Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul, Gine ve Senegal’de Temaslarda Bulundu
02 Ocak 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, 58 ülkeden 116 konfederasyonun katılımıyla gerçekleştirilen “İslam Dünyasında Sendikacılık” sempozyumuna katılan ülkeleri ziyaret kapsamında Gine ve Senegal’de temaslarda bulundu.

Memur-Sen ve SESRIC işbirliğiyle İstanbul’da yapılan ve 58 ülkeden 116 konfederasyonun katıldığı, “İslam Dünyasında Sendikacılık” sempozyumunun ardından, programa katılan ülkelere iade-i ziyaretler sürüyor. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve Memur-Sen Dış İlişkiler Uzmanı Nihat Aksen Gine ve Sengal’de temaslarda bulundu, ülkelerin önde gelen emek örgütleriyle istişare toplantıları gerçekleştirdi.

Gine Ziyaretleri

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, Gine Ulusal İşçiler Konfederasyonu (CNTG) ve Gine İşçi Sendikaları Birliği (USTG) Genel Merkezlerini ziyaret etti. Memur-Sen heyeti, CNTG Genel Sekreteri El Hadj Ahmadou Dıallo ve USTG Genel Sekreteri Louis M’bemba Soumah’dan, Afrika’da ve özellikle İslam ülkelerindeki sendikal hareketler ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. 

Görüşmede konuşan Tonbul, CNTG ve USTG’yi, işçilerinin haklarına ve çalışma hayatına yönelik kaydedilen ilerlemeler için tebrik etti. Ayrıca Tonbul, İstanbul’da yapılan Sempozyumda ifade edilen, İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde bir Çalışma Örgütünün kurulması için, bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı. CNTG ve USTG temsilcileri de ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Memur-Sen’e teşekkür etti.

memursengine2

Memur-Sen heyeti, Gine temasları kapsamında Conakry Maarif Vakfı’nın temsilcileriyle bir araya geldi. Burada yapılan toplantıda Gine’deki eğitim çalışmaları değerlendirildi, CNTG heyeti ile Gine’de iş ve eğitim konusunda fikir alış verişi yapıldı. Ardından Memur-Sen heyeti bir kolej ve bir anaokulu ziyaretinde bulundu. Ziyaretlere TİKA Gine Koordinatörü Mehmet Özdemir de eşlik etti. 

Memur-Sen heyeti, CNTG ve USTG eşliğinde Gine Çalışma Bakanlığını ziyaret etti. Çalışma Bakanı Albert Damatang Camara ve Devlet Memurları Bakanı Sekouma Touré ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Memur-Sen heyeti, Türkiye ve Memur-Sen konfederasyonu hakkında bakanlara bilgi verdi. Bakanlardan, İstanbul Deklarasyonuna destek olmaları istendi. Memur-Sen heyeti son olarak, Diyanet Başkanlığı Genel Sekreteri Elhadj Abdoul Karim Dioubaté ile bir araya gelerek, istişarelerde bulundu. Genel Sekreter Dioubaté de Gine’de de Türkiye’de olduğu gibi imamların memur statüsüne tabii edilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı.

memursengine1

Senegal Ziyareti

Memur-Sen heyeti, CSA Genel Merkezi inşaatının ziyaret etti. Heyet, CSA Genel Sekreter Elimane Diouf, Genel Sekreter Yardımcısı El Hadj Ibrahima Gueye ve Uluslararası İlişkiler Başdanışmanı Latsouck Gueye tarafından karşılandı. Görüşmede karşılıklı istişareler yapıldı, CSA ve Memur-Sen işbirliği masaya yatırıldı.

Diğer Haberler

Resimler
Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen