Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
BSTB Çalışanlarının Sorunları Müsteşar Aslan’a İletildi
13 Ocak 2017

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında çalışan personelin Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan’a iletti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları  Cemil Şentürk, Gürkan Kaya ve Ankara 6 Nolu Şube Başkanı Hüseyin İpekli,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan ile istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Tonbul, çapraz denetime giden personelin harcırahlarla ilgili mağduriyetleri, Piyasa Gözetim ve Denetimi (PGD) personeline denetçilik kadrosu verilmesi, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının düzenli olarak yapılması, yemek yardımında yaşanan sorunlar ve ölçü ayar memuru sayısının yetersizliği konularını Müsteşar Aslan’a iletti.

 

“HARCIRAHLAR ARTIRILSIN”

Kurumun merkez ve taşra teşkilatında çalışan personelin denetim için sürekli sahada olduğuna söyleyen Tonbul, “ Denetime giden personelin harcırahları yetersiz. İşlerin aksamaması ve memurların mağdur olmaması için harcırahlar artırılmasını istiyoruz.  Ayrıca, 2016 - 2017 yıllarını kapsayan 3. Dönem toplu sözleşme görüşmelerinde de gündeme getirdiğimiz piyasa gözetim ve denetim görevi yapan personele haklarında bir kayıp yaşamamaları için denetçi kadrosu talep ediyoruz” dedi.

“YEMEK YARDIMINDA YAŞANAN SORUNLAR GİDERİLMELİ”

Kurumun, bazı büyükşehirlerdeki teşkilatlarında memurlara verilen yemek yardımında sorunların yaşandığına dikkat çeken Tonbul, “ Devlet memurlarına verilen yemek yardımında yanlış uygulanmadan kaynaklı sorunlar yaşanıyor. Memurlara verilen yemek yardımının üçte ikisini devlet, üçte birini memur ödemesi gerekirken bazı büyükşehirlerde bunun tam tersi uygulanıyor.  Merkez ve taşra teşkilatında uygulamada birlik olması ve mağduriyetlerin önlenmesi açısından bu yanlıştan bir an önce dönülmesini istiyoruz” diye konuştu.

 

“500 ÖLÇÜ AYAR MEMURUNA İHTİYAÇ VAR”

Kurumda çalışan ölçü ayar memurunun yetersiz olduğunu belirten Tonbul, “Bakanlık bünyesinde görev yapan ölçü ayar memuru sayısı yetersiz. Personel yetersizliğinden dolayı bazı illerde ölçü ve ayar denetimleri zamanında yapılamıyor. Biz en az 500 ölçü ayar memur daha alınması talep ediyoruz” dedi.

MÜSTEŞAR ASLAN: Enerji Bir-Sen’in kamu görevlilerinin sorunlarını tespit etme ve çözüm arama noktasında önemli bir işlevi yerine getirdiği söyleyen Müsteşar Aslan, “ Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında çalışan personelin daha iyi şartlarda istihdam edilmesi için mevcut sorunların giderilmesi noktasında sendikanın önerilerini değerli buluyorum. Bakanlık, sendika işbirliği ile sorunları kolayca aşacağımıza inanıyorum. Bahsedilen sorunları kendi içimizde de değerlendirerek en kısa sürede çözüme kavuşturacağız” dedi.

Toplantının ardından Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk’ü ziyaret eden Enerji Bir-Sen heyeti, sendikal faaliyetler ve çalışanların sorunları görüş alışverişinde bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen