Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen’den Eti Maden Genel Müdürü Bostancı’ya Ziyaret
29 Aralık 2016

Memur-Sen Heyeti, ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürü Yaşar Bostancı’yı ziyaret etti.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz ve Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya ile birlikte Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Yaşar Bostancı’yı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Yalçın, ETİ Maden çalışanlarının sorunlarını Genel Müdür Bostancı’ya iletti.  Sendikal faaliyetlerinden bahseden Yalçın,  Memur-Sen’in 1 milyon üye ile Türkiye’nin en büyük emek hareketi olduğunu söyledi. Konfederasyon olarak 11 hizmet kolunun tamamında yetkili sendika olduklarını vurgulayan Yalçın “ Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün de içinde olduğu enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolu dahil 11 hizmet kolunun tamamında yetkiliyiz. Enerji Bir-Sen’imiz, geçen yıl ETİ Maden’de yetkiyi göğüsledi.  Yetkinin alınmasının en önemli sebebi, toplu sözleşme masasında verilen onurlu mücadele ve KİT çalışanlarına alınan onlarca kazanımdır” dedi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul ise,  enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan 38 bin kamu görevlisinin temsilcisi olduklarını, sendika olarak çalışanların hakkını en iyi şekilde savunduklarını söyledi. Sorunların her platformda dile getirildiğine dikkat çeken Tonbul, “ Sendika olarak,  kamu görevlilerinin hakkını her platformda savunuyoruz. Erdemli sendikacılık anlayışımız, kamu görevlilerinin takdirini kazandı ve tercih edilmemize neden oldu. Biz de aldığımız emanetin sorumluluğunu bilerek,  toplu sözleşme masasında mücadele veriyoruz. ETİ Maden İşletmeleri merkez ve taşra teşkilatında çalışan personele bugüne kadar önemli kazanımlar elde ettik. Sadece Eti Maden’e bağlı işletmelerde çalışan personele özel, servis hizmeti ile koruyucu gıda ve koruyucu giyim gibi değerli kazanımlara imza attık” dedi. 12 Şubat’ta yapılacak olan “Unvan Değişikliği Sınavı’nın” önemli olduğunun altını da çizen Tonbul, sınavların düzenli olarak yapılması gerektiğini ifade etti. Tonbul, Sorunların çözümü için her türlü iş birliğine hazır olduklarını kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Bostancı, Memur-Sen'in faaliyetlerini yakından takip ettiğini, kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının geliştirilmesi için ortaya koyduğu iradeden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Memur-Sen’in uluslararası alanda İslam coğrafyası ve tüm insanlık için yürüttüğü faaliyetleri yakından takip ettiklerini belirten Bostancı,   Memur-Sen'e teşekkür etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen