Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
BSTB Çalışanlarının Sorunları Müsteşar Aslan’a İletildi
13 Ocak 2017

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çalışan personelin Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan’a iletti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları  Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ve Ankara 6 Nolu Şube Başkanı Hüseyin İpekli,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Tonbul, çapraz denetime giden personelin harcırahlarla ilgili mağduriyetleri, Piyasa Gözetim ve Denetimi (PGD) personeline denetçilik kadrosu verilmesi, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının düzenli olarak yapılması, yemek yardımında yaşanan sorunlar ve ölçü ayar memuru sayısının yetersizliği konularını Müsteşar Aslan’a iletti.

 

“HARCIRAHLAR ARTIRILSIN”

Kurumun merkez ve taşra teşkilatında çalışan personelin denetim için sürekli sahada olduğuna söyleyen Tonbul, “ Denetime giden personelin harcırahları yetersiz. İşlerin aksamaması ve memurların mağdur olmaması için harcırahlar artırılmasını istiyoruz.  Ayrıca, 2016 - 2017 yıllarını kapsayan 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde de gündeme getirdiğimiz piyasa gözetim ve denetim görevi yapan personele haklarında bir kayıp yaşamamaları için denetçi kadrosu talep ediyoruz” dedi.

“YEMEK YARDIMINDA YAŞANAN SORUNLAR GİDERİLMELİ”

Kurumun, bazı büyükşehirlerdeki teşkilatlarında memurlara verilen yemek yardımında sorunların yaşandığına dikkat çeken Tonbul, “ Devlet memurlarına verilen yemek yardımında yanlış uygulanmadan kaynaklı sorunlar yaşanıyor. Memurlara verilen yemek yardımının üçte ikisini devlet, üçte birini memur ödemesi gerekirken bazı büyükşehirlerde bunun tam tersi uygulanıyor.  Merkez ve taşra teşkilatında uygulamada birlik olması ve mağduriyetlerin önlenmesi açısından bu yanlıştan bir an önce dönülmesini istiyoruz” diye konuştu.

 

“500 ÖLÇÜ AYAR MEMURUNA İHTİYAÇ VAR”

Kurumda çalışan ölçü ayar memurunun yetersiz olduğunu belirten Tonbul, “Bakanlık bünyesinde görev yapan ölçü ayar memuru sayısı yetersiz. Personel yetersizliğinden dolayı bazı illerde ölçü ve ayar denetimleri zamanında yapılamıyor. Biz en az 500 ölçü ayar memur daha alınması talep ediyoruz” dedi.

MÜSTEŞAR ASLAN: Enerji Bir-Sen’in kamu görevlilerinin sorunlarını tespit etme ve çözüm arama noktasında önemli bir işlevi yerine getirdiği söyleyen Müsteşar Aslan, “ Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında çalışan personelin daha iyi şartlarda istihdam edilmesi için mevcut sorunların giderilmesi noktasında sendikanın önerilerini değerli buluyorum. Bakanlık, sendika işbirliği ile sorunları kolayca aşacağımıza inanıyorum. Bahsedilen sorunları kendi içimizde de değerlendirerek en kısa sürede çözüme kavuşturacağız” dedi.

Toplantının ardından Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk’ü ziyaret eden Enerji Bir-Sen heyeti, sendikal faaliyetler ve çalışanların sorunları görüş alışverişinde bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen