Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan ANT Başkanı Çitçi’ye Ziyaret
11 Ocak 2017

 

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul beraberindeki heyet ile birlikte enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna katılan Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve  Gürkan Kaya, geçtiğimiz günlerde yayımlanan Resmi Gazete ile enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna dahil olan Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı’nı ziyaret etti.

 Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanı Muharrem Zeki Çitçi ile bir süre görüşen Tonbul, kurumun Enerji Bir-Sen’in hukuk  mücadelesi ile enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna dahil edildiğini, yeni dönemin sendikaya ve kurum çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.

Enerji Bir-Sen’in faaliyetlerinden bahseden Tonbul, enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan 38 bin kamu görevlisi için hak mücadelesi verdiklerini vurguladı.

 2010 yılından bu yana hizmet kolunda genel yetkili sendika olduklarını belirten Tonbul şunları kaydetti:

“Enerji Bir-Sen olarak 2010 yılından bu yana enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda genel yetkili sendikayız. Altı yıldır kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarını ileriye taşımak için mücadele ediyoruz. 2011 yılında Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attık. Bu güne kadar üç toplu sözleşme dönemi geçirdik. Kamu görevlilerimize yüzdelik zamlar dışında sadece bizim hizmet kolumuza özel onlarca kazanım elde ettik. İnşallah, Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı’nda da en kısa süre teşkilatlanmamızı oluşturacağız.  Bu yıl yapılacak 4. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika olarak hükümetle pazarlığına biz oturacağız. Üç dönemlik toplu sözleşme tecrübemizle kurum çalışanlarımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz.”

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çiftçi, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in faaliyetlerini takip ettiğini söyledi. Toplu sözleşme hakkının elde edilmesi ile birlikte kamu görevlilerinin hanesine önemli kazanımlar elde edildiğini ifade eden Çiftçi, “ Kurumumuz enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna dahil edilmesi bizleri sevindirdi. Yeni hizmet kolunda kurum çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirileceğine ve daha da ileriye taşınacağına inanıyorum. Biz de kurum olarak üzerimize ne düşüyorsa yerine getirmeye hazırız” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen