Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen’den Eti Maden Genel Müdürü Bostancı’ya Ziyaret
29 Aralık 2016

Memur-Sen Heyeti, ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürü Yaşar Bostancı’yı ziyaret etti.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz ve Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya ile birlikte Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Yaşar Bostancı’yı ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Yalçın, ETİ Maden çalışanlarının sorunlarını Genel Müdür Bostancı’ya iletti.  Sendikal faaliyetlerinden bahseden Yalçın,  Memur-Sen’in 1 milyon üye ile Türkiye’nin en büyük emek hareketi olduğunu söyledi. Konfederasyon olarak 11 hizmet kolunun tamamında yetkili sendika olduklarını vurgulayan Yalçın “ Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün de içinde olduğu enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolu dahil 11 hizmet kolunun tamamında yetkiliyiz. Enerji Bir-Sen’imiz, geçen yıl ETİ Maden’de yetkiyi göğüsledi.  Yetkinin alınmasının en önemli sebebi, toplu sözleşme masasında verilen onurlu mücadele ve KİT çalışanlarına alınan onlarca kazanımdır” dedi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul ise,  enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan 38 bin kamu görevlisinin temsilcisi olduklarını, sendika olarak çalışanların hakkını en iyi şekilde savunduklarını söyledi. Sorunların her platformda dile getirildiğine dikkat çeken Tonbul, “ Sendika olarak,  kamu görevlilerinin hakkını her platformda savunuyoruz. Erdemli sendikacılık anlayışımız, kamu görevlilerinin takdirini kazandı ve tercih edilmemize neden oldu. Biz de aldığımız emanetin sorumluluğunu bilerek,  toplu sözleşme masasında mücadele veriyoruz. ETİ Maden İşletmeleri merkez ve taşra teşkilatında çalışan personele bugüne kadar önemli kazanımlar elde ettik. Sadece Eti Maden’e bağlı işletmelerde çalışan personele özel, servis hizmeti ile koruyucu gıda ve koruyucu giyim gibi değerli kazanımlara imza attık” dedi. 12 Şubat’ta yapılacak olan “Unvan Değişikliği Sınavı’nın” önemli olduğunun altını da çizen Tonbul, sınavların düzenli olarak yapılması gerektiğini ifade etti. Tonbul, Sorunların çözümü için her türlü iş birliğine hazır olduklarını kaydetti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Bostancı, Memur-Sen'in faaliyetlerini yakından takip ettiğini, kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının geliştirilmesi için ortaya koyduğu iradeden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Memur-Sen’in uluslararası alanda İslam coğrafyası ve tüm insanlık için yürüttüğü faaliyetleri yakından takip ettiklerini belirten Bostancı,   Memur-Sen'e teşekkür etti.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen