Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den STK’lara Ziyaret
24 Ocak 2017

Enerji Bir-Sen heyeti, sivil toplum kuruluşları MMG, TGTV ve GİV'i ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cemil Şentürk ve Ankara 7 Nolu Şube Başkanı Mustafa Kaya ile birlikte  Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG), Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) ve Girişimci İş Adamları Vakfı’nı (GİV) ziyaret etti.

İlk olarak MMG Genel Başkanı Mehmet Kürşat Çapar’ı makamında ziyaret eden Doğan ve beraberindeki heyet, kamuda ve özel sektörde çalışan mühendislerin sorunları ile iş sağlığı ve güvenliği konularında istişarede bulundu.

“MÜHENDİSLERİN REFAH DÜZEYİNİ ARTIRDIK”

Ziyarette konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Doğan,  Enerji Bir-Sen’in enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda sendikal faaliyet yürüttüğünü, çalışanların büyük bir kısmının mühendis grubundan oluştuğunu söyledi. İki yılda bir yapılan, kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının düzenlendiği toplu sözleşme görüşmelerinde mühendis personel için önemli kazanımlar elde edildiğinin altını çizen Doğan, “Hizmet kolumuz teknik kurumların yoğun olduğu özellikle mühendis ve mühendis kökenli personelin fazla olduğu hizmet kollarından birisi. Çalışanlarımızın sorunlarını iki yılda bir yapılan toplu sözleşme masasında gündeme getiriyoruz. Özellikle hizmet kolumuzdaki mühendislerimiz için önemli kazanımlarımız oldu. Arazi tazminatından, ek ödemelere kadar yeni haklar elde edildi.  Mühendislerimizin refah düzeyini artırdık. Her geçen toplu sözleşme  bu kazanımları artırarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE ORTAK PROJE TEKLİFİ

Türkiye’nin en önemli sorunlarından olan iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili Enerji Bir-Sen’in görüşlerini paylaşan Doğan, “Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi iş sağlığı ve güvenliği konusu. Hizmet kolumuzda Türkiye’nin yer altı kaynaklarının çıkarılmasını ve işlenmesini sağlayan lokomotif kuruluşlar yer alıyor. Son yıllarda maden kazalarında onlarca canımız gitti. Sendika olarak, bu konu ile ilgili görüşlerimizi daha önce kamuoyuyla paylaştık. İş Sağlığı ve güvenliği sadece maden değil, gündelik yaşantımızın her alanında gerekli. MMG ile iş sağlığı ve güvenliği konularında ortak projeler geliştirebiliriz” diye konuştu.

Daha sonra Girişimci İş Adamları Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve STK İlişkiler Konsey Başkanı Osman Aydemir’i ziyaret eden Doğan ve beraberindeki heyet, vakfın faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.

Son olarak Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Müdürü Kemal Kaya ile görüşen Enerji Bir-Sen heyeti, çalışma hayatı ve ülke gündemi ile ilgili istişarede bulundu.

 
Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen