Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den MSB Müsteşarı Fidan’a Hayırlı Olsun Ziyareti
01 Ocak 2017

Enerji Bir-Sen heyeti, Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Müsteşarlığı görevine atanan Ali Fidan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Gürkan Kaya, Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarı Ali Fidan'a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu Kapsamına Giren Kurum Ve Kuruluşların Girdikleri Hizmet Kollarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelikte yapılan değişikliğe  değinen Tonbul, Milli Savunma Bakanlığı ve Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı’nın enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna dahil edildiğini söyledi. Yönetmelikteki değişikliğin yeterli olmadığına dikkat çeken Tonbul, “ Resmi Gazete de yayımlanan değişiklik, özelleştirmelerle sürekli eriyen hizmet kolumuz içim çok önemli. Ancak, yeterli değil. Enerji Bir-Sen olarak,  Milli Savunma Bakanlığı, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü, Lojistik Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü’nün de hizmet kolumuza ilave edilmesini istiyoruz ve destek bekliyoruz. En kısa sürede ilgili kurum ve kuruluşlarda sendikal faaliyetlerimize başlayacağız” dedi.

Görüşmede Makine ve Kimya Endüstrisi çalışanlarının sorunlarını da ileten Tonbul, fiili hizmet zammı ve silah tazminatı için destek istedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müsteşar Fidan ise, 15 Temmuz’dan sonra Milli Savunma Bakanlığı’nın yapısında ciddi değişikliklerin olduğunu belirterek, Bakanlığın yeni yapısının oturması ile beraber sorunların daha net ve çözülebilir hale geleceğini söyledi. Enerji Bir-Sen’in yönetmelikle ilgili taleplerini dikkate alacaklarını ifade eden Fidan, her türlü görüş alış verişine hazır olduklarını dile getirdi.


 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen