Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Çözüm Bekleyen Konuları KPDK’da Görüşeceğiz
23 Kasım 2016

Edirne’de konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, çalışma hayatında çözüm bekleyen sorunların Kasım ayı sonunda gerçekleştirilecek Kamu Personeli Danışma Kurulu’nda (KPDK) görüşüleceğini söyledi.

 

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar ile birlikte Edirne’de DSİ 11. Bölge Müdürlüğü ve TEİAŞ 20. Bölge Müdürlüğü’ndeki üyeleri ziyaret etti. Kurum toplantılarında konuşan Tonbul, sendikal faaliyetler, çalışma hayatında yaşanan sorunlar ve ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

“SORUNLAR KPDK’DA ELE ALINACAK”

Toplu sözleşme masasında üzerinde çalışma yapılması konusunda mutabakat sağlanan konuların KPDK  gündemine taşınacağını söyleyen Tonbul, “ 2016-2017 toplu sözleşmesinde kazanımlarımızın yanı sıra üzerinde çalışma yapacağımız  konular vardı. Bunlardan başta 4C’li personele kadro verilmesi, memur işi yapan işçilerin  memuriyet karolarına geçirilmesi, KİT’lerde yıllık izinlerin ertesi yıla devredilmesi ve KİT’lerde ücret grupları ile ilgi çalışmalarda  bir noktaya gelindi. Ancak, ülkemizde yaşanan gelişmeler bu sorunların çözüme kavuşturulmasını geciktirdi. Bu konularla ilgili son durumu Kasım ayı sonun da yapacağımız KPDK’da değerlendireceğiz” dedi.

 

“İŞ GÜVENCESİ OLMAZSA OLMAZIMIZ”

İş güvencesi ile ilgili soruları da cevaplayan Tonbul, İş güvencesinin Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in kırmızı çizgisi olduğunun bir kez daha  altını çizdi. 657’de reforma karşı olmadıklarını söyleyen Tonbul, “Biz, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’unda reform  yapılmasına karşı değiliz. Kamuoyunda birileri sürekli memurların iş güvencesinin kaldırılacağına yönelik bir algı oluşturmaya çalışılıyor. Biz, Türkiye’nin en büyük emek örgütü olarak buna asla müsaade etmeyeceğimizi her platformda dile getiriyoruz. Memur-Sen olarak kamuda iş güvencesi bizim kırmızı çizgimizdir, olmazsa olmazımızdır” ifadelerini kullandı.

 

“15 TEMMUZ GECESİ DÜNYA MİLLETİMİZİN YAZDIĞI DESTANA ŞAHİTLİK ETTİ”

15 Temmuz’da Türk milletinin  işgal girişimini bertaraf ettiğini söyleyen Tonbul, “15 Temmuz gecesi milletimiz top yekün  tarihi bir duruş sergiledi. Genç-yaşlı, ülkenin her köşesinden milli ve manevi değerleri için hayatını ortaya koyan kahramanlarımızın kazandığı bu eşsiz zafer sayesinde tüm dünya milletimizin yazdığı destana şahitlik etti” dedi.

Ziyaretlerde Edirne İl Başkanı Gencer Murat ve İl Yönetimi de hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen