Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den STK’lara Ziyaret
24 Ocak 2017

Enerji Bir-Sen heyeti, sivil toplum kuruluşları MMG, TGTV ve GİV'i ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk ve Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya ile birlikte  Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG), Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) ve Girişimci İş Adamları Vakfı’nı (GİV) ziyaret etti.

İlk olarak MMG Genel Başkanı Mehmet Kürşat Çapar’ı makamında ziyaret eden Doğan ve beraberindeki heyet, kamuda ve özel sektörde çalışan mühendislerin sorunları ile iş sağlığı ve güvenliği konularında istişarede bulundu.

“MÜHENDİSLERİN REFAH DÜZEYİNİ ARTIRDIK”

Ziyarette konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Doğan,  Enerji Bir-Sen’in enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda sendikal faaliyet yürüttüğünü, çalışanların büyük bir kısmının mühendis grubundan oluştuğunu söyledi. İki yılda bir yapılan, kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının düzenlendiği toplu sözleşme görüşmelerinde mühendis personel için önemli kazanımlar elde edildiğinin altını çizen Doğan, “Hizmet kolumuz teknik kurumların yoğun olduğu özellikle mühendis ve mühendis kökenli personelin fazla olduğu hizmet kollarından birisi. Çalışanlarımızın sorunlarını iki yılda bir yapılan toplu sözleşme masasında gündeme getiriyoruz. Özellikle hizmet kolumuzdaki mühendislerimiz için önemli kazanımlarımız oldu. Arazi tazminatından, ek ödemelere kadar yeni haklar elde edildi.  Mühendislerimizin refah düzeyini artırdık. Her geçen toplu sözleşme  bu kazanımları artırarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE ORTAK PROJE TEKLİFİ

Türkiye’nin en önemli sorunlarından olan iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili Enerji Bir-Sen’in görüşlerini paylaşan Doğan, “Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi iş sağlığı ve güvenliği konusu. Hizmet kolumuzda Türkiye’nin yer altı kaynaklarının çıkarılmasını ve işlenmesini sağlayan lokomotif kuruluşlar yer alıyor. Son yıllarda maden kazalarında onlarca canımız gitti. Sendika olarak, bu konu ile ilgili görüşlerimizi daha önce kamuoyuyla paylaştık. İş Sağlığı ve güvenliği sadece maden değil, gündelik yaşantımızın her alanında gerekli. MMG ile iş sağlığı ve güvenliği konularında ortak projeler geliştirebiliriz” diye konuştu.

Daha sonra Girişimci İş Adamları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve STK İlişkiler Konsey Başkanı Osman Aydemir’i ziyaret eden Doğan ve beraberindeki heyet, vakfın faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.

Son olarak Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Müdürü Kemal Kaya ile görüşen Enerji Bir-Sen heyeti, çalışma hayatı ve ülke gündemi ile ilgili istişarede bulundu.

 
Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen