Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Ülkemiz İçin En Doğru Kararın ‘Evet’ Olacağına İnanıyoruz
03 Nisan 2017

Bitlis’te konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Referandumun Türkiye için çok önemli bir karar süreci olduğunu belirterek, “Hem milletimiz, devletimiz, hem de ülkemiz için en doğru kararın ‘evet’ olacağına inanıyoruz. Vesayetlerin ortadan kalkması, millet iradesinin tamamen hakim olması için çalışıyoruz.” dedi.

“Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” Bitlis – Tatvan programı, Tatvan Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Mehmet Reşit Gürbüz, Bayındır Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ayhan Aldagül, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Memur-Sen Bitlis İl Temsilcisi Cabir Durak, Enerji Bir-Sen İl Başkanı Niyazi Yayla ile hizmet kollarına bağlı sendikaların şube başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Tonbul,  Türkiye’nin 12 Eylül 1980 darbesini gerçekleştiren darbecilerin hazırladığı bir anayasa ile yönetildiğini, Memur-Sen olarak darbecilerin getirdiği sistemin değiştirilmesini savunduklarını söyledi. Referandumun Türkiye için çok önemli bir karar süreci olduğunu belirten Tonbul, “Hem milletimiz, devletimiz,  hem de ülkemiz için en doğru kararın ‘evet’ olacağına inanıyoruz. Vesayetlerin ortadan kalkması, millet iradesinin tamamen hakim olması için ‘evet’e çalışıyoruz.” dedi.

16 Nisan Vesayetten Kurtulmak, Darbelerden Korunmak İçin İyi Fırsat

Darbe anayasasının değişmesi için atılan bütün demokratik adımları desteklediklerini söyleyen Tonbul, “ Memur-Sen olarak yönetimde istikrarı, temsilde adaleti ve demokrasimizi güçlendirecek adımları her dönem destekledik. 15 Temmuz’da Türkiye hain FETÖ darbesiyle karşı karşıya kaldı. Bundan sonra hepimizin beklentisi, artık bu darbecileri, vesayetçilerin anayasadan aldıkları birtakım yetkilerin anayasadan çıkarılmasıydı. Ve mutlaka Türkiye’nin anayasasını değiştirmesi gerekiyordu.  O adımlar atıldı. 16  Nisan’ı Türkiye’nin vesayetten kurtulması ve darbelerden korunması için iyi  bir fırsat olarak görüyoruz” dedi.

Türkiye Kendisini İleriye Taşıyacak Bir Sisteme Kavuşacak

18 maddelik anayasa değişikliğinin tamamıyla yasal ve anayasal bir süreç olduğunu vurgulayan Tonbul, anayasa değişikliği Parlamentodan geçtikten sonra demokratik bir sürecin ardından milletin önüne getirildi. 16 Nisan’da çıkacak sonuca herkesin saygı göstermesi gerekiyor. Bu sandık çok önemli. Atılacak her oy milletin, ülkenin kaderini etkileyecek. Yönetim şeklini belirleyecek. Ya bu mevcut darbe anayasası ve yasalarıyla bir enkaza dönüşmüş bir sistemle devam edeceğiz. Ya da Türkiye yepyeni, kendisini ileriye taşıyacak bir sisteme kavuşacak. Bunun kararını da millet verecek. Ben milletimizin Türkiye’yi ileriye taşıyacak sisteme kavuşturacağına inanıyorum” dedi.

Güçlü Bir ‘Evet’ Çıkacak

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul, referandum sonucunda anayasa değişikliği için “evet” çıkacağına inandığını söyledi. Tonbul, Tam anlamıyla ekonomik ve siyasi istikrar sağlansın diyoruz.  Çünkü geçmişte yaşananları biliyoruz. Ülkemizde koalisyon denince akla kaos, kriz ve istikrarsızlık geliyor. 1960'lar, 70'ler, 90'lar ve 2000'li yılların başında, koalisyonların neden olduğu krizler yaşandı. Ülke onlarca yıl siyasi istikrarsızlığın pençesinde kıvrandı. Koalisyonlar döneminde ülkemiz, tarihinin en büyük kemer sıkma politikalarıyla karşı karşıya kaldı. Düze çıkmak yerine ülkemiz koalisyonlar döneminde dibe vurdu. Faizler, devalüasyon ve enflasyon milleti vurdu. Haklarımız çalındı, işsizlik arttı, ülke patinaja düştü. Kısacası koalisyon dönemleri ekonomi açısından son derece kötü, belirsiz ve istikrarsız yıllardır. Sosyal yıkımların yaşandığı dönemlerdir. Milletimiz geçmişi çok iyi biliyor. O yüzden Güçlü bir ‘evet’ bekliyorum.” dedi.

Hedefimiz Kamu Görevlilerinin Refahını En Üst Seviyede Tutmak

15 Mayıs’ın sendikalar için hasat dönemi olduğunu vurgulayan Tonbul, “ Biliyor sunuz 2010 yılında yapılan referandum ile toplu sözleşme hakkını elde etti ve Cumhuriyet tarihinin ilk toplu sözleşmesine imza attı.  Bu güne kadar da 3 toplu sözleşme yapıldı. Kamu görevlilerinin hanesine onlarca kazanım yazıldı. Bakın arkadaşlar. Biz işçiler gibi kurum kurum sözleşme yapmıyoruz. Biz 3 milyon  200 bin memur ve 1 milyon 900 bin memur emeklisi adına toplu sözleşme masasına oturuyoruz. Doğrudan 5 milyon dolaylı olarak ta 20 milyon insanın sorumluluğunu taşıyoruz. O yüzden 15 Mayıs bizim için çok önemli. Sendikalar için hasat dönemi başlıyor. Belirlediğimiz hedef için çok çalışmamız gerekiyor. Hedefimiz kamu görevlilerinin refahını en üst seviyede tutmak. Bunun için rakamsal olarak ta güçlü olmamız gerekiyor” diye  konuştu.

Tufanoğlu: 1 Milyon 111 Bin 111 Üye Masada Elimizi Güçlendirecek

Programda konuşan Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Sonercan Tufanoğlu, 1 milyon 111 bin 111 üye hedefine ulaşılması durumunda Memur-Sen’in toplu sözleşme masasında elinin güçleneceğini söyledi. Tufanoğlu, “15 Mayıs’ta, sendikaların ve konfederasyonların üye sayılarının tespiti yapılacak. Ağustos ayında ise 2018 ve 2019 yıllarında kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının belirleneceği 4. dönem toplu sözleşme süreci başlayacak. İşte tam da bu noktada, yeni rekor eşiğimiz, Büyük Memur-Sen ailemiz için üye sayısı hedefimiz; en az 1 Milyon 111 bin 111 olacak. Bütün kamu görevlilerini, toplu sözleşme masasını, emeğin hakkı verildiğinde uzlaşma, alın terine haksızlık edildiğinde restleşme zemini olarak kullanma becerisini ispatlamış “Memur-Sen’e Davet” ediyoruz” dedi.

Aksoy: Memur-Sen’in Ülke İçin Verdiği Mücadeleyi Takdirle İzliyoruz

Memur-Sen’in zorlu süreçleri atlatarak bu günlere geldiğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, “Akif İnan’ın öncülüğünde yoluna bismillah ile başlayan Memur-Sen, bugün kamu görevlilerinin en büyük temsilcisi konumuna ulaştı. Ülke için, ümmet için verdiği mücadeleyi takdirle izliyoruz. Memur-Sen’in Bitlis Tatvan’da böyle bir kampanya için bulunması bizleri çok mutlu etti. İnşallah 16 Nisan’a kadar  milletimizin geleceği  için hep birlikte  ‘evet’e çalışacağız” şeklinde konuştu.

Durak: Ülke İçin Sorumluluk Aldık

Memur-Sen Bitlis İl Temsilcisi Cabir Durak ise, Türkiye genelinde, özgürlük için, istikrar için alanlara çıktıklarını hatırlatarak, ülke için sorumluluk aldıklarını vurguladı. Durak, “Memur-Sen daima zulmün karşısında adaletin yanında yer almasını, mazlumlar için hareket etmesini bilmiştir. Referandumda da mazlumların umudunun büyüyeceği bir Türkiye’ye ‘evet’ diyeceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen