Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul’dan, SESRİC Genel Direktörü Kulaklıkaya’ya Ziyaret
15 Şubat 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya’yı ziyaret etti.

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, İslam İşbirliği Teşkilatı İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik ve Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya’yı ziyaret ederek, Afrika ülkelerine gerçekleştirilen sendikal ziyaretlerle ilgili faaliyet raporunu paylaştı.

SESRİC Direktörü Kulaklıkaya ile bir süre görüşen Tonbul, “İslam Dünyasında Sendikacılık” sempozyumuna katılan ülkelere yapılan sendikal ziyaretlerdeki izlenimlerini paylaştı. Tonbul, İstanbul Sempozyumunun amacı olan, İslam Ülkelerinde sendikacılık konusunda bilgi ve deneyimin paylaşılması, paydaşlar arasında ortak projeler ve girişimler geliştirilmesi, sürdürülebilir işbirliği sağlanarak, katılımcılar arasında bir bilgi ağı kurulması için katılımcı ülkelere sendikal ziyaretlerde bulunduklarını belirtti.

Çalışma Örgütünün Kurulması İçin Çaba Sarf Ediyoruz 

İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde kurulacak olan çalışma örgütünün alt yapısının oluşturulması için yoğun çaba sarf ettiklerini söyleyen Tonbul, “Ortaklaşa düzenlediğimiz  ‘İslam Dünyasında Sendikacılık’ sempozyumunun ardından programa katılan ülkelere iade-i ziyarette bulunuyoruz. Bugüne kadar Afrika’da Senegal, Gine, Nijer, Burkina Faso ve Mali’de sendikal faaliyet gerçekleştirdik. Bu ülkelerde bulunan sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumları ile temaslarda bulunduk. Faaliyetlerimiz oldukça verimli geçiyor. İstanbul Deklarasyonu’nda altına imza attığımız konuların sonuca ulaşması için çalışıyoruz. İslam İşbirliği Teşkilatı içinde kurulmasını planlanan çalışma örgütünün bir an önce kurulması için yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kulaklıkaya, Memur-Sen’in Türkiye’nin en büyük emek hareketi olarak İslam ülkeleri arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi için yaptığı çalışmaları değerli bulduğunu, bunu İstanbul’daki sempozyumda gösterdiğini söyledi. İTT içerisinde kurulması planlanan çalışma örgütü projesinin önemli olduğunun altını çizen Kulaklıkaya, konu ile ilgili her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Ziyarette SESRİC Koordinatörü Mehmet Fatih Serenli ve Memur-Sen Dış İlişkiler Uzmanı Nihat Aksen hazır bulundu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen