Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan, SESRİC Genel Direktörü Kulaklıkaya’ya Ziyaret
15 Şubat 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya’yı ziyaret etti.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya’yı ziyaret ederek, Afrika ülkelerine gerçekleştirilen sendikal ziyaretlerle ilgili faaliyet raporunu paylaştı.

SESRİC Direktörü Kulaklıkaya ile bir süre görüşen Tonbul, “İslam Dünyasında Sendikacılık” sempozyumuna katılan ülkelere yapılan sendikal ziyaretlerdeki izlenimlerini paylaştı. Tonbul, İstanbul Sempozyumunun amacı olan, İslam Ülkelerinde sendikacılık konusunda bilgi ve deneyimin paylaşılması, paydaşlar arasında ortak projeler ve girişimler geliştirilmesi, sürdürülebilir işbirliği sağlanarak, katılımcılar arasında bir bilgi ağı kurulması için katılımcı ülkelere sendikal ziyaretlerde bulunduklarını belirtti.

Çalışma Örgütünün Kurulması İçin Çaba Sarf Ediyoruz 

İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde kurulacak olan çalışma örgütünün alt yapısının oluşturulması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyleyen Tonbul, “Ortaklaşa düzenlediğimiz  ‘İslam Dünyasında Sendikacılık’ sempozyumunun ardından programa katılan ülkelere iade-i ziyarette bulunuyoruz. Bugüne kadar Afrika’da Senegal, Gine, Nijer, Burkina Faso ve Mali’de sendikal faaliyet gerçekleştirdik. Bu ülkelerde bulunan sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile temaslarda bulunduk. Faaliyetlerimiz oldukça verimli geçiyor. İstanbul Deklarasyonu’nda altına imza attığımız konuların sonuca ulaşması için çalışıyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı içinde kurulmasını planlanan çalışma örgütünün bir an önce kurulması için yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kulaklıkaya, Memur-Sen’in Türkiye’nin en büyük emek hareketi olarak İslam ülkeleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için yaptığı çalışmaları değerli bulduğunu, bunu İstanbul’daki sempozyumda gösterdiğini söyledi. İTT içerisinde kurulması planlanan çalışma örgütü projesinin önemli olduğunun altını çizen Kulaklıkaya, konu ile ilgili her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Ziyarette SESRİC Koordinatörü Mehmet Fatih Serenli ve Memur-Sen Dış İlişkiler Uzmanı Nihat Aksen hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen