Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Kalkınma İçin Evet Diyoruz
08 Mart 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul: "Siyasi görüşü ne olursa olsun, felsefi düşüncesi, mezhebi düşüncesi ne olursa olsun, 'Türkiye’nin ilerlemesi ve kalkınması için ben de varım' diyenlerin 16 Nisan’da tercihini 'Evet' kullanması lazım."

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından 81 ilde düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programlarının Zonguldak ayağı, Genel Maden İşçileri Sendikası Salonunda yapıldı.
Toplantıya Memur-Sen Genel Başka Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, hizmet kollarına bağlı sendikaların temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, vesayetçilerin eski iktidar günleri için çaba sarf ettiklerini, 'Yeter söz milletin' diyen Menderes’i, gençleri suçsuz yere astıkları 12 Eylül günlerini özlediklerini söyleditonbulzonguldak3“Bağımsız İradeyi Kayıt Altına Alacak Sisteme 'Evet' Diyoruz”
Vesayetçilere karşı geçmişte olduğu gibi şimdi de daha azimli bir mücadele vereceklerini ifade eden Tonbul, “Uyanık olacağız. Vesayet sistemi çok sinsidir. Algı oyunlarıyla milleti yönlendirmek istiyorlar. Suskunluğu, silah olarak kullanıyorlar. Menderes’i asanlardan bahsettim ya az önce, neden astılar biliyor musunuz? Emperyalistlere karşı bir alternatif oluşturmak istediği için. Rahmetli Menderes, ne zaman ki Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ile anlaşma zemini hazırladı, o zaman idam hükmü verildi. Güya emperyalizme karşıymışlar. Solcu gençler sokaklara dökülmüş. Hangi güç onları yönlendirdi? Darbeye nasıl gelindi? Darbelerin anası 27 Mayıs’tan bu yana NATO gladyosu bu ülkede etkindir. Vesayet işte budur. Bugün hayır diyenler neye hayır dediklerinin farkında bile değiller bu yüzden. Biz gladyoyu yerle bir edecek, bağımsız iradeyi kayıt altına alacak sisteme 'evet' diyoruz” dedi.tonbulzonguldak1“16 Nisan’dan Sonra Anayasanın Toptan Değişmesini İstiyoruz”

Mevcut anayasanın, militaristlerin yaptığı bir anayasa olduğunu dile getiren Tonbul, “1961'i, 1980 ihtilalini, 28 Şubat'ı eleştirenler, anayasayı değiştirmeye geldiklerinde durur. Bu anayasada ne varsa, değişmiyor. Fransa’da anayasa 15 defa değişiyor kıyamet kopmuyor da, Türkiye’de millet bir defa değiştirse kıyamet mi kopar? Bunun içerisinde halen 80 ihtilalinin kırıntıları var. İnşallah 16 Nisan’dan sonra bu 'yetmez'imizi de dile getirip, bunun komple değişmesini isteyeceğiz çünkü biz çok çektik. Bizim bir davamız var ama bizimle davaları olanlar da var. Üniversite önlerindeki kız çocuklarımızı, kep giyme töreninde kepi giydirilmediği gibi ağzı kapatılıp dışarıya atıldığını düşünün” diye konuştu.tonbulzonguldak2Tonbul, siyasi görüşü ne olursa olsun, felsefi düşüncesi, mezhebi düşüncesi ne olursa olsun, 'Türkiye’nin ilerlemesi ve kalkınması için ben de varım' diyenlerin 16 Nisan’da tercihini 'Evet' yönünde kullanması gerektiğini söyledi.

tufanogluzonguldakTufanoğlu: "Hedefimiz 1 Milyon 111 Bin 111 Üyeye Ulaşmak"
Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu ise, "Memur-Sen’e davet seferberliği başlattık. Sendikaların üye sayılarının güncelleneceği 15 Mayısa kadar hedefimiz 1 Milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmaktır. Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün teşkilatımızdan zirveyi yakalayarak yeni destanlar yazmasını bekliyoruz. Bu seferberlikte her bir üyemizin bir teşkilat başkanı gibi sorumluluk ve inisiyatif alacağından şüphemiz yok. Konfederasyonumuzla birlikte 11 sendikamızla, Emekli Memur-Sen’imizle, Engelliler Komisyonumuzla, Genç Memur-Sen’imizle, Kadınlar komisyonumuzla sahada ayak basmadık, terimizi akıtmadık yer bırakmayacağız. Bütün kamu görevlilerini bu davaya çekecek, bu halkaya katacak, yeni arkadaşlarla gücümüze güç katıp bereket ve heybeti büyüteceğiz, diyorum" dedi.

Tosun: "Evet tercihi, 2023 Hedeflerine Kapı Aralayacak"
Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 16 Nisan’da milletin göstereceği ‘Evet’ tercihi ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine kapı aralayacağını söyledi. Daha özgür ve demokratik Türkiye içinsistem değişikliğinin şart olduğuna dikkat çeken Tosun, tüm teşkilatları ile Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne destek için çalışanMemur-Sen'e teşekkür etti.

Aşkar: "Mayıs Ayında Gücümüze Güç Katacağız"
Memur-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ise, "Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün kamu görevlilerini bu davaya çekecek, bu halkaya katacak, yeni arkadaşlarla gücümüze güç katıp bereket ve heybeti büyüteceğiz" dedi.askar

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Sivas İl Başkan Yardımcımız Zekeriya SARITAŞ'ın kayınbabası vefat etmiştir. Cenazesi 1 Nisan Çarşamba günü 15.00'te Yukarı Tekke Mezarlığından kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
01 Nisan 2020

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen