Anasayfa | Yönetim | Sendikamız | İletişim
Tonbul: Bürokratik Vesayet Son Bulacak
03 Nisan 2017

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, "16 Nisanda verilecek karar ile Cumhurbaşkanlığı sistemi bürokratik vesayeti ortadan kaldıracak. Hızlı karar alma sürecinin önünü açılacak" dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Memur-Sen’e Davet, Tercih Evet” programlarının Muş ayağı, Öğretmenevi Konferans Salonu'nda coşkuyla gerçekleştirildi.

Programa Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, AK Parti Muş Milletvekili Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya,  Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Mehmet Reşit Gürbüz, Bayındır Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ayhan Aldagül,  Memur-Sen Muş İl Temsilcisi Fehmi Kuzey Vural, Enerji Bir-Sen İl Başkanı Yaşar Kök ve hizmet kollarına bağlı sendikaların şube başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul,  “Hükümet Sisteminin bürokratik vesayetin altında kaldığını söyledi. Tonbul, “ Mevcut sistemin vesayetten kurtulamaması bu sistem değişikliğini gerekli kıldı. Hızlı karar alınamıyor. İşler yürümüyor. Türkiye’nin ekonomide hamle yapabilmesi için bu sistem değişikliği şart. 16 Nisanda verilecek karar ile Cumhurbaşkanlığı sistemi bürokratik vesayeti ortadan kaldıracak. Hızlı karar alma sürecinin önünü açılacak” dedi.

Geleceğimiz İçin Çalışmak Zorundayız

16 Nisan'da yapılacak halk oylamasında "evet" çıkması durumunda Türkiye’nin önünün açılacağını söyleyen Tonbul, şöyle konuştu:

"16 Nisan’dan sonra 7 Haziran'ı bir daha yaşamayacağız. Meclis’te benim ve Mecliste milletin istediği yasalar çıkacak. Türkiye’nin her alanda önü açılacak. Şimdi bu vesayetin son kalıntıları da kalkıyor. Onun için 'evet' diyoruz. Bunda bizim bir menfaatimiz yok. Çocuklarımızın geleceği için istiyoruz. Hepimiz 16 Nisan'a kadar çalışmak zorundayız. Kendimiz için. Ne Sayın Cumhurbaşkanı için ne AK Parti için ne de vekil için. Geleceğimiz için ülkemizin geleceği için, ümmetin geleceği için çalışmak zorundayız."

Bu Ülkeyi Hep Birlikte Kazandık

16 Nisan'a kadar ülkenin geleceği için çalışacaklarını söyleyen Tonbul, “Bu ülkeyi kazanırken Kürt, Türk, Alevi ve Sünni diye ayrılmadı. Çanakkale de hep birlikte bu topraklar için mücadele verdik. Kurutuluş savaşında manda ve himayeye karşı hep birlik dur dedik. Çünkü bu ülke bizim. Çünkü bizim imanımıza göre, ya dinde kardeşiz ya da yaradılışta eşitiz. Allah'a çok şükür ki biz dinde kardeşiz." diye konuştu.

Tufanoğlu: Özgür ve Güçlü Türkiye İçin Memur-Sen’i Büyütmeliyiz

Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Sonercan Tufanoğlu’da bir konuşma yaptı. Önümüzdeki süreçte çok önemli 3 dönem yaşanacağını ifade eden Tufanoğlu, “Birileri masada oturup kalırken, Sahada da masada da dişe diş, kora kor bir mücadele, yorgunluk ve alın teri bekliyor bizi” dedi.

28 Şubat dönemini hatırlatan Tufanoğlu, “28 Şubat sürecini Memur-Sen’siz geçiren ülkemizin halini unutmadan, Memur-Sen’in varlığı ile güzelleşen ülkemizde daha güzel günler bizi bekliyor. Daha özgür ve güçlü bir Türkiye, daha adil bir dünya için Memur-Sen’i daha da büyütmeliyiz, diyorum. Bu bilinçle ‘Memur-Sen’e Davet’ seferberliği başlattık. Sendikaların üye sayılarının güncelleneceği 15 Mayısa kadar hedefimiz 1 Milyon 111 bin 111 üyeye ulaşmaktır” diye konuştu.

Şimşek : Memur-Sen Her Dönem Sorumluluk Aldı

Programa katılan Ak Parti Muş  Milletvekili Mehmet Emin Şimşek de kısa bir selamlama konuşması yaptı. Şimşek, Memur-Sen’in özellikle referandum sürecini siyasetin alanından çıkararak sivil topluma yaymasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Memur-Sen’in kamu görevlilerinin mali ve sosyal haklarının  yanı sıra her dönem  ülke için aldığı sorumluluğun çok önemli olduğunu söyledi.

Asya: Gerçek Manada Söz Milletin Olacak

Programda konuşan Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Memur-Sen'e teşekkür etti. Halk oylaması hakkında değerlendirmelerde bulunan Asya, "16 Nisan’da Türkiye’nin bir dönüm noktasından geçecek. 16 Nisan’dan sonra milletin egemenliği Allah’ın izniyle iyice pekişmiş olacak. Hep birlikte çalışarak, gayret ederek 16 Nisan’da noktayı koyacağız millet olarak. Yılmadan, usanmadan verilen mücadele bizi bu günlere getirdi. 16 Nisan’dan sonra hiç kimse milletin iradesine ipotek koyamayacak ve buna cesaret edemeyecek. Gerçek manada söz artık milletin olacak. 12 Eylül Anayasasının kalan izlerini de yok edecek. Sadece 12 Eylül değil, Adnan Menderes’i idama götüren 27 Mayıs’ın, 1961 Anayasasının antidemokratik izlerini de 16 Nisan’da inşallah sizin oylarınızla tamamen silmiş olacağız" diye konuştu.

Vural: Hakkın ve Haklının Yanında Yer Aldık

Muş Memur-Sen İl Temsilcisi Fehmi Kuzey Vural ise,  “ Merkezine hak kavramını koyarak yola çıkan bu teşkilat kurulduğu günden bu güne kadar hep hakkın ve haklının yanında yer almış, zulüm kimden gelirse gelsin zalimin karşısında dik bir duruş sergilemiştir” dedi.

Memur-Sen’in Anadolu mayasıyla yoğrulduğunu belirten Vural, “Memur-Sen bu ülkenin hissiyatı, mozaiği ve çimentosu görevini üstlenmiştir. Ülkemizin başının sıkıştığı anlarda taşın altına elini uzatmayı bırakın vücudunu ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

Bizi Takip Edin
        
Duyurular

Samsun DSİ 7.Bölge Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yahya Bozkurt'un annesi vefat etmiştir. Cenazesi 04 Aralık Çarşamba günü Havza ilçesinde öğle namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0531 976 11 22)
04 Aralık 2019

Samsun EÜAŞ Hasan Uğurlu HES İşletme Müdür Yardımcısı ve Yeşilırmak Şube Eski Başkan Yardımcımız Muammer Töngel'in kardeşi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Kasım Pazartesi günü öğle namazına müteakip Kavak ilçesi Beybesli Mahallesi'nde defnedilecektir. Allah rahmet eylesin. (Tel: 0535 653 69 63)
18 Kasım 2019

Samsun Yük Tevzi Müdürlüğünde çalışan üyemiz Yavuz Türkdönmez`in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Samsun Büyük Cami’den ikindi namazına müteakip kaldırılacaktır. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
14 Kasım 2019

Üyelerimizden, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürlüğü Makina İmalat Şube Müdürümüz İbrahim Erol Ankara’da kanser tedavisi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Cenazesi 14 Kasım Perşembe günü Kastamonu’da defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
13 Kasım 2019

EÜAŞ İstanbul Doğalgaz Santrali İşletme Müdürlüklerinde İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yapan üyemiz Erdener Vuruk'un babası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz. (Tel: 0532 549 41 97)
07 Kasım 2019

EÜAŞ Destek Hizmetleri Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapan üyemiz Osman Günay'ın kayınbabası vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz. (Tel:0 505 709 57 61)
07 Kasım 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
17 Ekim 2019

Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü’nde görevli üyemiz Cengiz YURTSEVEN' in annesi vefat etmiştir. Cenazesi 18 Ekim Cuma namazına müteakip Gürün ilçesi Yukarısuçatı Mahallesinden kaldırılacaktır. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabır dileriz.
17 Ekim 2019

Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Gürkan Kaya’nın Anneannesi vefat etmiştir. Merhumeye Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
06 Ekim 2019

Copyright © 2019  |  Enerji Bir-Sen