Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen’den Eti Maden Genel Müdürü Bostancı’ya Ziyaret
29 Aralık 2016

Memur-Sen Heyeti, ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürü Yaşar Bostancı’yı ziyaret etti.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz ve Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya ile birlikte Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Yaşar Bostancı’yı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Yalçın, ETİ Maden çalışanlarının sorunlarını Genel Müdür Bostancı’ya iletti.  Sendikal faaliyetlerinden bahseden Yalçın,  Memur-Sen’in 1 milyon üye ile Türkiye’nin en büyük emek hareketi olduğunu söyledi. Konfederasyon olarak 11 hizmet kolunun tamamında yetkili sendika olduklarını vurgulayan Yalçın “ Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün de içinde olduğu enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolu dahil 11 hizmet kolunun tamamında yetkiliyiz. Enerji Bir-Sen’imiz, geçen yıl ETİ Maden’de yetkiyi göğüsledi.  Yetkinin alınmasının en önemli sebebi, toplu sözleşme masasında verilen onurlu mücadele ve KİT çalışanlarına alınan onlarca kazanımdır” dedi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul ise,  enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan 38 bin kamu görevlisinin temsilcisi olduklarını, sendika olarak çalışanların hakkını en iyi şekilde savunduklarını söyledi. Sorunların her platformda dile getirildiğine dikkat çeken Tonbul, “ Sendika olarak,  kamu görevlilerinin hakkını her platformda savunuyoruz. Erdemli sendikacılık anlayışımız, kamu görevlilerinin takdirini kazandı ve tercih edilmemize neden oldu. Biz de aldığımız emanetin sorumluluğunu bilerek,  toplu sözleşme masasında mücadele veriyoruz. ETİ Maden İşletmeleri merkez ve taşra teşkilatında çalışan personele bugüne kadar önemli kazanımlar elde ettik. Sadece Eti Maden’e bağlı işletmelerde çalışan personele özel, servis hizmeti ile koruyucu gıda ve koruyucu giyim gibi değerli kazanımlara imza attık” dedi. 12 Şubat’ta yapılacak olan “Unvan Değişikliği Sınavı’nın” önemli olduğunun altını da çizen Tonbul, sınavların düzenli olarak yapılması gerektiğini ifade etti. Tonbul, Sorunların çözümü için her türlü iş birliğine hazır olduklarını kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Bostancı, Memur-Sen'in faaliyetlerini yakından takip ettiğini, kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının geliştirilmesi için ortaya koyduğu iradeden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Memur-Sen’in uluslararası alanda İslam coğrafyası ve tüm insanlık için yürüttüğü faaliyetleri yakından takip ettiklerini belirten Bostancı,   Memur-Sen'e teşekkür etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen