Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den, Akdeniz Bölgesi’nde Teşkilat Çalışması
23 Aralık 2016

Enerji Bir-Sen heyeti, Halep programı dönüşü Toroslar Şubeye bağlı Hatay, Osmaniye, Adana ve Mersin’de teşkilat çalışması gerçekleştirdi.

 

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ve Mehmet Reşit Gürbüz,  Reyhanlı’da düzenlenen Halep’e yardım programı sonrası Hatay, Osmaniye, Adana ve Mersin’de teşkilat çalışması gerçekleştirdi.

İlk olarak Hatay İl Başkanı Mehmet Şişman’ı ziyaret eden Enerji Bir-Sen heyeti, Hatay’daki sendikal faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. Daha sonra Osmaniye’ye geçen heyet, Osmaniye İl Başkanı Muhammet Bozkurt ve İşyeri Temsilcilerinin katılımıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda sendikal faaliyetler, iş yerlerinde yaşanan sorunlar ve ülke gündemi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

Osmaniye ziyaretinin ardından teşkilat çalışmalarına Adana ve Mersin ile devam eden Enerji Bir-Sen heyeti, Adana’da Çatalan HES İşletme Müdürlüğü, TEİAŞ 18. Bölge Müdürlüğü, Adana ve Yöresi HES İşletme Müdürlüğü, DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, MTA Doğu Akdeniz Bölge Müdürlüğü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB İl Müdürlüğü ile Mersin’deki hizmet koluna bağlı  DSİ Şube Müdürlüğü ve  Gezende HES İşletme Müdürlüğü’nün yanı sıra İşyeri Temsilcileri ile bir araya geldi.

Kurumlarda yapılan toplantılarda konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, sendikal faaliyetler, çalışma hayatı ve ülke gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“YARDIMLARIMIZ HALEPLİ KARDEŞLERİMİZE ULAŞTI”

Halep’e yapılan yardım kampanyasına değinen Doğan, “Memur-Sen olarak Türkiye’nin dört bir yanından Halep’e yardım için yola çıkan tırlarımızla beraber biz de yollara düştük. Enerji Bir-Sen teşkilatları olarak kampanyaya büyük katılım sağladık. Reyhanlı da gerçekleştirdiğimiz basın açıklamamızın ardından Cilvegözü Sınır Kapısı’na yürüyerek, dünyanın dikkatini çekmeyi başardık. Niyetimiz hasıl oldu. Elhamdülillah, Halep’te tahliyeler tamamlandı. Yardımlarımız güvenli bölgelerdeki kardeşlerimize iletilecek” diye konuştu.

“HÜKÜMETİN SÖZÜNÜ TUTMASINI BEKLİYORUZ”

KİT’lerde ücret grupları ve yıllık izinlerin ertesi yıla devredilmesi ile ilgili soruları cevaplayan Doğan, “ KİT’lerde çalışan personele ikinci ve üçüncü toplu sözleşme dönemlerinde onlarca kazanım elde ettik. 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde  temel ücret grupları ve yıllık izinlerin ertesi yıla devredilmesi için çalışma yapılmasına kararlaştırılmıştı. Bu konularla ilgili çalışmalar  tamamlanarak Yüksek Planlama Kurulu’na getirildi. Ülke gündeminin yoğunluğu nedeniyle sorun çözüme kavuşturulamadı. Kasım ayında yapılan KPDK’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bu iki konunun Aralık ayı içerisinde çözüleceğini söyledi. Ancak, yılın son haftasına gelmemize rağmen henüz bir sonuç alınamadı. Hükümetin verilen sözü tutmasını bekliyoruz” dedi.

“EMEKLİ MAAŞLARI İYİLEŞTİRİLMELİ”

Memurların en önemli sorunlarından birisinin emekli maaşlarının düşmesi olduğunu söyleyen Doğan, “Memurların genelinin en büyük sorununun emekli maşlarının düşmesi olduğunu biliyoruz. Kamu görevlileri maaşlar düştüğü için emekli olamıyor. Sahada, ‘İşçi emekli olunca maaşı düşmüyor, biz emekli oluyoruz maaşımız yarıya düşüyor’ sorularına sık sık maruz kalıyoruz. Bizde 2. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde taban aylık için 123 TL zam almıştık. O dönem taban aylık zammı hizmeti yeni olan memurlarımız tarafından eleştirilmişti. Ancak, emekliliği düşünen memurlarımız bize teşekkür etti. 3. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde de emeklilerimize 100 TL seyyanen zam aldık. Bu zamlar emekli maaşlarının iyileştirilmesine katkı sağladı. Tavan ile taban arasındaki makasın daraltılması için emekli maaşına ve ikramiyeye etki eden kalemler üzerinde çalışmamız gerekiyor” diye konuştu.

Programlara, Toroslar Şube Başkanı Hasan Bulut, Mersin İl Başkanı İlyas Güçlü, Osmaniye İl Başkanı Muhammet Bozkurt, Hatay İl Başkanı Mehmet Şişman ve İl Yönetimleri eşlik etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen