Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen Heyetiyle Görüşen Nijer Başbakanı Rafîni: FETÖ Nijer'de Tarih Oldu
25 Ocak 2017

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, sendikal görüşmeler ve işbirliği çerçevesinde bulundukları Nijer'de, Nijer Başbakanı Brigi Raf ini ile görüştü. Görüşmede Nijer Başbakanı Rafîni, ülkesinde FETÖ'nün tarih olduğunu, bundan sonraki ilişkilerinin Türk hükümeti ve referansı olan sivil toplum örgütleri ile sürdürüleceğini söyledi. Rafîni, ziyareti dolayısıyla Memur-Sen Heyetine teşekkürlerini iletti.

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş ve Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Nijer Başbakanı Brigi Rafini ile görüştü. Memur-Sen Heyetini kabul eden Rafini, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Memur-Sen'in, İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesindeki ülke sendikalarına yönelik yaptığı çalışmaları takdir ettiklerini kaydetti. Nijer'in, darbeler ve terör örgütleriyle mücadele etmiş bir ülke olarak Türk hükümetinin yanında ve destekçisi olduğunu söyleyen Rafîni, FETÖ ve benzer örgütlere ülkelerinde yer olmadığını ifade etti. 

Üç Ülkede, Başbakan, Çok Sayıda Bakan ve Sendika İle Görüşmelerde Bulunuldu

Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş ile Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Nijer, Burkina Faso ve Mali'de bir dizi ziyarette bulundu. Ziyaretlerde başbakan, bakan ile sendika ve konfederasyonlarla görüşmeler gerçekleştiren Memur-Sen heyeti, Nijer'de Maarif Vakfı'na devredilen okulu da ziyaret etti.

nijerziyaret2

Memiş: Tecrübe ve Bilgi Paylaşımı, Medeniyet Borcumuz

Ziyaretlerde konuşan Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, “Dünya Müslümanlarının gözü Türkiye'de. İstanbul'da bir sempozyum yapmış, bilgi ve tecrübe paylaşımının kapısını aralamıştık. Bu ziyaretlerle bunun somut adımlarını atıyoruz" şeklinde konuştu. 

Tonbul: Memur-Sen Sendikal Anlamda Büyük Tecrübeye Sahip

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ise, Memur-Sen'in sendikal anlamda büyük bir tecrübeye sahip olduğunu ve bu tecrübeni diğer ülkelerde faaliyet gösteren emek hareketleriyle paylaşabileceklerini vurguladı.
nijerziyaret1

İlk Ziyaret Nijer'e

Memiş ve Tonbul, Nijer'de ziyaretlerde bulundu. Çalışma Bakanı Sadissou Yahouza'yı ziyaret eden Memur-Sen Heyeti, iki ülke arasındaki ilişkiler ve sendikal çalışmalar konusunda istişarelerde bulundu. Bakan Yahouza, ziyaret ve işbirliklerinin sürmesi gerektiğini belirterek, Türkiye ve Memur-Sen'in tecrübelerinden faydalanmak istediklerini ifade etti.

Nijer CDTN Konfederasyonu Başkanı İdrissa Cibrilla, USTN Konfederasyonu Başkanı Manou Bague ve heyetiyle yaptığı görüşmede ise Memur-Sen Heyeti, iki ülke arasındaki sendikal ilişkilerin önemine vurgu yaptı.
nijerziyaret3

Heyetten, Burkma Faso'da Temaslar

Memur-Sen Heyeti Burkina Faso'da da ziyaretlerde bulundu. Sağlık merkezini ziyaret eden Memur-Sen Heyeti, Burkina Faso Memuriyet, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Clement Savadogo ile görüştü.

Burkina Faso'da ONLS Konfederasyonu Genel Başkanı Paul Kabore, CNTB Konfederasyonu Genel Başkanı Agust Blaise, CSB Konfederasyonu Genel Başkanı Oliver Guy ve yönetimleriyle de bir araya gelen Heyet, bu ülkelerdeki sendikal durum hakkında bilgi aldı.
nijerziyaret4

Malide Üst Düzey Ziyaretler

Daha sonra Mali'ye geçerek ziyaretlerde bulunan Memur-Sen Heyeti, burada da görüşmeler gerçekleştirdi. Ziyaret kapsamında Mali Memuriyet, Kurumlararası İlişkiler ve Çalışma Bakanı Arakatalla Diarra'yla bir araya gelen Memiş ve Tonbul, Mali Ekonomik Konsey Başkanı Dr.Boulkassoum Haidara'yı da UNTM Konfederasyonu ile birlikte ziyaret etti.
nijerziyaret5

Mali CSTM Konfederasyonu Genel Başkanı Hamamdoun Amion Gyindo ve yönetimi ile bir araya gelen Memur-Sen heyeti, UNTM Konfederasyonu Genel Başkanı Yacouba Katile ve yönetimi ile de görüşerek çalışmaları hakkında Katile'den bilgi aldı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen