Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan TİKA Başkan Yardımcısı Maskan’a Ziyaret
09 Ocak 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  T.C Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı‘nı (TİKA) ziyaret etti.

Yapılan görüşmede, TİKA’nın çalışmaları ile ilgili  Başkan Yardımcısı Ali Maskan’dan bilgi alan Tonbul, TİKA ile Memur-Sen Konfederasyonu arasında muhtemel işbirliği imkanları oluşturmak istediklerini vurgulayarak, bu amaçla yapılabilecek çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulundu.

 

Memur-Sen’in yurt dışı faaliyetlerinden bahseden Tonbul, Ekim ayında 58 ülkeden 116 konfederasyonun katılımıyla İstanbul’da “İslam Dünyasında Sendikacılık” konulu sempozyum gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

İkili ilişkilerin geliştirilmesi noktasında sempozyuma katılan ülkelere  ziyarette bulunduklarını ifade eden Tonbul, “Memur-Sen olarak, 2016 yılının son ziyaretini Afrika ülkelerinden Senegal ve Gine’ye gerçekleştirdik. Buralarda yaptığımız ziyaretlerde, sendikalarla istişarelerde bulunduk. Gittiğimiz ülkelerde Türkiye'ye olan itibarın en üst seviyede olduğuna şahitlik ettik.Türkiye’nin TİKA aracılığıyla olsun, sivil toplu kuruluşları aracılığıyla olsun buralarda kendini hissettirmesi gerekiyor. Buradaki halkın Türkiye’den beklentileri büyük. Sosyal hayatın geliştirilmesi, istihdamı artıracak iş potansiyelinin  genişletilmesi için Türkiye olarak gerekli desteği sağlamamız gerekiyor. Gittiğimiz ülkelerin verimli tarım arazileri var ancak, çiftçilere mesleki eğitim  verilmesi lazım. Tarım arazileri hem ekipman yetersizliği hem de modern yöntemler kullanılmadığı için verim alınamıyor. Sendika olarak, buradaki halka mesleki eğitim vermeyi hedefliyoruz. Modern ekipman desteğinin sağlanması için kamu kurum ve kuruluşlarımızla istişarelerde bulunuyoruz ” dedi.

 

Önümüzdeki hafta Mali, Nijer ve Burkina Faso da temaslarda bulunacaklarını belirten Tonbul, Nijer’deki  TİKA  Koordinatörlüğü’nü de ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi.

 

TİKA`nın kuruluş amacına yönelik olabilecek her türlü girişimi desteklediklerini ifade eden Maskan, TİKA`nın meslek örgütleri, sivil toplum örgütleri ve uluslararası yardım örgütleriyle yakın işbirliği içinde çalışarak ortak projeler ürettiğini ve üretilen projelere destekte verdiğini söyledi. TİKA Başkan Yardımcısı Maskan, Memur-Sen Konfederasyonu`nun proje ve girişimlerine destek vermekten dolayı da memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

 

Ziyarette, Enerji Bir-Sen Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk ile Memur-Sen Dış İlişkiler Uzmanı Nihat Aksen hazır bulundu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen