Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen, Mali’de OATUU Genel Kuruluna Katıldı
04 Mart 2017

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Bamako'da gerçekleştirilen Afrika Sendikalar Birliği (OATUU) Genel Kurulunda konuştu. Yalçın, İstanbul Deklarasyonu'nda yer alan “İİT'nin altında Çalışma Örgütü” kurulmalı ve bu örgüt yardımcı kuruluş olarak tanınmalıdır" tekliflerinin İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) tarafından gündeme alındığını belirtti. Yalçın, “Israrlı olmalıyız. Gündeme alınan teklifimizi kabul ettirmeliyiz. Yerküremizdeki gelir dağılımı adaletsizliğini birlikte sona erdirmeliyiz” dedi.

mali1Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Mali-Bamako'da Afrika Sendikalar Birliği (OATUU) Genel Kuruluna katıldı. Genel kurulda konuşan Ali Yalçın, “OATUU 11. Olağan Genel Kurulunu kutluyor, nice yıllara diliyorum. Tüm yönetimi yürekten kutluyorum. Yerküremiz savaşlarla, acılarla kan ve gözyaşı ile imtihan ediliyor. Adaletsizlik kurumsallaşıyor. 7 milyar insanın neredeyse 1 milyarı aç. Dünya nüfusunun 5’te 1’i günlük 1 doların altında ücret alıyor. 62 kişinin serveti 3.62 milyar insanın toplam gelirine denk.. Terör ise konvansiyonel silah gibi kullanılıyor ve küresel emperyalizmin terör üzerinden ülkeleri dizaynetmeye, diz çöktürmeye çalışıyor. Yerküremizde hem gelir dağılımı adaletsizliği hem de savaşlar var.  Dünyadaki yetim sayısı 400 milyonu buldu. Bu zulme, düzensizliğe, adaletsizliğe sesimizi önce biz yükseltmeliyiz. Afrika Sendikalar Birliği’nin bu toplantısı var olan umudumu artırdı. Gündeme getirilen, konuşulan konular oldukça önemli. Küresel adaletsizliğin bilincinde olan liderlerle beraber olmak mutluluk verici. Bu birliği korumalı ve işlevini artırmalıyız” dedi.
mali2İİT'nin altında Çalışma Örgütünün Kurulması İçin Israrcı Olmalıyız

Konuşmasında Memur-Sen ve SESRIC tarafından İstanbul’da yapılan “İslam Dünyasında Sendikacılık” Uluslararası Sempozyumuna değinen Yalçın, “İstanbul’da Uluslararası Sendikacılık Sempozyumu düzenledik. Sempozyumumuza 58 ülkeden 80 konfederasyon katıldı. Birlikte İstanbul deklarasyonu yayınladık. Yayınladığımız deklarasyonda BM altında İLO var, Arap Birliği altında çalışma örgütü var, Afrika Birliği altında ise emek komitesi, ekonomik konsey var. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın altında da bir çalışma örgütü olmalı dedik. İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye 57 ülkedeki sendika ve konfederasyonlar çalışma hayatının sorunlarına muhatap bulmalı dedik.  Önerimiz gündeme alındı. İşimiz bitmedi. Bunu birlikte başarmalıyız. Bu ILO’nun da işini kolaylaştıracaktır. OATUU ve ICATU’nun da işini kolaylaştıracaktır. Bunda ısrarcı olmalıyız” diye konuştu.


mali4mali3_1mali5

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşyeri Temsilcimiz ve İşletme Müdür Yardımcısı Muammer Töngel’in kayınpederi Hacı Hasan Ateşer vefat etmiştir. Cenazesi 17 Eylül Salı günü Havza Taşkaracaören Mahallesinde ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
17 Eylül 2019

GAP Şube Sekreterimiz (Şanlıurfa) Yılmaz CAN hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Cenaze 13 Eylül Cuma akşamı yatsı namazından sonra Akçakale Merkez Camisinden kaldırılacaktır. (Taziye Akçakale’de olacak)
13 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Fırat Şubesi Kadın Kolları Başkanımız Gülcan Aktürk’ün kardeşi vefat etmiştir. Cenaze bugün öğle namazına müteakip Abdullahpaşa Batı Sitesi Camisinden kaldırılarak Güntaşı köyüne defnedilecektir. Taziye yeri: Abdullahpaşa Batı Sitesi Camii taziye evi. Genç yaşta hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet diler, yakınlarına sabırlar diliyoruz.
28 Ağustos 2019

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen