Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
DSİ Çalışanlarının Sorunları Müsteşar Özkaldı’ya İletildi
09 Aralık 2016

Orman ve Su işleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı’yı ziyaret eden Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Devlet Su İşleri (DSİ) çalışanlarının sorunlarını iletti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk , Gürkan Kaya ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte Orman ve Su işleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı’yı makamında ziyaret etti.

Müsteşar Özkaldı ile bir süre görüşen Tonbul, DSİ Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nın açılması, şehit ve gazi yakınlarına kadro ve Ilısu projesinde çalışan personelin sorunlarını iletti.

“GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI AÇILMASINI İSTİYORUZ”

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının, hem çalışanlar hem de kurumlar açısından önemli olduğunu dile getiren Tonbul, "Kamu görevlileri, kariyer planlamasında bu sınava önem veriyor ve hedefine bu sınavla ulaşmak istiyor. Kurumlar da boş bulunan kadro ve unvanlardaki çalışan açığını bu sınavla kapatıyor. Sınavların geç yapılması hem çalışanların motivasyonuna olumsuz etki yapıyor hem de kurum işlerinde aksamalara neden oluyor. DSİ çalışanları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı bekliyor. Bu sınavların en kısa sürede açılması ve düzenli olarak yapılmasını istiyoruz” dedi.

“ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARININ MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ”

Terörle Mücadele Kanunu'na göre atanan şehit ve gazi yakınlarının kadro yetersizliği nedeniyle kurumlarında eğitim durumlarına uygun pozisyonlara atanamadığını ve mağduriyetler yaşandığını söyleyen Tonbul, “Diğer kamu kurumlarında olduğu gibi DSİ Genel Müdürlüğü ve taşra teşkilatında da terörle mücadele Kanun’una göre atanan kamu görevlilerimiz var. Bu atamalar yapılırken kadro yetersizliği nedeni ile eğitim durumlarına uygun pozisyonlara atanamadılar. Bu da mağduriyetlere sebep oldu. DSİ’de bu durumdaki şehit ve gazi yakınlarına özel şahsa bağlı kadro çıkarılması ve bu kardeşlerimizin eğitim durumlarına uygun pozisyonlara atanarak mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz” diye konuştu.

“ILISU’DA TAYİNLER DÜZENLİ OLARAK YAPILMALI”

Ilısu’da çalışan personelin durumuna da değinen Tonbul, “Ilısu Barajı, terörden en çok etkilenen bölgelerimizin başında geliyor. Burada personel tutmak oldukça zor. Projede çalışan kamu görevlilerinin tayinleri düzenli olarak yapılmalı. Kreş sorununun da biran önce çözülmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müsteşar Özkaldı, sorunların birlikte çözüme kavuşturulacağını ifade ederek, Tonbul ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen