Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan ANT Başkanı Çitçi’ye Ziyaret
11 Ocak 2017

 

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul beraberindeki heyet ile birlikte enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna katılan Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve  Gürkan Kaya, geçtiğimiz günlerde yayımlanan Resmi Gazete ile enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna dahil olan Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı’nı ziyaret etti.

 Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanı Muharrem Zeki Çitçi ile bir süre görüşen Tonbul, kurumun Enerji Bir-Sen’in hukuk  mücadelesi ile enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna dahil edildiğini, yeni dönemin sendikaya ve kurum çalışanlarına hayırlı olmasını diledi.

Enerji Bir-Sen’in faaliyetlerinden bahseden Tonbul, enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan 38 bin kamu görevlisi için hak mücadelesi verdiklerini vurguladı.

 2010 yılından bu yana hizmet kolunda genel yetkili sendika olduklarını belirten Tonbul şunları kaydetti:

“Enerji Bir-Sen olarak 2010 yılından bu yana enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda genel yetkili sendikayız. Altı yıldır kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarını ileriye taşımak için mücadele ediyoruz. 2011 yılında Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attık. Bu güne kadar üç toplu sözleşme dönemi geçirdik. Kamu görevlilerimize yüzdelik zamlar dışında sadece bizim hizmet kolumuza özel onlarca kazanım elde ettik. İnşallah, Akaryakıt İkmal ve Nato Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı’nda da en kısa süre teşkilatlanmamızı oluşturacağız.  Bu yıl yapılacak 4. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde yetkili sendika olarak hükümetle pazarlığına biz oturacağız. Üç dönemlik toplu sözleşme tecrübemizle kurum çalışanlarımızı en iyi şekilde temsil edeceğiz.”

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çiftçi, Memur-Sen ve Enerji Bir-Sen’in faaliyetlerini takip ettiğini söyledi. Toplu sözleşme hakkının elde edilmesi ile birlikte kamu görevlilerinin hanesine önemli kazanımlar elde edildiğini ifade eden Çiftçi, “ Kurumumuz enerji, sanayi ve madencilik hizmet koluna dahil edilmesi bizleri sevindirdi. Yeni hizmet kolunda kurum çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirileceğine ve daha da ileriye taşınacağına inanıyorum. Biz de kurum olarak üzerimize ne düşüyorsa yerine getirmeye hazırız” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen