Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan TİKA Başkan Yardımcısı Maskan’a Ziyaret
09 Ocak 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  T.C Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı‘nı (TİKA) ziyaret etti.

Yapılan görüşmede, TİKA’nın çalışmaları ile ilgili  Başkan Yardımcısı Ali Maskan’dan bilgi alan Tonbul, TİKA ile Memur-Sen Konfederasyonu arasında muhtemel işbirliği imkanları oluşturmak istediklerini vurgulayarak, bu amaçla yapılabilecek çalışmalar üzerine görüş alışverişinde bulundu.

 

Memur-Sen’in yurt dışı faaliyetlerinden bahseden Tonbul, Ekim ayında 58 ülkeden 116 konfederasyonun katılımıyla İstanbul’da “İslam Dünyasında Sendikacılık” konulu sempozyum gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

İkili ilişkilerin geliştirilmesi noktasında sempozyuma katılan ülkelere  ziyarette bulunduklarını ifade eden Tonbul, “Memur-Sen olarak, 2016 yılının son ziyaretini Afrika ülkelerinden Senegal ve Gine’ye gerçekleştirdik. Buralarda yaptığımız ziyaretlerde, sendikalarla istişarelerde bulunduk. Gittiğimiz ülkelerde Türkiye'ye olan itibarın en üst seviyede olduğuna şahitlik ettik.Türkiye’nin TİKA aracılığıyla olsun, sivil toplu kuruluşları aracılığıyla olsun buralarda kendini hissettirmesi gerekiyor. Buradaki halkın Türkiye’den beklentileri büyük. Sosyal hayatın geliştirilmesi, istihdamı artıracak iş potansiyelinin  genişletilmesi için Türkiye olarak gerekli desteği sağlamamız gerekiyor. Gittiğimiz ülkelerin verimli tarım arazileri var ancak, çiftçilere mesleki eğitim  verilmesi lazım. Tarım arazileri hem ekipman yetersizliği hem de modern yöntemler kullanılmadığı için verim alınamıyor. Sendika olarak, buradaki halka mesleki eğitim vermeyi hedefliyoruz. Modern ekipman desteğinin sağlanması için kamu kurum ve kuruluşlarımızla istişarelerde bulunuyoruz ” dedi.

 

Önümüzdeki hafta Mali, Nijer ve Burkina Faso da temaslarda bulunacaklarını belirten Tonbul, Nijer’deki  TİKA  Koordinatörlüğü’nü de ziyaret edeceklerini sözlerine ekledi.

 

TİKA`nın kuruluş amacına yönelik olabilecek her türlü girişimi desteklediklerini ifade eden Maskan, TİKA`nın meslek örgütleri, sivil toplum örgütleri ve uluslararası yardım örgütleriyle yakın işbirliği içinde çalışarak ortak projeler ürettiğini ve üretilen projelere destekte verdiğini söyledi. TİKA Başkan Yardımcısı Maskan, Memur-Sen Konfederasyonu`nun proje ve girişimlerine destek vermekten dolayı da memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

 

Ziyarette, Enerji Bir-Sen Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk ile Memur-Sen Dış İlişkiler Uzmanı Nihat Aksen hazır bulundu.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen