Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Milli Egemenlik İçin 'Evet' Diyoruz
12 Mart 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul: "Büyük Memur-Sen ailesi olarak milli egemenlik için 'evet' diyoruz. Bağımsız ve tarafsız yargı, bağımsız ve güçlü Türkiye, iradesine sahip bir ülke için 'evet' diyoruz."

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından 81 ilde düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programlarının Sinop ayağı, Sinop Gençlik Merkezi Salonunda yapıldı.

Toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Memur-Sen Sinop İl Temsilci Başkanı Hasan Tüyüboz, hizmet kollarına bağlı sendikaların şube başkanları  ve çok sayıda davetli katıldı.

“Memur-Sen Olsaydı 28 Şubat Yaşanmazdı”

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "15 Mayısa kadar 1 milyonu aşmayı hedefliyoruz. 1 Milyon 111 bin 111 hedefimiz yeni başlangıçlara, yeni kazanımlara, yeni ufuklara, yeni umutlara, kararlı adımlarla güvenli yarınlara, Yeniden Büyük Türkiye’ye ve ‘Adil Bir Dünya’ya hizmet etsin, vesile olsun istiyoruz. Seferdeyiz. Milletle birlikte, insanlık için bu seferi sürdüreceğiz" dedi.Tonbul, 16 Nisan referandumu için, “Memur-Sen’e davet, Tercihimiz Evet” diyerek seferberlik başlattığımızı belirterek, “Türkiye’nin en büyük emek örgütü olarak bir çağrıda bulunmak için bir aradayız. Direnişin yoğurduğu maziden aldığımız güvenle, yeni ufukların haberini vermek için saflarımızı daha da sıklaştırdık. Ufkumuz, yeniden büyük Türkiye ve Adil bir dünyadır. 28 Şubat’ın zemherisinde direncimizle baharın muştusu olduk. Yalancı bahar oluşturmak için 27 Nisan’da okunan bildiriye karşı, yerli ve milli duruşumuzla hakiki baharın şiirini okuduk. 17-25 Aralık’ta dışarıdan icazetlilere karşı bin yıllık mayamızın sözünü söyledik. 15 Temmuz gecesinde iyiler ve yerlilerin, tarihin en büyük direnişini gösterdik” dedi.

 “Darbeler karşısında daha güçlü durabilmek için Memur-Sen olarak 15 Mayısta 1.111.111 üye hedefine ulaşmamız lazım" diyen Tonbul, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Eğer 28 Şubat’ta beşli çetenin karşısında güçlü bir Memur-Sen olsaydı, beşli çete Sıhhıye Meydanında istediği şekilde hareket edemezdi. O gün Memur-Sen yoktu, Hak-İş yoktu, güçlü bir özgürlüğümüz yoktu, Anadolu Gençlik yoktu, Milli Gençlik yoktu. Vesayet rejimi bundan güç alarak 28 Şubat’ı gerçekleştirdiler. Memur-Sen olarak 1.111.111 üye yan yana gelip meydanlara inerek, 12 Milyon 300 Bin imza toplayarak Türkiye’de başörtüsü yasağını tarihe gömdünüz.”

Milli Egemenlik İçin Evet

Halk oylaması süreci hakkında da değerlendirmelerde bulunan Tonbul, "Büyük Memur-Sen ailesi olarak 'milli egemenlik için evet' diyoruz. Bağımsız ve tarafsız yargı, bağımsız ve güçlü Türkiye, iradesine sahip bir ülke için 'evet' diyoruz" dedi. 

Tufanoğlu: “Emeğimizle Öncüyüz, Değerlerimizle Güçlüyüz”

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu konuşmasında, Memur-Sen ve Bayındır Memur-Sen’in sendikal duruşu hakkında bilgi verdi. Memur-Sen’in Kurucu Genel Başkanı Merhum Mehmet Akif İnan’ın, ‘Bütün giysileri yırtsak yeridir, Yeter bize vefa elbiseleri’ dizelerini okuyan Tufanoğlu, bir ile başladıkları mücadelenin yüzbinlere, milyonlara ulaştığını söyledi.Konuşmasında Memur-Sen’in “Emeğiyle öncü, değerleriyle güçlü”olduğunu dile getiren Soner Can Tufanoğlu, “Bugünlere kolay gelmedik. Dişimizle tırnağımızla kazıyarak, engelleri bariyerleri yıkarak, bedeller ödeyerek bugünlere geldik. Daha özgür ve güçlü bir Türkiye, daha adil bir dünya için Memur-Sen’i daha da büyütmeliyiz. Bu bilinçle “Memur-Sen’e Davet” seferberliği başlattık. Memur-Sen ve bağlı 11 yetkili hizmet kolu ve 4 komisyon ile heyecanlarını hiç kaybetmeden Türkiye ve bölgenin en büyük emek örgütlüyüz” şeklinde konuştu.

Tüyüboz: İnadına değil, inandığımız için ‘Evet’ diyoruz.

Programda konuşan Memur-Sen Sinop İl Temsilci Başkanı Hasan Tüyüboz, "Zorlu süreçlerde daima milletten yana olduk. Gerektiği zaman taşın altına elimizi koyarak sorumluluk aldık, dalga kıran olduk. Şimdi de Memur-Sen ailesi olarak referandumda sorumluluk alıyor ve 'Evet' diyoruz. İnadına değil, inandığımız için ‘Evet’ diyoruz. ‘Evet’ derken “Dünya beşten büyüktür” iradesine sahip çıkıyoruz. Mazluma el uzatan güçlü Türkiye ideali için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

tuyuboz

Program sonunda Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu’na plaket takdim edildi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen