Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Millet İradesinden Yana Tarafız
21 Mart 2017

“Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programında konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Biz, milletten, millet iradesinden yana tarafız. Ne zaman devletimizin başı dara düşse yanında olduk, milletimizin tarafında yer aldık. Her türlü vesayete  ve darbeye karşı, millet iradesinden yana tarafız” dedi. 

Enerji Bir-Sen Genel Merkezi ve Kadın Komisyonu Başkanlığı tarafından düzenlenen “Memur-Sen’e Davet Tercih Evet” programı Devlet Su İşleri Toplantı Salonunda yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Programa, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TBMM İdare Amiri ve Memur-Sen Onursal Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif Özkaldı, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Başbakanlık Danışmanı Lütfü Akça, Enerji-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Mehmet Reşit Gürbüz, Enerji Bir-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Ayşe Açıkbaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, 16 Nisan referandumu için, ‘Memur-Sen’e davet, Tercihimiz Evet’ diyerek seferberlik başlattıkların 15 Mayısa kadar 1 milyonu aşmayı hedeflediklerini söyledi. Tonbul, “1 Milyon 111 bin 111 hedefimiz yeni başlangıçlara, yeni kazanımlara, yeni ufuklara, yeni umutlara, kararlı adımlarla güvenli yarınlara, Yeniden Büyük Türkiye’ye ve ‘Adil Bir Dünya’ya hizmet etsin, vesile olsun istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"HEPİNİZDEN EVET SÖZÜ İSTİYORUZ"

Memur-Sen’in 1 milyon 111 bin 111 üye hedefinin özel bir anlamı olduğuna dikkat çeken Tonbul, “16 Nisan’da bizim istiklalimiz, istikbalimiz ve çocuklarımızın geleceği için ‘Evet’ diyeceğiz. Biz geçmişi, koalisyon dönemlerini, milletvekillerinin partilere geçişlerini maalesef üzülerek seyretmiştik. Bunların bir daha gençlere yaşatılmaması için biz diyoruz ki, bu 1’lerin bir anlamı var. Türkiye’de 3 milyon 200 bin memur var. Hedefimiz neden 1 milyon 111 bin 111? Ama o 1’ler yan yana geldikleri zaman kenetlendikleri zaman onları yıkacak hiçbir kuvvet olmaz. O 1’ler birbirine kenetlenmiş insanlar olarak düşünüyoruz. Onun için biz Memur-Sen’e davet Tercihe Evet diyoruz. Hepinizden evet sözü istiyoruz” dedi.

“MEMUR-SEN HER ZAMAN MİLLETİN YANINDA OLDU”

Memur-Sen olarak millet iradesinden yana taraf olduklarını belirten Tonbul, "Biz, milletten, millet iradesinden yana tarafız. Ne zaman devletimizin başı dara düşse yanında olduk, milletimizin tarafında yer aldık. Darbeler karşısında daha güçlü durabilmek için Memur-Sen olarak 15 Mayısa kadar belirlediğimiz üye hedefine ulaşmamız lazım. Eğer 28 Şubat’ta beşli çetenin karşısında güçlü bir Memur-Sen olsaydı, beşli çete Sıhhıye Meydanında istediği şekilde hareket edemezdi. O gün Memur-Sen yoktu, Hak-İş yoktu, güçlü bir özgürlüğümüz yoktu, Anadolu Gençlik yoktu, Milli Gençlik yoktu. Vesayet rejimi bundan güç alarak 28 Şubat’ı gerçekleştirdiler. Ancak, 15 Temmuz’da devletinin yanında güçlü bir Memur-Sen vardı. Hainler emellerini gerçekleştiremediler. Artık, her türlü vesayete darbeye karşı, elini değil gövdesini taşın altına koyan bir Memur-Sen var” diye konuştu.

“YENİ SİSTEM HIZLI KARAR ALMA SÜRECİNİN ÖNÜNÜ AÇACAK”

Cumhurbaşkanlığı Sisteminin hızlı karar alma sürecinin önünü açacağını belirten Tonbul, “Hükümet Sistemi maalesef, bürokratik vesayetin altında. Bu da sistem değişikliğini gerekli kıldı. Hızlı karar alınamıyor. İşler yürümüyor. Türkiye’nin ekonomide hamle yapabilmesi için bu sistem değişikliği şart. 16 Nisanda verilecek karar ile Cumhurbaşkanlığı Sistemi bürokratik vesayeti ortadan kaldıracak. Hızlı karar alma sürecinin önünü açılacak. Memur-Sen olarak biz de Milli iradenin tamamen hakim kılmak için, vesayetin ortadan kaldırılması için yeni sisteme evet diyeceğiz” diye konuştu.

KADIN KOMİSYONU BAŞKANI AÇIKBAŞ:  “VATANIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ‘EVET’ DİYECEĞİZ"

16 Nisan’ı milletin iradesinin tecellisi olarak gördüklerini söyleyen Açıkbaş,  “16 Nisan tarihini sadece bir seçim olarak değil, milletin iradesinin tecellisi olarak görüyoruz. Bu şiarla Memur Sen ve Enerji Bir-Sen’liler olarak tavrımızı gösteriyoruz ve milletimizin tarafındayız. O tavır doğrultusunda sendikal mücadelemize devam edeceğiz. Sendikalı bir birey olarak, özgürlüklerimizin olmadığı yerde özlük, ekonomik, sosyal haklarımızın da hiçbiri bir anlam ifade etmeyeceğini bildiğimiz için, 16 Nisan da yapılacak referandum oylamasında anlık hissiyatları bir kenara bırakarak, birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi yaşatmak ve yaşamak için evet demeliyiz. Milletimizin, vatanımızın geleceği için “Evet” demeliyiz. 16 Nisan tarihine kadar hepimize büyük sorumluluk düşüyor” dedi.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

DSİ Kırşehir 122. Şube Müdürlüğünde görevli üyemiz Dönüş Akçakaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi Kaman Demirli köyünde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 546 835 68 56)
14 Mart 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığında Teknik Şef olarak görev yapan üyemiz Halit Tayfur Güre 44 yıllık kamu hizmetini tamamlayarak emekli olmuştur. Emeklilik hayatında sağlık, mutluluk ve huzur diliyoruz.
24 Şubat 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğü Satınalma ve Malzeme Yönetimi Daire Başkanlığında Şef olarak görev yapan sendikamızın ilk üyelerinden Sn. İsmail Konca 42 yıl hizmetini tamamlayarak 20 Şubat Perşembe günü emekli olmuştur. Üyemize sağlıklı ve mutlu bir emeklilik diliyoruz.
20 Şubat 2020

EÜAŞ İş Sağlığı Güvenliği ve Çevre Daire Başkanlığı’nda görevli üyemiz Yarkın EROL’un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Şubat Salı günü ikindi namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 314 09 49)
18 Şubat 2020

Dumlupınar Şube Başkan Yardımcımız Yılmaz Yıldırım’ın babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.Tel: 0(546) 233 14 94
18 Ocak 2020

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen