Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Enerji Bir-Sen’den KOSGEB Başkanı Biçer’e Ziyaret
09 Şubat 2017

Enerji Bir-Sen heyeti,  KOSGEB Başkanı Recep Biçer’i ziyaret etti.

Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk ve Gürkan Kaya ile birlikte Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer’i ziyaret etti.

KOSGEB Başkanı Biçer ile bir süre görüşen Tonbul, sendikal faaliyetler, çalışanların sorunları ve kurumun projeleri ile ilgili istişarede bulundu.

“KOSGEB PROJELERİNİ TAKDİR EDİYORUZ”

KOSGEB’in Türkiye’de istihdamın artırılması ve ekonominin canlanmasındaki rolüne dikkat çeken Tonbul, “ KOSGEB hem istihdam imkânları sağlanması hem de ekonominin canlanması için gerçekten güzel projeler üretiyor ve imkânlar sunuyor. KOBİ denilince akla küçük ve orta ölçekli işletmeler geliyor ama Türkiye’de işletmelerin büyük bir kısmı, yüzde 99’u KOBİ statüsünde. Bu da gerçekten KOSGEB’in hizmet alanının ne kadar geniş bir yelpazeye hitap ettiğini gösteriyor. KOSGEB’in ülke ekonomisi, kalkınma ve istihdam ile ilgili projelerini takdir ediyoruz” dedi.

“PERSONEL YETERSİZLİĞİ GİDERİLMELİ”

KOSGEB’e bağlı bazı il müdürlüklerinde personel yetersizliği olduğunu belirten Tonbul, “ Özellikle Doğu ve Karadeniz bölgesindeki bazı il müdürlüklerinde personel yetersizliği var. Personel yetersizliği işlerin gecikmesine ve birikmesine neden oluyor. Hem vatandaşın daha iyi hizmet alması hem de mevcut personelin iş yükünün hafifletilmesi için ilgili il müdürlüklerine personel alımı yapılmasını talep ediyoruz ” diye konuştu.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, KOSGEB olarak öncelikle küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirmeye yönelik gayretlerini sürdürdüklerini ifade etti. Biçer, KOSGEB’in toplumun birçok kesimine hitap eden projelere imza attığını belirterek şöyle konuştu: “ Ekonominin canlı tutulması yeni istihdam alanlarının acıması için yoğun tempo ile çalışan personelimizin sorunlarını en kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Çalışanlarımızın daha iyi şartlarda istihdam edilmesi, vatandaşlarımızın da daha iyi hizmet alması için gerekli çalışmaları yapacağız.”

Ziyarette Ankara 6 Nolu Şube Başkanı Hüseyin İpekli, KOSGEB Personel Şube Müdürü Necmettin Gül, İş Yeri Temsilcileri Habib Furkan Doğan, Ahmet Baydar ve Mümin Sevindik hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Müşaviri olarak görev yapan üyemiz Sn. Fevzi Taşdemir'in kardeşi Yusuf Taşdemir kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi 27 Şubat Cumartesi günü Bitlis Tatvan'da defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Fevzi Taşdemir Tel: 0533 422 13 55)
27 Şubat 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Ayşen Yiğit'in eşi Necati Yiğit vefat etmiştir. Cenazesi 7 Şubat Pazar günü Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. İrtibat: Ayşen YİĞİT 0533 510 87 74
07 Şubat 2021

EÜAŞ Keban HES İşletme Müdürlüğünde görevli üyemiz Ömer Faruk Erbay’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 537 560 68 11)
05 Şubat 2021

Enerji Bir-Sen’den “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası” Anlaşması
01 Şubat 2021

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

Copyright © 2021  |  Enerji Bir-Sen