Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Eti Maden Emet İşletmesi İstişare Toplantısı Yapıldı
18 Ocak 2017

Enerji Bir-Sen heyeti, Emet ve Bigadiç İşletme Müdürlüğü çalışanları ile bir araya geldi.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Reşit Gürbüz ve Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya ile birlikte Emet Bor İşletme Müdürlüğü ve Bigadiç Bor İşletme Müdürlüğü çalışanları ile bir araya geldi.

Emet Bor İşletme Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Doğan, toplu sözleşme ve çalışma hayatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2016 - 2017 için başarılı bir toplu sözleşme dönemi geçirdiklerini hatırlatan Doğan, “ Kamu görevlilerinin genelini ve hizmet kolu çalışanlarımızı ilgilendiren 3. dönem toplu sözleşmesi hemen hemen herkesi memnun eden bir toplu sözleşme oldu. Kazanımlarımız kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarını bir adım daha ileriye taşıdı. Yeni toplu sözleşme ile kamu görevlilerinin hanesine yeni kazanımları ekleyeceğiz” dedi.

“SKALA AYARLAMASI İSTEDEĞİMİZ GİBİ YAPILDI”

Kurumda çalışan personelin skala ayarlaması Enerji Bir-Sen’in istediği şekilde yapıldı diyen Doğan, “ETİ Maden İşletmelerinde çalışan personelin ücretlerinin tavandan ödenmesi için kurum yetkilileri ile istişarede bulunduk. Mücadelemiz sonunda skala ayarlaması sendikamızın istediği gibi yapıldı” diye konuştu.

“KORUYUCU GİYİM HAYATA GEÇTİ ”

ETİ Maden’de koruyucu giyim dağıtımının gerçekleştirildiğini belirten Doğan, “Enerji Bir-Sen’i hizmet kolları arasında farklı kılan kazanımlarımızdan birisi de fabrika, atölye, laboratuvar, trafo vs. gibi alanlarda çalışan personel için alınan koruyucu giyim malzemesi.  2016-2017 toplu sözleme kazanımlarımızdan olan koruyucu giyim kazanımı hizmet kolumuzdaki ilgili kurumların tamamında hayata geçti.. ETİ Maden’de de geçtiğimiz günlerde dağıtımı gerçekleştirildi. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

 

“İŞLETMELERİN SERVİS SORUNU ÇÖZÜLDÜ”

ETİ Maden’e bağlı işletmelerde yaşanan servis sorununun çözüme kavuşturulduğunu söyleyen Doğan, “ Hizmet kolumuzda üç alan var. Enerji, sanayi ve madencilik. 22 tane de kurumumuz var. Her kurum için toplu sözleşme masasına özel hazırlanıyoruz. Bu özverili çalışmanın karşılığını da masada alıyoruz. Bunun en güzel örneklerinden birisi, ETİ Maden İşletmeleri’ne bağlı Bigadiç, Emet, Kırka ve Bandırma İşletmelerinde çalışan personelin, işi gidiş- gelişlerinde servis sorunu yaşanıyordu. Sendikamızın mücadelesi ile bu sorun çözüme kavuşturuldu” dedi.

Program sonunda İşletme Müdürü Metin Arslan, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Doğan’a plaket takdim etti.

 

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen