Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen’den, Benin, Togo ve Fildişi Sahilleri’ne Ziyaret
11 Mart 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, “İslam Dünyasında Sendikacılık” Sempozyumuna katılan ülkelere iade-i ziyaret kapsamında Benin, Togo ve Fildişi Sahilleri’nde temaslarda bulundu.

Heyetten Benin'de Ziyaretler
İlk olarak Benin’de sendikalarla bir araya gelen heyet, CGTB Konfederasyonu Genel Sekreteri Moudassirou Bachabı, USTB Konfederasyonu Genel Sekreteri Emmanuel Zounon ve COSI Genel Sekreteri Noel Chadere ile enerji, eğitim ve çalışama hayatı hakkında istişarelerde bulundu. Benin’de sendikalar, Memur-Sen’den yükseköğrenim için burs ve Türkiye’de eğitim imkanı için destek istediler.togo1beninTonbul ve Tufanoğlu, Togo'da da Temaslarda Bulundu
Daha sonra Togo’ya geçen heyet Başkent Lomé’de STT Konfederasyonu Genel Başkanı Lowdon OulovKovnle Nadov ve Togo İmar Bakanlığı temsilcileri ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede Togo’daki altyapı çalışmaları ve inşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulunuldu. Memur-Sen ve STT arasında imar ve çalışma hayatı alanlarında işbirliği protokolü imzalandı.togo3Son Durak Fildişi Sahilleri Oldu
Heyetin sendikal faaliyetler kapsamında son durağı Fildişi Sahilleri’nin Başkenti Abidjan oldu. Fildişi Sahilleri Çalışma Bakanı Jean Claude Kouassı ile bir araya gelen Tonbul ve Tufanoğlu, yapılan görüşmede Türkiye ile çalışma hayatı ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve işbirliği yapılması için görüşmelerde bulundu. Kouassı, bu toplantıların sık sık yapılmasının, sendikalar arasında diyaloğun gelişmesine, kültür alışveriş ve bilgi paylaşımının artırılmasına büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Kouassı, İslam İşbirliği Teşkilatı içerisinde kurulacak olan çalışma örgütüne de sonuna kadar destek vereceklerini belirtti.togo2Fildişi Sahilleri Memuriyet Bakanı Pascal Abınan ile görüşen heyet Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik süreci hakkında konuştu. Abınan, Türkiye gibi demokratik ve gelişmiş bir ülkenin birliğe alınmamasının siyasi bir karar olduğunu belirtti. Türk halkının samimiyetine hayran olduğunu ifade eden Abınan, ziyaretlerinden ötürü Memur-Sen heyetine teşekkür etti.
Abıdjan’daki sendikalardan FESACI Genel Sekreteri Felix Kra ve CISL DIGNITE Genel Sekterei Elie Boga ile bir araya gelen heyet, yapılan görüşmelerde sendikal faaliyetler, çalışma hayatının sorunları ve çözümleri hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Her iki sendikayla işbirliği protolokü imzalandı.
Tonbul: Birlikten Kuvvet Doğar
Abıdjan sendikaları tarfından kurulan “Memurlar Platformu”nun açılışına katılan Tonbul, yaptığı konuşmada Memur-Sen’in sendikal ve sosyal faaliyetleri, Türkiye’deki sosyal güvenlik sistemi ve 657 Sayılı Devlet Memurlar Kanunu’nu hakkında bilgi verdi.togo4togoTonbul, “İslam coğrafyasında çözülmesi gereken birçok sorun, yapılması gereken birçok iş var. Birlikten kuvvet doğar anlayışla Memur-Sen olarak İstanbul’da 58 ülkenin sendika yöneticilerine seslendik, İslam ülkeleri olarak aramızda işbirliği sağlayarak birlikte hareket etmemiz gerektiğini vurguladık. Temasta bulunduğumuz yetkililerle ülkelerin ekonomi, inşaat, altyapı, çalışma hayatı gibi birçok alanda durumunu görüştük, sorunların çözümü için istişarelerde bulunduk. Burada imzaladığımız işbirliği protokolleri İstanbul’da imzalamış olduğumuz deklarasyonun devamı niteliğinde olup, aldığımız kararların lafta kalmayıp icraata döküleceğinin teminatıdır” İfadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
     


Duyurular

EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşyeri Temsilcimiz ve İşletme Müdür Yardımcısı Muammer Töngel’in kayınpederi Hacı Hasan Ateşer vefat etmiştir. Cenazesi 17 Eylül Salı günü Havza Taşkaracaören Mahallesinde ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin.
17 Eylül 2019

GAP Şube Sekreterimiz (Şanlıurfa) Yılmaz CAN hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Cenaze 13 Eylül Cuma akşamı yatsı namazından sonra Akçakale Merkez Camisinden kaldırılacaktır. (Taziye Akçakale’de olacak)
13 Eylül 2019

Enerji Bir-Sen Fırat Şubesi Kadın Kolları Başkanımız Gülcan Aktürk’ün kardeşi vefat etmiştir. Cenaze bugün öğle namazına müteakip Abdullahpaşa Batı Sitesi Camisinden kaldırılarak Güntaşı köyüne defnedilecektir. Taziye yeri: Abdullahpaşa Batı Sitesi Camii taziye evi. Genç yaşta hayatını kaybeden kardeşimize Allah'tan rahmet diler, yakınlarına sabırlar diliyoruz.
28 Ağustos 2019

Malatya İl Başkanımız Adnan Gökhan'ın Annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet, Başkanımıza ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Taziye Malatya merkezde olacaktır. Tel:0 532 554 27 54
12 Temmuz 2019

Menderes Şube Başkanımız Musa Çetler’in kayınbabası Yusuf Deniz vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Cenaze 20 Mayıs Salı günü ikindi namazını müteakip Denizli, Bekilli ilçesi Poyrazlı köyünde defnedilecektir.
21 Mayıs 2019

Çorum Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü üyemiz A. Hikmet Şelen’in annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
09 Mayıs 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın İlhan ŞİMŞEK’in kayınvalidesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

MKEK Çankırı Silah Fabrikası Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Sayın Hüsnü BACAK’ın annesi hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhumeye Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
24 Şubat 2019

Enerji Bir-Sen üyelerine özel indirimli kuru temizleme anlaşması. Ender Kuru Temizleme indirimli fiyat listesi: Takım Elbise: 15TL, Ceket, 9TL, Pantolon, 6TL, Gömlek 5TL, Kazak 6TL, Etek 6TL, Palto 15TL, Kaban 15TL, Mont 15TL, Elyaf Yorgan 20TL, Battaniye 15TL. Adres: Necatibey Cd. No:86/A Kızılay, Fevziçakmak-2 Sk. No:38/A-B Kızılay Tel: 0312 230 10 81-70
28 Eylül 2018

Enerji Bir-Sen Ankara 4 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Çayır’ın babası vefat etmiştir. Cenazesi bugün (24.09.2018 Pazartesi) öğle namazına müteakip Çubuk Mutluköy’de defnedilecektir. Allah rahmet eylesin.
24 Eylül 2018

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen