Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Ülkemiz İçin En Doğru Kararın ‘Evet’ Olacağına İnanıyoruz
03 Nisan 2017

Bitlis’te konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Referandumun Türkiye için çok önemli bir karar süreci olduğunu belirterek, “Hem milletimiz, devletimiz, hem de ülkemiz için en doğru kararın ‘evet’ olacağına inanıyoruz. Vesayetlerin ortadan kalkması, millet iradesinin tamamen hakim olması için çalışıyoruz.” dedi.

“Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” Bitlis – Tatvan programı, Tatvan Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Mehmet Reşit Gürbüz, Bayındır Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ayhan Aldagül, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Memur-Sen Bitlis İl Temsilcisi Cabir Durak, Enerji Bir-Sen İl Başkanı Niyazi Yayla ile hizmet kollarına bağlı sendikaların şube başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Tonbul,  Türkiye’nin 12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştiren darbecilerin hazırladığı bir anayasa ile yönetildiğini, Memur-Sen olarak darbecilerin getirdiği sistemin değiştirilmesini savunduklarını söyledi. Referandumun Türkiye için çok önemli bir karar süreci olduğunu belirten Tonbul, “Hem milletimiz, devletimiz,  hem de ülkemiz için en doğru kararın ‘evet’ olacağına inanıyoruz. Vesayetlerin ortadan kalkması, millet iradesinin tamamen hakim olması için ‘evet’e çalışıyoruz.” dedi.

16 Nisan Vesayetten Kurtulmak, Darbelerden Korunmak İçin İyi Fırsat

Darbe anayasasının değişmesi için atılan bütün demokratik adımları desteklediklerini söyleyen Tonbul, “ Memur-Sen olarak yönetimde istikrarı, temsilde adaleti ve demokrasimizi güçlendirecek adımları her dönem destekledik. 15 Temmuz’da Türkiye hain FETÖ darbesiyle karşı karşıya kaldı. Bundan sonra hepimizin beklentisi, artık bu darbecileri, vesayetçilerin anayasadan aldıkları birtakım yetkilerin anayasadan çıkarılmasıydı. Ve mutlaka Türkiye’nin anayasasını değiştirmesi gerekiyordu.  O adımlar atıldı. 16  Nisan’ı Türkiye’nin vesayetten kurtulması ve darbelerden korunması için iyi  bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.

Türkiye Kendisini İleriye Taşıyacak Bir Sisteme Kavuşacak

18 maddelik anayasa değişikliğinin tamamıyla yasal ve anayasal bir süreç olduğunu vurgulayan Tonbul, anayasa değişikliği Parlamentodan geçtikten sonra demokratik bir sürecin ardından milletin önüne getirildi. 16 Nisan’da çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesi gerekiyor. Bu sandık çok önemli. Atılacak her oy milletin, ülkenin kaderini etkileyecek. Yönetim şeklini belirleyecek. Ya bu mevcut darbe anayasası ve yasalarıyla bir enkaza dönüşmüş bir sistemle devam edeceğiz. Ya da Türkiye yepyeni, kendisini ileriye taşıyacak bir sisteme kavuşacak. Bunun kararını da millet verecek. Ben milletimizin Türkiye’yi ileriye taşıyacak sisteme kavuşturacağına inanıyorum” dedi.

Güçlü Bir ‘Evet’ Çıkacak

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, referandum sonucunda anayasa değişikliği için “evet” çıkacağına inandığını söyledi. Tonbul, Tam anlamıyla ekonomik ve siyasi istikrar sağlansın diyoruz.  Çünkü geçmişte yaşananları biliyoruz. Ülkemizde koalisyon denince akla kaos, kriz ve istikrarsızlık geliyor. 1960'lar, 70'ler, 90'lar ve 2000'li yılların başında, koalisyonların neden olduğu krizler yaşandı. Ülke onlarca yıl siyasi istikrarsızlığın pençesinde kıvrandı. Koalisyonlar döneminde ülkemiz, tarihinin en büyük kemer sıkma politikalarıyla karşı karşıya kaldı. Düze çıkmak yerine ülkemiz koalisyonlar döneminde dibe vurdu. Faizler, devalüasyon ve enflasyon milleti vurdu. Haklarımız çalındı, işsizlik arttı, ülke patinaja düştü. Kısacası koalisyon dönemleri ekonomi açısından son derece kötü, belirsiz ve istikrarsız yıllardır. Sosyal yıkımların yaşandığı dönemlerdir. Milletimiz geçmişi çok iyi biliyor. O yüzden Güçlü bir ‘evet’ bekliyorum.” dedi.

Hedefimiz Kamu Görevlilerinin Refahını En Üst Seviyede Tutmak

15 Mayıs’ın sendikalar için hasat dönemi olduğunu vurgulayan Tonbul, “ Biliyor sunuz 2010 yılında yapılan referandum ile toplu sözleşme hakkını elde etti ve Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attı.  Bu güne kadar da 3 toplu sözleşme yapıldı. Kamu görevlilerinin hanesine onlarca kazanım yazıldı. Bakın arkadaşlar. Biz işçiler gibi kurum kurum sözleşme yapmıyoruz. Biz 3 milyon  200 bin memur ve 1 milyon 900 bin memur emeklisi adına toplu sözleşme masasına oturuyoruz. Doğrudan 5 milyon dolaylı olarak ta 20 milyon insanın sorumluluğunu taşıyoruz. O yüzden 15 Mayıs bizim için çok önemli. Sendikalar için hasat dönemi başlıyor. Belirlediğimiz hedef için çok çalışmamız gerekiyor. Hedefimiz kamu görevlilerinin refahını en üst seviyede tutmak. Bunun için rakamsal olarak ta güçlü olmamız gerekiyor” diye  konuştu.

Tufanoğlu: 1 Milyon 111 Bin 111 Üye Masada Elimizi Güçlendirecek

Programda konuşan Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Sonercan Tufanoğlu, 1 milyon 111 bin 111 üye hedefine ulaşılması durumunda Memur-Sen’in toplu sözleşme masasında elinin güçleneceğini söyledi. Tufanoğlu, “15 Mayıs’ta, sendikaların ve konfederasyonların üye sayılarının tespiti yapılacak. Ağustos ayında ise 2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının belirleneceği 4. dönem toplu sözleşme süreci başlayacak. İşte tam da bu noktada, yeni rekor eşiğimiz, Büyük Memur-Sen ailemiz için üye sayısı hedefimiz; en az 1 Milyon 111 bin 111 olacak. Bütün kamu görevlilerini, toplu sözleşme masasını, emeğin hakkı verildiğinde uzlaşma, alın terine haksızlık edildiğinde restleşme zemini olarak kullanma becerisini ispatlamış “Memur-Sen’e Davet” ediyoruz” dedi.

Aksoy: Memur-Sen’in Ülke İçin Verdiği Mücadeleyi Takdirle İzliyoruz

Memur-Sen’in zorlu süreçleri atlatarak bu günlere geldiğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, “Akif İnan’ın öncülüğünde yoluna bismillah ile başlayan Memur-Sen, bugün kamu görevlilerinin en büyük temsilcisi konumuna ulaştı. Ülke için, ümmet için verdiği mücadeleyi takdirle izliyoruz. Memur-Sen’in Bitlis Tatvan’da böyle bir kampanya için bulunması bizleri çok mutlu etti. İnşallah 16 Nisan’a kadar  milletimizin geleceği  için hep birlikte  ‘evet’e çalışacağız” şeklinde konuştu.

Durak: Ülke İçin Sorumluluk Aldık

Memur-Sen Bitlis İl Temsilcisi Cabir Durak ise, Türkiye genelinde, özgürlük için, istikrar için alanlara çıktıklarını hatırlatarak, ülke için sorumluluk aldıklarını vurguladı. Durak, “Memur-Sen daima zulmün karşısında adaletin yanında yer almasını, mazlumlar için hareket etmesini bilmiştir. Referandumda da mazlumların umudunun büyüyeceği bir Türkiye’ye ‘evet’ diyeceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünde görevli üyelerimizden A. Rıza Arslanap yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
30 Temmuz 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Hüseyin Savaş'ın babası vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 23 Temmuz Perşembe günü ikindi namazına müteakip Adıyaman Merkez Mezarlığına defnedilmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 775 33 01)
23 Temmuz 2020

EÜAŞ Mali İşler ve Finans Yönetimi Daire Başkanlığında görevli üyemiz Birol Avcı’nın babası, Seyit Ahmet Avcı vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 1 Temmuz Çarşamba günü ikindi namazını müteakip Samsun, Ladik’te defnedilecektir. Merhuma Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0 505 398 58 49)
01 Temmuz 2020

Fırat Şube Sekreterimiz Zöhre Esen'in eşi Halil Esen vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz. Mekanı cennet olsun.
27 Mayıs 2020

Hirfanlı HES’te Güvenlik Grup Şefi olarak görev yapan Şenol Kaya’nın annesi vefat etmiştir. Cenazesi bugün saat 13:00’da Kırşehir, Mucur, Kıran Köyünde defnedilecektir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 539 338 07 19)
01 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Başuzman olarak görev yapan Ahmet Ekici’nin abisi vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 26 Mayıs Salı günü Konya Ereğli'de defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 542 684 76 21)
26 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde Şef olarak görev yapan üyemiz Necmi Şındak'ın annesi 3 Mayıs Pazar günü vefat etmiştir. Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel: 0 507 480 48 08)
03 Mayıs 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan üyemiz Gazanfer Atlas’ın Babası hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 19 Nisan Pazar günü öğle namazına müteakip Çorum Merkez Çıkrık Köyü’nde defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
18 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Tacettin Dal'ın annesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Nisan 2020

EÜAŞ Genel Müdürlüğünde görev yapan üyemiz Kaya Tekin’in eşi Gülsüm Tekin vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 4 Mart Cumartesi günü defnedilecektir. Merhumeye Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz. (Tel: 0 533 416 07 71)
03 Nisan 2020

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen