Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
DSİ Çalışanlarının Sorunları Müsteşar Özkaldı’ya İletildi
09 Aralık 2016

Orman ve Su işleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı’yı ziyaret eden Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Devlet Su İşleri (DSİ) çalışanlarının sorunlarını iletti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk , Gürkan Kaya ve Mehmet Reşit Gürbüz ile birlikte Orman ve Su işleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı’yı makamında ziyaret etti.

Müsteşar Özkaldı ile bir süre görüşen Tonbul, DSİ Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı’nın açılması, şehit ve gazi yakınlarına kadro ve Ilısu projesinde çalışan personelin sorunlarını iletti.

“GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVI AÇILMASINI İSTİYORUZ”

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavının, hem çalışanlar hem de kurumlar açısından önemli olduğunu dile getiren Tonbul, "Kamu görevlileri, kariyer planlamasında bu sınava önem veriyor ve hedefine bu sınavla ulaşmak istiyor. Kurumlar da boş bulunan kadro ve unvanlardaki çalışan açığını bu sınavla kapatıyor. Sınavların geç yapılması hem çalışanların motivasyonuna olumsuz etki yapıyor hem de kurum işlerinde aksamalara neden oluyor. DSİ çalışanları Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı bekliyor. Bu sınavların en kısa sürede açılması ve düzenli olarak yapılmasını istiyoruz” dedi.

“ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARININ MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ”

Terörle Mücadele Kanunu'na göre atanan şehit ve gazi yakınlarının kadro yetersizliği nedeniyle kurumlarında eğitim durumlarına uygun pozisyonlara atanamadığını ve mağduriyetler yaşandığını söyleyen Tonbul, “Diğer kamu kurumlarında olduğu gibi DSİ Genel Müdürlüğü ve taşra teşkilatında da terörle mücadele Kanun’una göre atanan kamu görevlilerimiz var. Bu atamalar yapılırken kadro yetersizliği nedeni ile eğitim durumlarına uygun pozisyonlara atanamadılar. Bu da mağduriyetlere sebep oldu. DSİ’de bu durumdaki şehit ve gazi yakınlarına özel şahsa bağlı kadro çıkarılması ve bu kardeşlerimizin eğitim durumlarına uygun pozisyonlara atanarak mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz” diye konuştu.

“ILISU’DA TAYİNLER DÜZENLİ OLARAK YAPILMALI”

Ilısu’da çalışan personelin durumuna da değinen Tonbul, “Ilısu Barajı, terörden en çok etkilenen bölgelerimizin başında geliyor. Burada personel tutmak oldukça zor. Projede çalışan kamu görevlilerinin tayinleri düzenli olarak yapılmalı. Kreş sorununun da biran önce çözülmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müsteşar Özkaldı, sorunların birlikte çözüme kavuşturulacağını ifade ederek, Tonbul ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen