Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Kalkınma İçin Evet Diyoruz
08 Mart 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul: "Siyasi görüşü ne olursa olsun, felsefi düşüncesi, mezhebi düşüncesi ne olursa olsun, 'Türkiye’nin ilerlemesi ve kalkınması için ben de varım' diyenlerin 16 Nisan’da tercihini 'Evet' kullanması lazım."

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından 81 ilde düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programlarının Zonguldak ayağı, Genel Maden İşçileri Sendikası Salonunda yapıldı.
Toplantıya Memur-Sen Genel Başka Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, hizmet kollarına bağlı sendikaların temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, vesayetçilerin eski iktidar günleri için çaba sarf ettiklerini, 'Yeter söz milletin' diyen Menderes’i, gençleri suçsuz yere astıkları 12 Eylül günlerini özlediklerini söyleditonbulzonguldak3“Bağımsız İradeyi Kayıt Altına Alacak Sisteme 'Evet' Diyoruz”
Vesayetçilere karşı geçmişte olduğu gibi şimdi de daha azimli bir mücadele vereceklerini ifade eden Tonbul, “Uyanık olacağız. Vesayet sistemi çok sinsidir. Algı oyunlarıyla milleti yönlendirmek istiyorlar. Suskunluğu, silah olarak kullanıyorlar. Menderes’i asanlardan bahsettim ya az önce, neden astılar biliyor musunuz? Emperyalistlere karşı bir alternatif oluşturmak istediği için. Rahmetli Menderes, ne zaman ki Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ile anlaşma zemini hazırladı, o zaman idam hükmü verildi. Güya emperyalizme karşıymışlar. Solcu gençler sokaklara dökülmüş. Hangi güç onları yönlendirdi? Darbeye nasıl gelindi? Darbelerin anası 27 Mayıs’tan bu yana NATO gladyosu bu ülkede etkindir. Vesayet işte budur. Bugün hayır diyenler neye hayır dediklerinin farkında bile değiller bu yüzden. Biz gladyoyu yerle bir edecek, bağımsız iradeyi kayıt altına alacak sisteme 'evet' diyoruz” dedi.tonbulzonguldak1“16 Nisan’dan Sonra Anayasanın Toptan Değişmesini İstiyoruz”

Mevcut anayasanın, militaristlerin yaptığı bir anayasa olduğunu dile getiren Tonbul, “1961'i, 1980 ihtilalini, 28 Şubat'ı eleştirenler, anayasayı değiştirmeye geldiklerinde durur. Bu anayasada ne varsa, değişmiyor. Fransa’da anayasa 15 defa değişiyor kıyamet kopmuyor da, Türkiye’de millet bir defa değiştirse kıyamet mi kopar? Bunun içerisinde halen 80 ihtilalinin kırıntıları var. İnşallah 16 Nisan’dan sonra bu 'yetmez'imizi de dile getirip, bunun komple değişmesini isteyeceğiz çünkü biz çok çektik. Bizim bir davamız var ama bizimle davaları olanlar da var. Üniversite önlerindeki kız çocuklarımızı, kep giyme töreninde kepi giydirilmediği gibi ağzı kapatılıp dışarıya atıldığını düşünün” diye konuştu.tonbulzonguldak2Tonbul, siyasi görüşü ne olursa olsun, felsefi düşüncesi, mezhebi düşüncesi ne olursa olsun, 'Türkiye’nin ilerlemesi ve kalkınması için ben de varım' diyenlerin 16 Nisan’da tercihini 'Evet' yönünde kullanması gerektiğini söyledi.

tufanogluzonguldakTufanoğlu: "Hedefimiz 1 Milyon 111 Bin 111 Üyeye Ulaşmak"
Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu ise, "Memur-Sen’e davet seferberliği başlattık. Sendikaların üye sayılarının güncelleneceği 15 Mayısa kadar hedefimiz 1 Milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmaktır. Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün teşkilatımızdan zirveyi yakalayarak yeni destanlar yazmasını bekliyoruz. Bu seferberlikte her bir üyemizin bir teşkilat başkanı gibi sorumluluk ve inisiyatif alacağından şüphemiz yok. Konfederasyonumuzla birlikte 11 sendikamızla, Emekli Memur-Sen’imizle, Engelliler Komisyonumuzla, Genç Memur-Sen’imizle, Kadınlar komisyonumuzla sahada ayak basmadık, terimizi akıtmadık yer bırakmayacağız. Bütün kamu görevlilerini bu davaya çekecek, bu halkaya katacak, yeni arkadaşlarla gücümüze güç katıp bereket ve heybeti büyüteceğiz, diyorum" dedi.

Tosun: "Evet tercihi, 2023 Hedeflerine Kapı Aralayacak"
Programda konuşan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 16 Nisan’da milletin göstereceği ‘Evet’ tercihi ile Türkiye’nin 2023 hedeflerine kapı aralayacağını söyledi. Daha özgür ve demokratik Türkiye içinsistem değişikliğinin şart olduğuna dikkat çeken Tosun, tüm teşkilatları ile Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne destek için çalışanMemur-Sen'e teşekkür etti.

Aşkar: "Mayıs Ayında Gücümüze Güç Katacağız"
Memur-Sen Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Aşkar ise, "Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün kamu görevlilerini bu davaya çekecek, bu halkaya katacak, yeni arkadaşlarla gücümüze güç katıp bereket ve heybeti büyüteceğiz" dedi.askar

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen