Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: 16 Nisan’da Türkiye’nin Yeniden Dirilişine ‘Evet’ Diyeceğiz
02 Nisan 2017

Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesi için güçlü bir yönetime ihtiyacı olduğunu belirten Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  “16 Nisan’da Türkiye’nin yeniden dirilişine ‘evet’ diyeceğiz” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından 81 ilde düzenlenen “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” Bingöl programı, Bingöl Merkez Öğretmenevi’nde yapıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Mehmet Reşit Gürbüz, Bayındır Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ayhan Aldagül, Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu, Memur-Sen Bingöl İl Temsilcisi Mücahit Çelik, Enerji Bir-Sen İl Başkanı Refik Varan ile hizmet kollarına bağlı sendikaların şube başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Konuşmasına kardeşlik mesajı ile başlayan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, “Biz kardeşiz. Kardeşliğimiz için seferdeyiz.  Biz omuz omuzayız. Hainler kardeşliğimizi ve birliğimizi hedef alıyorlar. Hainler birlikte yeni bir Türkiye inşaa etmemizi engellemeye kalkıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Kardeşlik hukukunu kuşanacağız, hep birlikte yeniden diriliş için mücadele edeceğiz. Büyük Memur-Sen ailesi olarak kardeşliğimiz için ‘evet’ diyeceğiz. Bağımsız ve güçlü Türkiye, iradesine sahip bir ülke için 'evet' diyeceğiz. Türkiye’nin hedeflerine ulaşabilmesi için güçlü bir yönetime ihtiyacı var. 16 Nisan’da Türkiye’nin yeniden dirilişine ‘evet’ diyeceğiz” dedi.

Tek Adamlık Söylemleri Özgüvensizliğin Dışavurumudur

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin diktatörlük getireceği iddiasına da değinen Tonbul, “Yeni sistemin Türkiye’nin omzundaki yükleri, ayağındaki prangaları atarak çok daha hızlı koşmasını sağlayacak. Devletin zirvesindeki artık iki başlılık bu sistemle son bulacak. Yetkiler böyle ikili değil, bir otorite altında toplanırsa o zaman bu ülkenin güçlenmesi daha da kolay olur.  Buna tek adamlık diyorlar. İyi güzel de bu tek adamlık mı? Hatta hızını alamayan bu diktatörlük diyor. Dünyanın hangi ülkesinde diktatörü halk seçiyor? Diktatör silah zoruyla gelir. Zalimdir. Koltuğa oturur, millete zulmeder. Ölünceye kadar da orada kalır. Başına gelecekleri oradan inerse bildiği için kalacağım diye uğraşır. Onun eli kanlı başka bir diktatör indirir. Peki, hangi diktatör beni iki defa seçin daha fazla seçmeyin der? Bu sistemde ‘Evet’ dersek iki kere seçilecek üçüncüsü yok.  2002’de Cumhurbaşkanımız bu sistem olsaydı, cumhurbaşkanı seçilseydi, 2012’de görevinden ayrılmıştı. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin diktatörlük getireceği iddiası, özgüvensizliğin dışavurumudur. Diktatörlük gelecek iddiası, bürokratik vesayetten yana olanların demokratik değerlere olan bağlılığının zayıflığının göstergesi olabilir” diye konuştu.

Memur-Sen Dünyanın Her Tarafında Olmak Zorunda

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT)  içinde çalışma örgütü kurulması için çalıştıklarını söyleyen Tonbul, “ İİT içinde çalışma örgütü kurmak istiyoruz. Aynı İLO gibi. Bunun içinde  son 3 ayda Afrika’ya ziyaretlerimiz oldu. Afrika ülkelerinde gördüğümüz şu.  Orada her şey var. Allah her türlü zenginliği vermiş ancak müteşebbis ruhu yok. Cesaret yok. Ülke sevgisi yok. Beyinlerini sömürmüşler. Beyinler sömürüldükten sonra neyiniz olursa olsun fakirliğe muhtaçsınız. Her zenginlik var ama fakirlikte var. Bizim buralara karşı İslam Ümmeti olarak, sorumluluğumuz var. Bana ne diyemeyiz. Varsın ölsünler diyemeyiz. Çünkü biz inanıyoruz ki; gittiğimiz yerde bize yaptıklarımızdan hesap sorulacağı gibi yapmaya muktedir olup ta yapamadıklarımızdan da hesap sorulacak. Afrika ülkeleri gözümüzün içine bakıyor. Onun için de Memur-Sen olarak dünyanın her tarafında olmak zorundayız.  Hedeflerimize doğru var gücümüzle çalışmalıyız. Düşman oku gibi kendimizi göstermemiz lazım. Dim dik durmamız lazım” diye konuştu.

15 Mayıs’ta Gücümüze Güç Katacağız

Memur-Sen olarak 15 Mayısa kadar 1 milyon üyeyi aşmayı hedeflediklerini dile getiren Tonbul, “1 Milyon 111 bin 111 hedefimiz yeni başlangıçlara, yeni kazanımlara, yeni ufuklara kararlı adımlarla güvenli yarınlara, Yeniden Büyük Türkiye’ye ve ‘Adil Bir Dünya’ya hizmet etsin, vesile olsun istiyoruz. Çok çalışmamız gerekiyor. 15 Mayıs’taki asıl hedefimiz kamu görevlilerinin tamamını, yani 3 milyon 200 bin kamu görevlisinin tamamını üye yapmak. Bunun için rehavete kapılmadan 15 Mayıs’ta hedefimize ulaşarak gücümüze güç katacağız” şeklinde konuştu.

Tufanoğlu: Emeğimizle Öncüyüz, Değerlerimizle Güçlüyüz

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu konuşmasında, Memur-Sen ve Bayındır Memur-Sen’in sendikal duruşu hakkında bilgi verdi. Memur-Sen’in Kurucu Genel Başkanı Merhum Mehmet Akif İnan’ın, ‘Bütün giysileri yırtsak yeridir, Yeter bize vefa elbiseleri’ dizelerini okuyan Tufanoğlu, bir ile başladıkları mücadelenin yüzbinlere, milyonlara ulaştığını söyledi. Konuşmasında Memur-Sen’in “Emeğiyle öncü, değerleriyle güçlü” olduğunu dile getiren Soner Can Tufanoğlu, “Bugünlere kolay gelmedik. Dişimizle tırnağımızla kazıyarak, engelleri bariyerleri yıkarak, bedeller ödeyerek bugünlere geldik. Daha özgür ve güçlü bir Türkiye, daha adil bir dünya için Memur-Sen’i daha da büyütmeliyiz. Bu bilinçle “Memur-Sen’e Davet” seferberliği başlattık. Memur-Sen ve bağlı 11 yetkili hizmet kolu ve 4 komisyon ile heyecanlarını hiç kaybetmeden Türkiye ve bölgenin en büyük emek örgütlüyüz” şeklinde konuştu.

Fehmioğlu: Hayır Kampanyası Yürütenler Millete Güvenmeyenlerdir

Ak Parti Bingöl Milletvekili Enver Fehmioğlu ise, Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, referandumun yeniden büyük Türkiye’nin yolunu açacağını söyledi. Fehmioğlu, “Biz milletin kararına güveniyoruz. Hayır kampanyası yürütenler millete güvenmeyenlerdir.  İstikrar için millet için 'Evet' yolunda çalışacağız” dedi.

Çelik: İnandığımız için ‘Evet’ diyoruz

Programda konuşan Memur-Sen Bingöl İl Temsilcisi Mücahit Çelik, "Zorlu süreçlerde daima milletten yana olduk. Gerektiği zaman taşın altına elimizi koyarak sorumluluk aldık, dalga kıran olduk. Şimdi de Memur-Sen ailesi olarak referandumda sorumluluk alıyor ve 'Evet' diyoruz. İnadına değil, inandığımız için ‘Evet’ diyoruz. ‘Evet’ derken “Dünya beşten büyüktür” iradesine sahip çıkıyoruz. Mazluma el uzatan güçlü Türkiye ideali için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Ankara 9 Nolu Şube Disiplin Kurulu Başkanımız Necmi Güneş'in ağabeyi Lütfü Güneş vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak Pazar günü Saat 15:30’da Bursa, Nilüfer, İhsaniye mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
10 Ocak 2021

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Cemal Altınok’un babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 29 Aralık Salı günü öğle namazına müteakip Ankara’nın Bala İlçesi, Aşıkoğlu Köyünde defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Tel: 0 536 634 25 97
28 Aralık 2020

EÜAŞ İnşaat Kamulaştırma Dairesi Başkanlığında Müdür olarak görev yapan üyemiz Yakup Güler'in babası vefat etmiştir. Cenazesi 23 Aralık 2020 Çarşamba günü Erzincan Terzibaba Şehir Mezarlığına defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
22 Aralık 2020

Ankara 1 Nolu Şubemize bağlı, Nükleer Düzenleme Kurumu’nda görevli İşyeri Temsilcimiz Bayram Çıldır’ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
16 Kasım 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görevli üyemiz Mehti Cengiz vefat etmiştir. Merhumun Cenazesi 17 Ekim Cumartesi günü Elvankent Hacı Fatma Nimet Kahraman Camiinde kılınacak öğle namazına müteakip Elvankent mezarlığında defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
16 Ekim 2020

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen