Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Milli İradeyi Hakim Kılacak Sisteme Evet Diyeceğiz
16 Mart 2017

“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” Yozgat programında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, “Mevcut Hükümet Sistemi bürokratik vesayetin altında kaldı. Milli iradeyi tamamen hakim kılacak Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne 16 Nisan'da evet diyeceğiz” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından 81 ilde düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” Yozgat programı, Ser Otelde yapıldı.

Toplantıya Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Bayındır Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ayhan Aldagül,  Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli, hizmet kollarına bağlı sendikaların şube başkanları  ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, yeni anayasa paketinin ülke için istikrar vaat ettiğini, istikrarsız dönemlerde kazanımların kaybedildiğini söyledi. Türkiye’nin uzun erimli, istikrarlı hükümetlere ihtiyacı olduğunu vurgulayan Tonbul, “Yönetimde istikrar büyüme demek. Büyüme ekmeğin büyümesi emeğin değerinin artması demek. 16 Nisandan sonra sağlanacak sistem değişikliği ile pasta büyüyecek. İnsanımız da bu büyük pastadan büyük pay alacak” dedi.

“EKONOMİK VE SİYASİ İSTİKRAR İSTİYORUZ”

Koalisyon dönemlerinin ekonomi açısından belirsiz olduğuna dikkat çeken Tonbul,  "Biz önümüzü görmek istiyoruz. Belirsizlik yerine istikrar istiyoruz. Tam anlamıyla ekonomik ve siyasi istikrar sağlansın diyoruz.  Çünkü geçmişte yaşananları biliyoruz. Ülkemizde koalisyon denince akla kaos, kriz ve istikrarsızlık geliyor. 1960'lar, 70'ler, 90'lar ve 2000'li yılların başında, koalisyonların neden olduğu krizler yaşandı. Ülke onlarca yıl siyasi istikrarsızlığın pençesinde kıvrandı. Koalisyonlar döneminde ülkemiz, tarihinin en büyük kemer sıkma politikalarıyla karşı karşıya kaldı. Düze çıkmak yerine ülkemiz koalisyonlar döneminde dibe vurdu. Faizler, devalüasyon ve enflasyon milleti vurdu. Haklarımız çalındı, işsizlik arttı, ülke patinaja düştü. Kısacası koalisyon dönemleri ekonomi açısından son derece kötü, belirsiz ve istikrarsız yıllardır. Sosyal yıkımların yaşandığı dönemlerdir. Biz o dönemler bir daha yaşanmasın diye halk oylamasında “Evet” diyeceğiz” dedi.

“YENİ SİSTEM VESAYETİ ORTADAN KALDIRACAK”

Konuşmasında sistem değişikliğinin gerekliliğine vurgu yapan Tonbul, “ Hükümet Sistemi maalesef, bürokratik vesayetin altında. Bu da sistem değişikliğini gerekli kıldı. Hızlı karar alınamıyor. İşler yürümüyor. Türkiye’nin ekonomide hamle yapabilmesi için bu sistem değişikliği şart. 16 Nisanda verilecek karar ile Cumhurbaşkanlığı sistemi bürokratik vesayeti ortadan kaldıracak. Hızlı karar alma sürecinin önünü açılacak. Memur-Sen olarak biz de Milli iradenin tamamen hakim kılmak için, vesayetin ortadan kaldırılması için yeni sisteme evet diyeceğiz” diye konuştu.

“15 MAYISTA  HEDEF TÜM KAMU GÖREVLİLERİNİ  ÜYE YAPMAK”

Memur-Sen’in 15 Mayıs için belirlediği 1 milyon 111 bin 111 hedefinin önemli olduğunu söyleyen Tonbul, " Biliyorsunuz Memur-Sen 15 Mayıs için 1 milyon 111 bin 111 hedefi ile yola çıktı. Bu rakam neden önemli.  Bu hedefin anlamı ne biliyor musunuz?  Bunun anlamı şudur. 3 tane 1 alt alta yazarsanız 3 eder ama yan yana yazarsanız 111 eder.  Arkadaşlar  bu sadece bir simge. Bizim hedefimiz tüm memurları üye yapmak. Biz kol kola girelim. Tefrikaya,  fitneye düşmeden aramızdaki bölücülere uymadan bir olalım. Hedefimizde olduğu gibi yan yana gelirsek 1’ler 1 milyon 111 bin 111 olur. Ama fitneye düşersek hedefimizdeki 1’leri alt alta toplarız ve 7 olarak kalırız. 7’nin hükmü hedefimizin yanında 0’dır. Biz farklılıklarımızı bir kenara bırakarak, kimseyi ötekileştirmeden çalışacağız ve hedefimize ulaşacağız” dedi.

TUFANOĞLU: “MEMUR-SEN OLARAK DAİMA HAKKIN VE HAKİKATIN YANINDA OLDUK”

Memur-Sen olarak daima hakkın ve hakikatin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz diyen Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, “Muhterem Necmettin Erbakan Hocamız ‘Bir çiçekle bahar olmaz, ama her bahar bir çiçekle başlar’ demişti. Hamdolsun, bugün işte o baharı yaşıyoruz. Memur-Sen ve konfederasyonumuza bağlı 11 yetkili hizmet kolu ve 4 komisyonumuz ile heyecanımızı hiç yitirmeden, heybeti ve bereketi büyüttük. Türkiye’nin ve bölgenin en büyük emek örgütü olduk” dedi.

Tufanoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “15 Mayıs’ta, sendikaların ve konfederasyonların üye sayılarının tespiti yapılacak. Ağustos ayında ise 2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin yararlanacağı haklarının belirleneceği 4. Dönem Toplu Sözleşme süreci başlayacak. İşte tan da bu noktada, yeni rekor eşiğimiz, Büyük Memur-Sen ailemiz için üye sayısı hedefimiz; en az 1 Milyon 111 bin 111 olacak. Bütün kamu görevlilerini, Toplu Sözleşme Masasını, emeğin hakkı verildiğinde uzlaşma, alın terine haksızlık edildiğinde restleşme zemini olarak kullanma becerisini ispatlamış “Memur-Sen’e Davet” ediyoruz” şeklinde konuştu.

ARSLAN: “YILMADAN, USANMADAN VERİLEN MÜCADELE BİZİ BU GÜNLERE GETİRDİ”

Programda konuşan Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Memur-Sen'e teşekkür etti. Halk oylaması hakkında değerlendirmelerde bulunan Arslan, "16 Nisan’da Türkiye’nin bir dönüm noktasından geçecek. 16 Nisan’dan sonra milletin egemenliği Allah’ın izniyle iyice pekişmiş olacak. Hep birlikte çalışarak, gayret ederek 16 Nisan’da noktayı koyacağız millet olarak. Yılmadan, usanmadan verilen mücadele bizi bu günlere getirdi. 16 Nisan’dan sonra hiç kimse milletin iradesine ipotek koyamayacak ve buna cesaret edemeyecek. Gerçek manada söz artık milletin olacak. 12 Eylül Anayasasının kalan izlerini de yok edecek. Sadece 12 Eylül değil, Adnan Menderes’i idama götüren 27 Mayıs’ın, 1961 Anayasasının antidemokratik izlerini de 16 Nisan’da inşallah sizin oylarınızla tamamen silmiş olacağız" diye konuştu.

ŞEREFLİ: “MEMUR-SEN MİLLETİN YANINDA, VESAYETİN KARŞISINDADIR”

Memur-Sen milletin yanında vesayetin karşısındadır diyen, Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli; "Teşkilat olarak Mayıs ayına kadar fedakarlıkta, feragatta, ter akıtmada, yorulmada yeni bir yarışa giriyoruz. Bütün kamu görevlilerini bu davaya çekecek, bu halkaya katacak, yeni arkadaşlarla gücümüze güç katıp bereket ve heybeti büyüteceğiz" dedi.

Program sonunda Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul ve Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu’na plaket takdim edildi.

 

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen