Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Memur-Sen’den, Benin, Togo ve Fildişi Sahilleri’ne Ziyaret
11 Mart 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul ve Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, “İslam Dünyasında Sendikacılık” Sempozyumuna katılan ülkelere iade-i ziyaret kapsamında Benin, Togo ve Fildişi Sahilleri’nde temaslarda bulundu.

Heyetten Benin'de Ziyaretler
İlk olarak Benin’de sendikalarla bir araya gelen heyet, CGTB Konfederasyonu Genel Sekreteri Moudassirou Bachabı, USTB Konfederasyonu Genel Sekreteri Emmanuel Zounon ve COSI Genel Sekreteri Noel Chadere ile enerji, eğitim ve çalışama hayatı hakkında istişarelerde bulundu. Benin’de sendikalar, Memur-Sen’den yükseköğrenim için burs ve Türkiye’de eğitim imkanı için destek istediler.togo1beninTonbul ve Tufanoğlu, Togo'da da Temaslarda Bulundu
Daha sonra Togo’ya geçen heyet Başkent Lomé’de STT Konfederasyonu Genel Başkanı Lowdon OulovKovnle Nadov ve Togo İmar Bakanlığı temsilcileri ile bir araya geldi. Yapılan görüşmede Togo’daki altyapı çalışmaları ve inşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri hakkında istişarelerde bulunuldu. Memur-Sen ve STT arasında imar ve çalışma hayatı alanlarında işbirliği protokolü imzalandı.togo3Son Durak Fildişi Sahilleri Oldu
Heyetin sendikal faaliyetler kapsamında son durağı Fildişi Sahilleri’nin Başkenti Abidjan oldu. Fildişi Sahilleri Çalışma Bakanı Jean Claude Kouassı ile bir araya gelen Tonbul ve Tufanoğlu, yapılan görüşmede Türkiye ile çalışma hayatı ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve işbirliği yapılması için görüşmelerde bulundu. Kouassı, bu toplantıların sık sık yapılmasının, sendikalar arasında diyaloğun gelişmesine, kültür alışveriş ve bilgi paylaşımının artırılmasına büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Kouassı, İslam İşbirliği Teşkilatı içerisinde kurulacak olan çalışma örgütüne de sonuna kadar destek vereceklerini belirtti.togo2Fildişi Sahilleri Memuriyet Bakanı Pascal Abınan ile görüşen heyet Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik süreci hakkında konuştu. Abınan, Türkiye gibi demokratik ve gelişmiş bir ülkenin birliğe alınmamasının siyasi bir karar olduğunu belirtti. Türk halkının samimiyetine hayran olduğunu ifade eden Abınan, ziyaretlerinden ötürü Memur-Sen heyetine teşekkür etti.
Abıdjan’daki sendikalardan FESACI Genel Sekreteri Felix Kra ve CISL DIGNITE Genel Sekterei Elie Boga ile bir araya gelen heyet, yapılan görüşmelerde sendikal faaliyetler, çalışma hayatının sorunları ve çözümleri hakkında görüşmeler gerçekleştirdi. Her iki sendikayla işbirliği protolokü imzalandı.
Tonbul: Birlikten Kuvvet Doğar
Abıdjan sendikaları tarfından kurulan “Memurlar Platformu”nun açılışına katılan Tonbul, yaptığı konuşmada Memur-Sen’in sendikal ve sosyal faaliyetleri, Türkiye’deki sosyal güvenlik sistemi ve 657 Sayılı Devlet Memurlar Kanunu’nu hakkında bilgi verdi.togo4togoTonbul, “İslam coğrafyasında çözülmesi gereken birçok sorun, yapılması gereken birçok iş var. Birlikten kuvvet doğar anlayışla Memur-Sen olarak İstanbul’da 58 ülkenin sendika yöneticilerine seslendik, İslam ülkeleri olarak aramızda işbirliği sağlayarak birlikte hareket etmemiz gerektiğini vurguladık. Temasta bulunduğumuz yetkililerle ülkelerin ekonomi, inşaat, altyapı, çalışma hayatı gibi birçok alanda durumunu görüştük, sorunların çözümü için istişarelerde bulunduk. Burada imzaladığımız işbirliği protokolleri İstanbul’da imzalamış olduğumuz deklarasyonun devamı niteliğinde olup, aldığımız kararların lafta kalmayıp icraata döküleceğinin teminatıdır” İfadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen