Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Milli İradeyi Hakim Kılacak Sisteme Evet Diyeceğiz
16 Mart 2017

“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” Yozgat programında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, “Mevcut Hükümet Sistemi bürokratik vesayetin altında kaldı. Milli iradeyi tamamen hakim kılacak Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne 16 Nisan'da evet diyeceğiz” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından 81 ilde düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” Yozgat programı, Ser Otelde yapıldı.

Toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Bayındır Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ayhan Aldagül,  Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, hizmet kollarına bağlı sendikaların şube başkanları  ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, yeni anayasa paketinin ülke için istikrar vaat ettiğini, istikrarsız dönemlerde kazanımların kaybedildiğini söyledi. Türkiye’nin uzun erimli, istikrarlı hükümetlere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Tonbul, “Yönetimde istikrar büyüme demek. Büyüme ekmeğin büyümesi emeğin değerinin artması demek. 16 Nisandan sonra sağlanacak sistem değişikliği ile pasta büyüyecek. İnsanımız da bu büyük pastadan büyük pay alacak” dedi.

“EKONOMİK VE SİYASİ İSTİKRAR İSTİYORUZ”

Koalisyon dönemlerinin ekonomi açısından belirsiz olduğuna dikkat çeken Tonbul,  "Biz önümüzü görmek istiyoruz. Belirsizlik yerine istikrar istiyoruz. Tam anlamıyla ekonomik ve siyasi istikrar sağlansın diyoruz.  Çünkü geçmişte yaşananları biliyoruz. Ülkemizde koalisyon denince akla kaos, kriz ve istikrarsızlık geliyor. 1960'lar, 70'ler, 90'lar ve 2000'li yılların başında, koalisyonların neden olduğu krizler yaşandı. Ülke onlarca yıl siyasi istikrarsızlığın pençesinde kıvrandı. Koalisyonlar döneminde ülkemiz, tarihinin en büyük kemer sıkma politikalarıyla karşı karşıya kaldı. Düze çıkmak yerine ülkemiz koalisyonlar döneminde dibe vurdu. Faizler, devalüasyon ve enflasyon milleti vurdu. Haklarımız çalındı, işsizlik arttı, ülke patinaja düştü. Kısacası koalisyon dönemleri ekonomi açısından son derece kötü, belirsiz ve istikrarsız yıllardır. Sosyal yıkımların yaşandığı dönemlerdir. Biz o dönemler bir daha yaşanmasın diye halk oylamasında “Evet” diyeceğiz” dedi.

“YENİ SİSTEM VESAYETİ ORTADAN KALDIRACAK”

Konuşmasında sistem değişikliğinin gerekliliğine vurgu yapan Tonbul, “ Hükümet Sistemi maalesef, bürokratik vesayetin altında. Bu da sistem değişikliğini gerekli kıldı. Hızlı karar alınamıyor. İşler yürümüyor. Türkiye’nin ekonomide hamle yapabilmesi için bu sistem değişikliği şart. 16 Nisanda verilecek karar ile Cumhurbaşkanlığı sistemi bürokratik vesayeti ortadan kaldıracak. Hızlı karar alma sürecinin önünü açılacak. Memur-Sen olarak biz de Milli iradenin tamamen hakim kılmak için, vesayetin ortadan kaldırılması için yeni sisteme evet diyeceğiz” diye konuştu.

“15 MAYISTA  HEDEF TÜM KAMU GÖREVLİLERİNİ  ÜYE YAPMAK”

Memur-Sen’in 15 Mayıs için belirlediği 1 milyon 111 bin 111 hedefinin önemli olduğunu söyleyen Tonbul, " Biliyorsunuz Memur-Sen 15 Mayıs için 1 milyon 111 bin 111 hedefi ile yola çıktı. Bu rakam neden önemli.  Bu hedefin anlamı ne biliyor musunuz?  Bunun anlamı şudur. 3 tane 1 alt alta yazarsanız 3 eder ama yan yana yazarsanız 111 eder.  Arkadaşlar  bu sadece bir simge. Bizim hedefimiz tüm memurları üye yapmak. Biz kol kola girelim. Tefrikaya,  fitneye düşmeden aramızdaki bölücülere uymadan bir olalım. Hedefimizde olduğu gibi yan yana gelirsek 1’ler 1 milyon 111 bin 111 olur. Ama fitneye düşersek hedefimizdeki 1’leri alt alta toplarız ve 7 olarak kalırız. 7’nin hükmü hedefimizin yanında 0’dır. Biz farklılıklarımızı bir kenara bırakarak, kimseyi ötekileştirmeden çalışacağız ve hedefimize ulaşacağız” dedi.

TUFANOĞLU: “MEMUR-SEN OLARAK DAİMA HAKKIN VE HAKİKATIN YANINDA OLDUK”

Memur-Sen olarak daima hakkın ve hakikatin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz diyen Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, “Muhterem Necmettin Erbakan Hocamız ‘Bir çiçekle bahar olmaz, ama her bahar bir çiçekle başlar’ demişti. Hamdolsun, bugün işte o baharı yaşıyoruz. Memur-Sen ve konfederasyonumuza bağlı 11 yetkili hizmet kolu ve 4 komisyonumuz ile heyecanımızı hiç yitirmeden, heybeti ve bereketi büyüttük. Türkiye’nin ve bölgenin en büyük emek örgütü olduk” dedi.

Tufanoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “15 Mayıs’ta, sendikaların ve konfederasyonların üye sayılarının tespiti yapılacak. Ağustos ayında ise 2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin yararlanacağı haklarının belirleneceği 4. Dönem Toplu Sözleşme süreci başlayacak. İşte tan da bu noktada, yeni rekor eşiğimiz, Büyük Memur-Sen ailemiz için üye sayısı hedefimiz; en az 1 Milyon 111 bin 111 olacak. Bütün kamu görevlilerini, Toplu Sözleşme Masasını, emeğin hakkı verildiğinde uzlaşma, alın terine haksızlık edildiğinde restleşme zemini olarak kullanma becerisini ispatlamış “Memur-Sen’e Davet” ediyoruz” şeklinde konuştu.

ARSLAN: “YILMADAN, USANMADAN VERİLEN MÜCADELE BİZİ BU GÜNLERE GETİRDİ”

Programda konuşan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Memur-Sen'e teşekkür etti. Halk oylaması hakkında değerlendirmelerde bulunan Arslan, "16 Nisan’da Türkiye’nin bir dönüm noktasından geçecek. 16 Nisan’dan sonra milletin egemenliği Allah’ın izniyle iyice pekişmiş olacak. Hep birlikte çalışarak, gayret ederek 16 Nisan’da noktayı koyacağız millet olarak. Yılmadan, usanmadan verilen mücadele bizi bu günlere getirdi. 16 Nisan’dan sonra hiç kimse milletin iradesine ipotek koyamayacak ve buna cesaret edemeyecek. Gerçek manada söz artık milletin olacak. 12 Eylül Anayasasının kalan izlerini de yok edecek. Sadece 12 Eylül değil, Adnan Menderes’i idama götüren 27 Mayıs’ın, 1961 Anayasasının antidemokratik izlerini de 16 Nisan’da inşallah sizin oylarınızla tamamen silmiş olacağız" diye konuştu.

ŞEREFLİ: “MEMUR-SEN MİLLETİN YANINDA, VESAYETİN KARŞISINDADIR”

Memur-Sen milletin yanında vesayetin karşısındadır diyen, Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli; "Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün kamu görevlilerini bu davaya çekecek, bu halkaya katacak, yeni arkadaşlarla gücümüze güç katıp bereket ve heybeti büyüteceğiz" dedi.

Program sonunda Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu’na plaket takdim edildi.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen