapan personelimizin moral, motivasyonu ve verimliliği artırmak için sosyal ağırlıklı faaliyetlere devam edilecektir.

 

GÜNDEM-12

Yemekhanelerde girişlere konan parmak izi yerine yüz tanıma sistemine geçilerek hijyen ortamın sağlanması.

 

KARAR-12

Genel Müdürlüğümüz ve İşletmelerimiz yemekhanelerinde bulunan parmak izi sisteminin yanında hijyen bakımından kart basma ve yüz tanıma sisteminin kullanılması sağlanması.

 

GÜNDEM-13

İşyeri Sendika Temsilci Odası olmayan İşletmelerde işyerlerinde sendikal faaliyetlerin sağlıklı şekilde sürdürülebilmesi için bir oda tahsisinin sağlanması.

 

KARAR-13

İşletmelerimizde imkanlar dahilinde yetkili sendika temsilci odası tahsis edilmesi sağlanması.

 

GÜNDEM-14

İşletmelerde fazla çalışma karşılığı tahsis edilen saat miktarının makul oranda artırılması.

 

KARAR-14

Personelimize fazla çalışma karşılığı Genel Müdürlüğümüz tarafından tahsis edilen mesai saatlerinin artırılması konusunda İşletme Müdürlükleri, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına talep yazısı göndermeleri.

4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 22.Maddesi,2003/37 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile 20.04.2012 tarih ve 28270 Sayılı Resmi gazetede yayınlanan Kurum İdari Kurulların Teşkili, Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin 14. Maddesi doğrultusunda “ Kurum İdari Kurullarında alınan kararlar, personele duyurularak uygulamaya geçilecektir." Hükmü dikkate alınmak suretiyle karara bağlanmıştır. 11.10.2016

 

 

ETİ MADEN KİK TOPLANTISI TUTANAĞINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

 
Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen