Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen Heyetiyle Görüşen Nijer Başbakanı Rafîni: FETÖ Nijer'de Tarih Oldu
25 Ocak 2017

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, sendikal görüşmeler ve işbirliği çerçevesinde bulundukları Nijer'de, Nijer Başbakanı Brigi Raf ini ile görüştü. Görüşmede Nijer Başbakanı Rafîni, ülkesinde FETÖ'nün tarih olduğunu, bundan sonraki ilişkilerinin Türk hükümeti ve referansı olan sivil toplum örgütleri ile sürdürüleceğini söyledi. Rafîni, ziyareti dolayısıyla Memur-Sen Heyetine teşekkürlerini iletti.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Nijer Başbakanı Brigi Rafini ile görüştü. Memur-Sen Heyetini kabul eden Rafini, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Memur-Sen'in, İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesindeki ülke sendikalarına yönelik yaptığı çalışmaları takdir ettiklerini kaydetti. Nijer'in, darbeler ve terör örgütleriyle mücadele etmiş bir ülke olarak Türk hükümetinin yanında ve destekçisi olduğunu söyleyen Rafîni, FETÖ ve benzer örgütlere ülkelerinde yer olmadığını ifade etti. 

Üç Ülkede, Başbakan, Çok Sayıda Bakan ve Sendika İle Görüşmelerde Bulunuldu

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş ile Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Nijer, Burkina Faso ve Mali'de bir dizi ziyarette bulundu. Ziyaretlerde başbakan, bakan ile sendika ve konfederasyonlarla görüşmeler gerçekleştiren Memur-Sen heyeti, Nijer'de Maarif Vakfı'na devredilen okulu da ziyaret etti.

nijerziyaret2

Memiş: Tecrübe ve Bilgi Paylaşımı, Medeniyet Borcumuz

Ziyaretlerde konuşan Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, “Dünya Müslümanlarının gözü Türkiye'de. İstanbul'da bir sempozyum yapmış, bilgi ve tecrübe paylaşımının kapısını aralamıştık. Bu ziyaretlerle bunun somut adımlarını atıyoruz" şeklinde konuştu. 

Tonbul: Memur-Sen Sendikal Anlamda Büyük Tecrübeye Sahip

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ise, Memur-Sen'in sendikal anlamda büyük bir tecrübeye sahip olduğunu ve bu tecrübeni diğer ülkelerde faaliyet gösteren emek hareketleriyle paylaşabileceklerini vurguladı.
nijerziyaret1

İlk Ziyaret Nijer'e

Memiş ve Tonbul, Nijer'de ziyaretlerde bulundu. Çalışma Bakanı Sadissou Yahouza'yı ziyaret eden Memur-Sen Heyeti, iki ülke arasındaki ilişkiler ve sendikal çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu. Bakan Yahouza, ziyaret ve işbirliklerinin sürmesi gerektiğini belirterek, Türkiye ve Memur-Sen'in tecrübelerinden faydalanmak istediklerini ifade etti.

Nijer CDTN Konfederasyonu Başkanı İdrissa Cibrilla, USTN Konfederasyonu Başkanı Manou Bague ve heyetiyle yaptığı görüşmede ise Memur-Sen Heyeti, iki ülke arasındaki sendikal ilişkilerin önemine vurgu yaptı.
nijerziyaret3

Heyetten, Burkma Faso'da Temaslar

Memur-Sen Heyeti Burkina Faso'da da ziyaretlerde bulundu. Sağlık merkezini ziyaret eden Memur-Sen Heyeti, Burkina Faso Memuriyet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Clement Savadogo ile görüştü.

Burkina Faso'da ONLS Konfederasyonu Genel Başkanı Paul Kabore, CNTB Konfederasyonu Genel Başkanı Agust Blaise, CSB Konfederasyonu Genel Başkanı Oliver Guy ve yönetimleriyle de bir araya gelen Heyet, bu ülkelerdeki sendikal durum hakkında bilgi aldı.
nijerziyaret4

Malide Üst Düzey Ziyaretler

Daha sonra Mali'ye geçerek ziyaretlerde bulunan Memur-Sen Heyeti, burada da görüşmeler gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Mali Memuriyet, Kurumlararası İlişkiler ve Çalışma Bakanı Arakatalla Diarra'yla bir araya gelen Memiş ve Tonbul, Mali Ekonomik Konsey Başkanı Dr.Boulkassoum Haidara'yı da UNTM Konfederasyonu ile birlikte ziyaret etti.
nijerziyaret5

Mali CSTM Konfederasyonu Genel Başkanı Hamamdoun Amion Gyindo ve yönetimi ile bir araya gelen Memur-Sen heyeti, UNTM Konfederasyonu Genel Başkanı Yacouba Katile ve yönetimi ile de görüşerek çalışmaları hakkında Katile'den bilgi aldı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen