Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Şehit ve Gazi Yakınlarının Kadro Sorunu İçin İlk Adım DSİ’de Atıldı
03 Mart 2017

Kamuda eğitim düzeylerine uygun olmayan kadrolara atandıkları için hak kaybı yaşayan şehit ve gazi yakınlarının mağduriyetinin giderilmesi için ilk adım DSİ’de atıldı. İlk etapta iptal ihdas yoluyla tekniker ve teknisyenler eğitim durumlarına göre kadrolara atanacak.

Temmuz 2016 öncesinde atanan şehit ve gazi yakınları, kadro yetersizliği nedeniyle kurumlarında eğitim durumlarına uygun pozisyonlara atanamadığı için mağdur olmuştu.

Sorun, Enerji Bir-Sen tarafından tespit edilerek önce Kurum İdari Kurul gündemine taşınmış, daha sonra da  Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile DSİ Genel Müdürü Murat Acu’ya iletilmişti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, DSİ yetkilileri ile görüştüklerini, konunun çözümü için çalışma başlatıldığını bildirdi.

“İLK ETAPTA TEKNİKER VE TEKNİSYENLER FAYDALANACAK”

DSİ’nin kendi kadro imkanları ile soruna çözüm ürettiğini belirten  Tonbul, “DSİ yetkilileri,  kendi kadro imkanlarını kullanarak, eğitim durumuna göre atanamayan şehit ve gazi yakınlarının mağduriyetlerini iptal ihdas yolu ile giderecek.  Kurumun elindeki kadrolardan ilk etapta tekniker ve teknisyenler faydalanacak. Temmuz 2016’dan önce  3713’e göre atanan diğer kadrolardaki şehit ve gazi yakınlarının sorunu da en kısa sürede çözülecek. Daha önce aynı mağduriyeti yaşayan mühendisler de iptal ihdas yolu ile kadroya kavuşmuştu” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen