Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Gine ve Senegal’de Temaslarda Bulundu
02 Ocak 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 58 ülkeden 116 konfederasyonun katılımıyla gerçekleştirilen “İslam Dünyasında Sendikacılık” sempozyumuna katılan ülkeleri ziyaret kapsamında Gine ve Senegal’de temaslarda bulundu.

Memur-Sen ve SESRIC işbirliğiyle İstanbul’da yapılan ve 58 ülkeden 116 konfederasyonun katıldığı, “İslam Dünyasında Sendikacılık” sempozyumunun ardından, programa katılan ülkelere iade-i ziyaretler sürüyor. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve Memur-Sen Dış İlişkiler Uzmanı Nihat Aksen Gine ve Sengal’de temaslarda bulundu, ülkelerin önde gelen emek örgütleriyle istişare toplantıları gerçekleştirdi.

Gine Ziyaretleri

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, Gine Ulusal İşçiler Konfederasyonu (CNTG) ve Gine İşçi Sendikaları Birliği (USTG) Genel Merkezlerini ziyaret etti. Memur-Sen heyeti, CNTG Genel Sekreteri El Hadj Ahmadou Dıallo ve USTG Genel Sekreteri Louis M’bemba Soumah’dan, Afrika’da ve özellikle İslam ülkelerindeki sendikal hareketler ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. 

Görüşmede konuşan Tonbul, CNTG ve USTG’yi, işçilerinin haklarına ve çalışma hayatına yönelik kaydedilen ilerlemeler için tebrik etti. Ayrıca Tonbul, İstanbul’da yapılan Sempozyumda ifade edilen, İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde bir Çalışma Örgütünün kurulması için, bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı. CNTG ve USTG temsilcileri de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Memur-Sen’e teşekkür etti.

memursengine2

Memur-Sen heyeti, Gine temasları kapsamında Conakry Maarif Vakfı’nın temsilcileriyle bir araya geldi. Burada yapılan toplantıda Gine’deki eğitim çalışmaları değerlendirildi, CNTG heyeti ile Gine’de iş ve eğitim konusunda fikir alış verişi yapıldı. Ardından Memur-Sen heyeti bir kolej ve bir anaokulu ziyaretinde bulundu. Ziyaretlere TİKA Gine Koordinatörü Mehmet Özdemir de eşlik etti. 

Memur-Sen heyeti, CNTG ve USTG eşliğinde Gine Çalışma Bakanlığını ziyaret etti. Çalışma Bakanı Albert Damatang Camara ve Devlet Memurları Bakanı Sekouma Touré ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Memur-Sen heyeti, Türkiye ve Memur-Sen konfederasyonu hakkında bakanlara bilgi verdi. Bakanlardan, İstanbul Deklarasyonuna destek olmaları istendi. Memur-Sen heyeti son olarak, Diyanet Başkanlığı Genel Sekreteri Elhadj Abdoul Karim Dioubaté ile bir araya gelerek, istişarelerde bulundu. Genel Sekreter Dioubaté de Gine’de de Türkiye’de olduğu gibi imamların memur statüsüne tabii edilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı.

memursengine1

Senegal Ziyareti

Memur-Sen heyeti, CSA Genel Merkezi inşaatının ziyaret etti. Heyet, CSA Genel Sekreter Elimane Diouf, Genel Sekreter Yardımcısı El Hadj Ibrahima Gueye ve Uluslararası İlişkiler Başdanışmanı Latsouck Gueye tarafından karşılandı. Görüşmede karşılıklı istişareler yapıldı, CSA ve Memur-Sen işbirliği masaya yatırıldı.

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen