Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Milli Egemenlik İçin 'Evet' Diyoruz
12 Mart 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul: "Büyük Memur-Sen ailesi olarak milli egemenlik için 'evet' diyoruz. Bağımsız ve tarafsız yargı, bağımsız ve güçlü Türkiye, iradesine sahip bir ülke için 'evet' diyoruz."

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından 81 ilde düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programlarının Sinop ayağı, Sinop Gençlik Merkezi Salonunda yapıldı.

Toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Memur-Sen Sinop İl Temsilci Başkanı Hasan Tüyüboz, hizmet kollarına bağlı sendikaların şube başkanları  ve çok sayıda davetli katıldı.

“Memur-Sen Olsaydı 28 Şubat Yaşanmazdı”

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "15 Mayısa kadar 1 milyonu aşmayı hedefliyoruz. 1 Milyon 111 bin 111 hedefimiz yeni başlangıçlara, yeni kazanımlara, yeni ufuklara, yeni umutlara, kararlı adımlarla güvenli yarınlara, Yeniden Büyük Türkiye’ye ve ‘Adil Bir Dünya’ya hizmet etsin, vesile olsun istiyoruz. Seferdeyiz. Milletle birlikte, insanlık için bu seferi sürdüreceğiz" dedi.Tonbul, 16 Nisan referandumu için, “Memur-Sen’e davet, Tercihimiz Evet” diyerek seferberlik başlattığımızı belirterek, “Türkiye’nin en büyük emek örgütü olarak bir çağrıda bulunmak için bir aradayız. Direnişin yoğurduğu maziden aldığımız güvenle, yeni ufukların haberini vermek için saflarımızı daha da sıklaştırdık. Ufkumuz, yeniden büyük Türkiye ve Adil bir dünyadır. 28 Şubat’ın zemherisinde direncimizle baharın muştusu olduk. Yalancı bahar oluşturmak için 27 Nisan’da okunan bildiriye karşı, yerli ve milli duruşumuzla hakiki baharın şiirini okuduk. 17-25 Aralık’ta dışarıdan icazetlilere karşı bin yıllık mayamızın sözünü söyledik. 15 Temmuz gecesinde iyiler ve yerlilerin, tarihin en büyük direnişini gösterdik” dedi.

 “Darbeler karşısında daha güçlü durabilmek için Memur-Sen olarak 15 Mayısta 1.111.111 üye hedefine ulaşmamız lazım" diyen Tonbul, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Eğer 28 Şubat’ta beşli çetenin karşısında güçlü bir Memur-Sen olsaydı, beşli çete Sıhhıye Meydanında istediği şekilde hareket edemezdi. O gün Memur-Sen yoktu, Hak-İş yoktu, güçlü bir özgürlüğümüz yoktu, Anadolu Gençlik yoktu, Milli Gençlik yoktu. Vesayet rejimi bundan güç alarak 28 Şubat’ı gerçekleştirdiler. Memur-Sen olarak 1.111.111 üye yan yana gelip meydanlara inerek, 12 Milyon 300 Bin imza toplayarak Türkiye’de başörtüsü yasağını tarihe gömdünüz.”

Milli Egemenlik İçin Evet

Halk oylaması süreci hakkında da değerlendirmelerde bulunan Tonbul, "Büyük Memur-Sen ailesi olarak 'milli egemenlik için evet' diyoruz. Bağımsız ve tarafsız yargı, bağımsız ve güçlü Türkiye, iradesine sahip bir ülke için 'evet' diyoruz" dedi. 

Tufanoğlu: “Emeğimizle Öncüyüz, Değerlerimizle Güçlüyüz”

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu konuşmasında, Memur-Sen ve Bayındır Memur-Sen’in sendikal duruşu hakkında bilgi verdi. Memur-Sen’in Kurucu Genel Başkanı Merhum Mehmet Akif İnan’ın, ‘Bütün giysileri yırtsak yeridir, Yeter bize vefa elbiseleri’ dizelerini okuyan Tufanoğlu, bir ile başladıkları mücadelenin yüzbinlere, milyonlara ulaştığını söyledi.Konuşmasında Memur-Sen’in “Emeğiyle öncü, değerleriyle güçlü”olduğunu dile getiren Soner Can Tufanoğlu, “Bugünlere kolay gelmedik. Dişimizle tırnağımızla kazıyarak, engelleri bariyerleri yıkarak, bedeller ödeyerek bugünlere geldik. Daha özgür ve güçlü bir Türkiye, daha adil bir dünya için Memur-Sen’i daha da büyütmeliyiz. Bu bilinçle “Memur-Sen’e Davet” seferberliği başlattık. Memur-Sen ve bağlı 11 yetkili hizmet kolu ve 4 komisyon ile heyecanlarını hiç kaybetmeden Türkiye ve bölgenin en büyük emek örgütlüyüz” şeklinde konuştu.

Tüyüboz: İnadına değil, inandığımız için ‘Evet’ diyoruz.

Programda konuşan Memur-Sen Sinop İl Temsilci Başkanı Hasan Tüyüboz, "Zorlu süreçlerde daima milletten yana olduk. Gerektiği zaman taşın altına elimizi koyarak sorumluluk aldık, dalga kıran olduk. Şimdi de Memur-Sen ailesi olarak referandumda sorumluluk alıyor ve 'Evet' diyoruz. İnadına değil, inandığımız için ‘Evet’ diyoruz. ‘Evet’ derken “Dünya beşten büyüktür” iradesine sahip çıkıyoruz. Mazluma el uzatan güçlü Türkiye ideali için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

tuyuboz

Program sonunda Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu’na plaket takdim edildi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen